60. Grammy Ödülleri Bruno Mars’ın Gecesi Oldu
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Müzik dünyasında her yıl ses getiren ödülleri sahiplerine ulaştıran 60. Grammy bu yıl da geleneğini bozmadı. ABD’nin New York şehrinde bulunan Madison Square Garden’da düzenlenen törene dünyaca ünlü isimler katıldı. Heyecan ile başlayan törenin ardından dünyaca ünlü sanatçılar 2018 Grammy ödülleriyle taçlandırıldı.

Oldukça eğlenceli ve keyifli anların kameralara yansıdığı bu gece de yaşanan şıklık yarışı da gözlerden kaçmadı. Kırımızı halıda birbirinden ünlü isimler birbirinden güzel elbiseleriyle geçiş yaptı. Her sanatçının kendine has stilini gözler önüne serdiği Grammy Ödülleri’nde geceye sanatçıların özenle yakalarına taktıkları beyaz gül damga vurdu. 

Beyaz Gül İle Cinsiyet Eşitsizliği Ve Cinsel Taciz Protesto Edildi

Beyaz Gül İle Cinsiyet Eşitsizliği Ve Cinsel Taciz Protesto Edildi

Yakalara takılan bu beyaz güller ile sanatçılar cinsiyet eşitsizliğini ve cinsel tacizi protesto etti. Bu konu hakkında oldukça hassas olduğunu belli eden sanatçılar dünyada yaşanan tatsız olaylar hakkında fikirlerini bu şekilde sunmuş oldu. Her geçen gün artan taciz olaylarını ve cinsel eşitsizliğ0ni getirdiği zorluklarla mücadele edebilmek adına güzel bir adım gerçekleşti. James Cordan tarafından sunulan 60. Grammy Ödülleri’nde Hollywood’daki politik duruşun değişmediği ve aynı şekilde devam ettiği gözlerden kaçmadı. 

Buno Mars Gecenin Yıldızı Oldu!

Buno Mars Gecenin Yıldızı Oldu!

Her sanatçının kendine has yorumu ve müziği ile dikkatleri üzerine çektiği bu gece Bruno Mars arkadaşlarını sollayarak ilk sıraya yerleşti. Geceye damgasını vuran ünlü sanatçı toplamda 6 dalda Grammy Ödülü kazandı. Oldukça geniş bir yelpazede bu ödülleri toplayan sanatçının heyecanı ödül alırken gözlerinden okundu. 24K Magic ile Yılın Albümü ve Yılın Kaydı ödüllerine layık görüldü. Yılın şarkısı seçilen That’s What I Like, en iyi R&B Performansında da konuşulan şarkı oldu. 24K Magic aynı zamanda En R&B Albümü ve En İyi Albüm Mühendisliği ödüllerine layık görüldü. 6 dalda Grammy ödülü kazanan Bruno Mars tüm salon tarafından ayakta alkışlandı. Oldukça başarılı bir dönemi geride bırakan sanatçının ilerleyen zamanlarda hangi başarılara imza atacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Grammy Ödülleri’nde dikkatleri üzerine çeken ve uzun süre konuşula isim olmayı başaran bruno Mars’tan sonra Kendrick Lamar dikkatleri üzerine çekti. Rap müzik kategorisinde rüzgar gibi esip geçen ünlü sanatçı bu kategoride sağladığı başarıyı bir kez daha gözler önüne serdi. Toplamda 5 Gramy Ödülü alan Kendrick Lamar En İyi Rap Şarkısı, En İyi Rap Performansı, En İyi Kısa Müzik Videosu ve En İyi Rap Albümü dallarında ödüle layık görüldü.

Gecenin Kazanan Diğer İsimleri

Gecenin Kazanan Diğer İsimleri

Gecede ödül alan isimler kendi dalların sergiledikleri performansları ile görenleri büyüledi. Ed Sheeran En İyi Pop Albümü ve En İyi Pop Solo Performansı ödülünü, Alessia Cara En İyi Yeni Sanatçı Ödülünü, The War On Drugs En İyi Rock Albümü ödülünü, Foo Fighters En İyi Rock Şarkısı ödülünü, Leonard Cohen En İyi Rock Performansı Ödülünü You Eant It Darker ile Mike Henderson ve Chris Satpleton En İyi Country Şarkısı ödülünü, Chris Satpleton En İyi Country Albümü ödülünü, Mastodon En İyi Metal Performansı ödülünü ve The National En İyi Alternatif Müzik Ödülünü almaya hak kazandı.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları