Saç Bakımını Yaparken Doğal Ürünlerden Yararlanın
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Güzellik ve bakım için zamanımızı harcadığımız en önemli detaylardan birisi saçlarımızın görüntüsüdür. Özellikle kadınlar yıpranmış, cansız ve kuru saçlardan çok şikâyet etmektedirler. Sürekli yıpranan saçları canlı tutmak için birçok yol deneyen kadınlar için önerebileceğimiz en etkili maskeler doğal ürünlerden oluşmaktadır.

Günlük hayatta saçımız birçok farklı nedenden dolayı yıpranmaktadır. Kadınların kuaför de yaptırdıkları röfle gibi işlemler, sık sık kullanılan düzleştiriciler saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Bizler saçlarımızı ne kadar işlemlerden uzakta tutmaya çalışsak da eğer kullandığımız saç bakım ürünleri kimyasal ise saç köklerimiz tıkanır ve saçlarımız yıpranır. Saçlarımızın uzaması azalır,saçlarımız bakımsız ve yağlı gözükebilir. Eğer saçlarınız için bir çözüm bulmaya başlamazsanız çare saçlarınızı kestirmek olacaktır. Saçlarını kestirmek istemeyen ve bakımlı görünmek isteyenler için saç maskeleri tercih edilen ürünler arasındadır. Bu etkilerden kurtulmak için alacağınız kimyasal ürünlerde saçınıza uzun vadede fayda sağlamayacaktır. O nedenle saçlarınıza gerçek bakımı doğal ürünler ile yaparak gösterebilirsiniz.

Saçlarınız İçin Rahatlıkla Yararlanabileceğiniz Doğal Ürünler

Evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz doğal ürünler ile saç bakımı yaparak saçlarınızı canlı, parlak ve yumuşak hale getirmeniz mümkündür. Bu doğal ürünler arasında zeytinyağı, limon, yumurta, bal ve sarımsak bulunmaktadır. 

Zeytinyağı Maskesi İle Saçlarınız Artık Daha Canlı

Eğer saçlarınız eskisi kadar yumuşak değilse, kırılmış ve sert ise kesinlikle zeytinyağı ile maske yapmalısınız. Zeytinyağı saça asla zarar vermediği gibi yumuşatarak beslemektedir. Düzenli olarak yapacağınız bu maske ile saç uçlarınızın kırıkları da azalacaktır. Zeytinyağı maskenize yumurta akı karıştırarak saçlarınızın daha güçlü olmasını ve kırılmalarının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Limon İle Saçlarınızın Parlaklığı Artsın

Saçlarınız cansız ve mat gözüküyorsa yapmanız gereken doğal maskelerden birisi kesinlikle limon maskesidir. Limon suyuna biraz zeytinyağı ekleyerek saçınıza sürün ve 45 dk bekledikten sonra yıkayın. Saçlarınızın zamanla parlak ve canlı bir görünüm kazandığını göreceksiniz. Bu maskeyi her hafta düzenli olarak yapabilirsiniz.

Sarımsaklı Zeytinyağı Maskesinin Mucizesi

İnsanların saç problemlerinin başında tabi ki saç dökülmeleri gelmektedir. Saç dökülmelerine birçok sebep etkili olmaktadır. Bazen ne kadar dikkat etsek bile saç dökülmelerine karşı koyamayız. Tam da bu noktada doğanın mucizevi etkisi sarımsak ile saçlarımızı güçlendirmek için maske öneriyoruz. Sarımsağın saçları güçlendirici etkisi aynı zamanda hızlı uzamasına sebep olmaktadır. Dökülen saçlarınız yerine daha fazla ve güçlü saç çıkmasını sağlar.

Sarımsağı zeytinyağı ile birlikte saçınıza masaj yapar şeklinde sürerek bir saat bekletiniz. Ardından duş alınız. Sarımsak maskesi ile ilgili en çok gelecek sorular arasında sarımsağın kokusu olacaktır. Sarımsağın kokusu ne kadar rahatsız edici, düşünülse de banyo da kullandığınız şampuanlar etkisini azaltacaktır. Güçlü ve çabuk uzayan saçlar istiyorsanız ayda bir kere sarımsak maskesini yapabilirsiniz. Zaman geçtikçe saçlarınız daha gür olacaktır ve zeytinyağının etkisi ile beslenen saçlarınız artık daha dikkat çekici hale gelecektir.

 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları