Coachella Festivali nedir? Ne zaman yapılır?

Coachella Festivali Nerede yapılır?Nedir?Ne zaman gerçekleşir?İçerisinde neler vardır?Katılmak için bilet fiyatları Nedir?

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Coachella Fetivali Nedir? Ne zaman başlar?

Coachella Fetivali Nedir? Ne zaman başlar?

Coachella Festivali nedir? Coachella Festivali ne zaman yapılıyor?

Coachella Festivali  Dünya'da yapılan  en büyük müzik festivallerinden birisidir.Son zamanlarda bir çok ünlü insanın katılması ile daha da ünlenmiştir.Bu Festival  

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde düzenleniyor.İlk olarak 1999 yılında yapıldı. Festival o tarihten sonra geleneksel bir hal aldı. İlk yıl sadece 1 gün süren, daha sonra iki güne yayılan festival 2012’den beri cuma gününden başlayarak 2 hafta sonu yani toplamda 6 gün sürüyor.

1999 yılında ilk kez düzenlenen festival günümüzde müziğin yanı sıra çeşitli etkinliklere, sergiler ve sanatın birçok farklı dalındaki sanatçılara ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. ABD’nin ve dünyanın en karlı, en ünlü ve en büyük festivallerinden biri Coachella, 2017’de 214 milyon dolar hasılatla rekor kırdı. Festival'de olan yoğun katılımdan dolayı 2003 yılından beri festival alanında kamp yapılmasına ve çadır kurulmasına da izin veriyor. Festival alanında katılımcıların her türlü rahatlığı düşünülerek, mobil tuvaletler cafeler ve seyyar lokantalar açılmış durumda. bu festival son yıllarda adeta bir moda festivali havasına da büründü. Coachella’ya katılan ünlü isimlerin giyindiği kıyafet ve ayakkabılar günlerce konuşuluyor ve hayranları tarafından benzerleri satın alınıyor.

Peki Coachella Festivalinin Fiyatlaı ne kadardır?

Bu ünlü festivalin bilet fiyatları ise ortalama 400 ile 900 Dolar arasında değişiyor.

COACHELLA FESTİVALİ NE ZAMAN DÜZENLENİYOR?

Bu yıl  13-22 Nisan tarihleri arasında üç hafta sonu boyunca düzenlenecek.

Coachella Müzik Festivali

 Coachella Müzik ve Sanat Festivalinden Örnek bir video;

Coachella Coachella festivali nedir festival müzik festiivali Ucuzauc.com Uçak Bileti