Gerçek Aşk İçin İşinize Yarayacak Öneriler
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Herkesin hayatı boyunca sahip olmak istediği ve bu nedenle sürekli peşinden koştuğu en güzel hayaldir.

Herkesin hayatı boyunca sahip olmak istediği ve bu nedenle sürekli peşinden koştuğu en güzel hayaldir. Ancak gerçek aşkı bulmak daha doğrusu gerçek aşkı yaşamak sanıldığı kadar kolay mümkün olmayabilir. Daha doğrusu burada önemli olan gerçek aşktan ne anlamak gerektiğini bilmektir. Bu nedenle gerçek aşk için aslında dikkat edilebilecek bazı durumlar söz konusudur. Kişiler gerçek aşktan ne anlamaları gerektiklerini bilirlerse ve bazı hassas noktaları daha iyi analiz edebilirlerse o zaman gerçek aşkı bulmaları da yaşamaları da kolay olur. Belki de pek çok gerçek aşk farklı nedenlerden dolayı ya da kişilerin durum farkındalığı olmadığından dolayı silinip gitmektedir. Bulunması da yaşanması da çok kıymetli olan aşk için her kişi öncelikle kendi üzerine düşeni yapmalıdır.

Gerçek Aşkın Karşılıklı Olması Gereklidir

Bir ilişkinin ön koşulu iki kişilik olmasıdır. Bu durum aşk içinde geçerlidir. Her ne kadar platonik aşk, karşılıksız aşk gibi kavramlar hayatlarımızda olsa da aslında gerçek aşk denilen şeyi iki kişi yaşar.Kişilerin birbirleriyle görüşmeleri, bu görüşmelerin sürekli olması, birlikte vakit geçirebilmek bu nedenle önemli olan koşullardır. Öyle ki araştırmalar aslında ilk görüşte aşk oranın oldukça düşük olduğunu gösterirler. Bu da aşk kavramında iki tarafın da karşılıklı duygular beslemelerinin ve sürekli bir görüşme olmasının önemini gözler önüne serer. Bu nedenle kişiler arkadaş gezilerine katılmalı, sosyal faaliyetlerde yer almalıdırlar. Bu sayede hem kendi gelişimleri için harika adımlar atmış olurlar hem de gerçek aşkın her an karşılarına çıkabileceğini bilirler.

Gerçek Aşkta Hem Vermeyi Hem İstemeyi Bilmek Gereklidir

Aşkta tek taraflı çaba bir işe yaramaz. Kurulan ilişkilerde taraflar hem almayı hem de vermeyi bilmek durumundadırlar. Kişiler öncelikle kendi ihtiyaçlarını bilmelidirler. Sevilmek, korunmak ya da şefkat gibi öncelikli duygularının farkına varmalıdırlar. Karşı tarafın çekici olması elbette önemli bir etken olabilir ancak sizin ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak çekici biriyle uzun soluklu bir aşk yaşamak pek mümkün değildir. Taraflardan sadece biri sürekli fedakârlık yapan taraf olursa bunun adı aşk değil bencillik olur. O nedenle gerçek aşkın her iki tarafın da mutluluğunu sağlayacağını unutmayın ve eş seçimlerinizde ya da hayatınızda olan eşlerinizle ilişkinizde buna göre davranın.

Sizi Olduğunuz Gibi Sevdiğinden Emin Olun

Gerçek aşkın içinde maskelere yer yoktur. Kişilerin bazı toplumsal edinimleri vardır. Kızlar şöyle davranır, erkekler böyle yapmamalıdır gibi kalıplar söz konusudur. Ancak kişilere yüklenene bu roller gerçek bir aşkı sürekli taşıyamazlar. Çünkü bu rollere uygun davranmaya çalışmak aslında gerçek olmayanı yapmaya çalışmaktır ve karşınızdaki kişinin sizi olduğunuz gibi kabul etme ihtimalini ortadan kaldırır. Bu nedenle kendinizi kabul edilebilecek biri gibi yapmak yerine sizi olduğunuz gibi kabul eden kişileri görmeli ya da hayatınızda var olan kişiye bu doğrultuda davranmalısınız. Tabi burada kişilerin sahip olduğu özellikler normal diye sayılabilecek özellikler olmalıdır. Yani kimse yalancı birini o böyle diye kabul etmez. Daha doğrusu etik olmayan davranışlara gerçek aşkta yer yoktur.

 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları