Yeşil Gözlülere Far Önerileri

Makyaj yaparken göz rengini baz alarak yapılan renk seçimleri, harika sonuçlar doğurabilir. Yapılacak seçimler ile renkli gözler ön plana çıkarılarak dikkatleri toplayabilir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Yeşil göz rengine sahip bir kadın, göz renginden dolayı ne kadar şanslıysa, makyaj konusunda da bir o kadar şanslı. Renkli, özellikle de yeşil gözlere uyan birçok makyaj ürünü var. Güzel gözleri vurgulamak için en uygun önerilere dikkat etmek gerekiyor. Herkesin imrendiği bir göze sahipken, onu en iyi şekilde göstermek, yansıtmak gerekiyor. Doğal haliyle bile harika olan gözleri, makyajla daha harika gösterebilirsiniz. Yanlış seçimler, yanlış ürünler aslında güzel gözlerin, daha cansız, soluk gözükmesine sebep olabilir. Uzman kişilerin görüşüyle derlediğimiz, yeşil gözlülere far önerileri yazımızla, gözlerinizi ön plana çıkaracak önerileri paylaşacağız. 

Yeşil Gözlülere Makyaj Fikirleri

Güzelliği yansıtmak için ilk olarak doğru ton ve renkleri bilmek gerekiyor. Yüzümüze ve gözlerimize uyumlu, birbirini güzel tamamlayacak renkler yüzümüzde bir bütün oluşturur. Böylelikle bakıldığında, güzel bir geçiş, uyumlu bir makyaj gözükür. Renkli gözlülerin dikkat etmesi gereken en önemli husus, göz rengiyle aynı tonda ürünleri kullanmamaktır. Örneğin, yeşil bir göze yeşil far, yeşil göz kalemi ya da yeşil eyeliner sürmek doğru bir karar olmayacaktır. Gözleri olduğundan küçük ve solgun gösterip, gözlerin rengini belirgin hale getirmeyecektir. 

Yeşil Gözlere Uyumlu Far Tonları

Doğru kontrast için zıt renkleri kullanmak faydalı olacak. Yeşilin zıt karşılığı olan kırmızı tonlarında farları tercih edebilirsiniz. Şeftali tonları ve turuncu da zıtlık yaratarak gözleri öne çıkarır. Doğru bir göz makyajı için ilk olarak göz kapağını aydınlatmak gerekiyor. Göze uyumlu bir kapatıcı ile göz kapağını far sürmeye uygun zemin haline getirmelisiniz. Makyaj yaparken göze olduğu kadar tene de dikkat etmek gerekir. Beyaz tenli ve yeşil gözlü biri daha doğal tonlara yönelerek, açık pembe ya da nude farları tercih etmelidir. Esmer ve buğday tenli biri ise bu konuda daha özgür olabilir. Öyle ki, koyu tonları rahatlıkla kullanıp, morun tonlarına ağırlık verebilir. 

Yeşil Göze Uygun Rimel Ve Eyelinerlar

Gözün rengini ve yeşilin hayat veren ışıltısını iyi yansıtmak için bol bol sedefli ve ışıltılı farlara, kapatıcılara yönelmek gerek. Renk eşitliği sağlanan göz kapağına, bol ışıltı ve sedef içeren krem tonlarındaki farlar sürebilirsiniz. Böylelikle, kaşın altından başlayarak göz kısmı öne çıkacak. Üzerine yapılan makyajı en iyi şekilde yansıtacak ve tüm dikkatleri çekecek. Daha genç ve daha canlı gözükmenin anahtarı, sedefli, simli farlar ve ışıltılı kapatıcılar. 

Makyaja hazır hale gelen gözü, sıra geldi çerçevelemeye! Çerçeveleme işlemi, göze istenilen şekli kazandırabilir. Bakışlar daha alımlı ve çekici gözükebilir. Bu konuda yeşil gözlü kadınlar, asla siyah kalem, siyah eyeliner ürünleri tercih etmemeli. Gözün yumuşak, yeşil tonunu bir anda kesecek olan siyah, bakışları sertleştirdiği gibi daha keskin bir ifade verir. Bu sebeple özel gece makyajları haricinde pek tercih edilmemeli. Eyeliner ve göz kalemi olarak kahve tonlarında ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle çikolata kahvesi, göz çizgisi ve göz arasında yumuşak bir geçiş sağlar. Yumuşak bakışlar, her zaten daha sempatik ve doğal gösterir. 

Özel günlerde buğulu göz makyajından vazgeçemeyen kadınlara ise önerimiz, siyah renkle yapılan, buğu ve vurguyu toprak tonlarıyla yapmalarıdır. Toprak tonları, kontrast yaratan kırmızı ve mürdüm tonlarıyla yapılan dumanlı makyaj, göz rengini ortaya çıkardığı gibi makyajda da herkesten ayrı olarak, farkınızı yansıtacak. 

yeşil gözlü far göz farı Ucuzauc.com Uçak Bileti