İnternette Gezinirken Dikkat Edin!

İnternet artık hayatımızın neredeyse bir parçasıdır. Fakat internetin ne kadar olumlu, faydalı yönleri olsa da çocuklar ve aileler için bazı olumsuz özelliklere de sahip olduğu biliniyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bunun için ailelerin ve internet kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunuyor. İnternette görülen bazı çılgın indirim reklamları, şok haberler aslında gerçeği yansıtmayabilir. Bu tarz reklamlar ve haberler sırf kullanıcının o haber ya da reklama tıklaması için yapılır. Fakat bu tarz içeriklere tıklanması durumunda kullanıcıların telefonlarına, sosyal medya hesaplarına ya da bilgisayarlarına virüs bulaşabilir. Kullanıcıların bu noktada haber, reklam vb. gibi içerikler hakkında bilgi almak için sürekli kullandıkları ve güvenilir olduğunu bildikleri siteleri ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.

E-posta Adresinizi Kullanırken Dikkatli Olun

Özellikle gençler internet üzerinden oyun oynamak için e-posta adreslerini fazlası ile kullanıyor. Bazı zararlı siteler mail adreslerini bu siteye girmeleri halinde büyük sorunlar yaşıyor. Mail adresine yeniden ulaşamama, mail adresinizin başkasının eline geçmesi, mail adresinizde bulunan özel mesajlarınızın ve şifrelerinize ulaşılması gibi pek çok sorun ortaya çıkabilir. Bunun için gençlerin ve yetişkin bireylerin internet üzerinden mail adreslerini paylaşırken daha dikkatli olmaları ve tek kullanımlık bir e-posta adresi alarak işlemlerini tamamlamaları öneriliyor.

Telefon Numarası Paylaşımı

İnternet üzerinden yaşanan sorunlar arasında kullanıcıların telefon numaralarını paylaşmaları da ciddi sıkıntılara neden oluyor. Hediye telefon kazanma, hediye araba kazanma vaadi ile paylaşılan linklere kullanıcıların telefon numaralarını tıklamaları halinde de kazandıkları ödülleri alacağı yönündeki haberler ile kullanıcıların internet üzerinden iletişim bilgileri talep ediliyor. Böylece numaranızın birçok illegal örgüte veya kişiye ulaştırılıyor. Bu nedenle internet kullanıcıların güvenilir olmayan sitelere kesinlikle numaralarını vermemeleri gerekiyor.

Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde internet sadece araştırma yapmak, video izlemek yerine sosyal medya hesaplarında vakit geçirmek amacıyla da kullanılıyor. Bazı sitelerde kullanıcıların sosyal medya hesaplarını hatta şifrelerini isteyerek bazı olumsuz işlemler yapabiliyor. Kullanıcıların sosyal medya hesaplarını ele geçiren kişiler onların adına paylaşımlarda bulunup para isteyebiliyor. Bu nedenle kullanıcıların kesinlikle sosyal medya hesaplarını ve şifrelerini kimseyle paylaşmamaları tavsiye ediliyor.

Günümüzde özellikle kredi kartı ve benzeri şifrelerinizi kesinlikle paylaşmayın. Çünkü olumsuz durumların oluşmasına neden olarak kendinizi zarara sokabilirsiniz.Ayrıca internet tarayıcınız için özel bir virüs programı kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu sayede tam verimli bir şekilde internet kullanıcısı olarak ön planda yer alabilirsiniz. 

internet kullanmak güvenilir internet internet Ucuzauc.com Uçak Bileti