Ufak Tefek Cinayetler Dizisini Bu Kadar Sevmemizin 7 Nedeni
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Ufak Tefek Cinayetler yayınlandığı günden bu yana küçük büyük herkesi ekrana bağlıyor. Aşk-ı Memnu’dan beri aşk, intikam, entrika, lüks ve şatafatın bir arada olduğu dizilere hasret kalmıştık. Hal böyle olunca salı akşamları da iple çekiliyor.

Dizinin yayınlandığı gün hemen hemen tüm sosyal mecralarda Ufak Tefek Cinayetler konuşuluyor. Dizi oyuncularının giydiği kıyafetler, kullandığı aksesuarlar, dizinin replikleri, bölüm hikayelerine uygun konseptteki müzikler izleyiciler tarafından bir sonraki bölüme kadar sürekli konuşuluyor. Peki biz bu diziyi neden bu kadar sevdik? Gelin bir bakalım.

Faili belirsiz bir cinayet ve hepimizin içinde yatan iflah olmaz Sherlock Holmes

Faili belirsiz bir cinayet ve hepimizin içinde yatan iflah olmaz Sherlock Holmes

Dizinin ilk bölümünde pencereden düşenin ve katilin kim olduğu hâlâ merak konusu. İzleyiciler her bölümde farklı ipuçları yakalamaya çalışıp katil ve maktul hakkında tahmin yürütse de sürekli değişen karakter özellikleri kesin bir tahminde bulunmayı zorlaştırıyor. Bunun yanında kötünün içinde gördüğümüz iyilik, iyinin içinde gördüğümüz kötülük her hafta kafamızı daha çok karıştırıyor.

Dizinin her sahnesinden akan kalite, lüks ve şatafat

Dizinin her sahnesinden akan kalite, lüks ve şatafat

Artık klişe haline gelen zengin kız-fakir oğlan hikayelerinden sıkılanlara bu dizi ilaç gibi geldi. Dizideki karakterlerin yaşam standartları hemen hemen aynı. Partiler, lüks arabalar, gösterişli evler, şatafatlı kıyafetler... Kendimizi bu diziye bu kadar kaptırmamızın nedeni belki de bu. Dizideki karakterler hemen hemen hepimizin hayal ettiği hayatı yaşıyor.

Adeta bir fildişi kule: Sarmaşık

Adeta bir fildişi kule: Sarmaşık

Dizideki ana mekan olan Sarmaşık Sitesi sakinleri için bir fildişi kule olmuş durumda. Kendini dış dünyaya kapatmış bu insanların tek derdi sahip oldukları evler, arabalar, takılar, eşler, çocuklar ile diğerleri üzerinde üstünlük kurmak. Diziyi izlerken evlere gelen doğalgaz faturasını hesaplayan bizler için bu durum bir masal kadar olağanüstü.

İntikam almak için Oya’dan çok daha istekli olmamız

İntikam almak için Oya’dan çok daha istekli olmamız

Oya’nın başına gelenler hepimizce malum. Fakat tüm bu durumlara rağmen Oya’nın sakinliği zaman zaman saç baş yolduracak cinsten. Hepimiz kendimizi onun yerine koyuyor ve her bölümde Oya’nın intikamını almasını bekliyoruz. Fakat o bir plan dahilinde yavaş yavaş ilerlemeyi sevdiğinden istenen intikamın alınması için daha çok bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Entrikalar kraliçesi Merve Aksak

Entrikalar kraliçesi Merve Aksak

Tüm kötülüğüne karşı bu dizinin en çok ilgi çeken karakteri Merve Aksak. Saçını parmağına dolayıp “Tamam tatlım, o iş bende” dediği ya da mutfağında en tehlikeli silahı olan cheesecake piştiği zaman nefeslerimizi tutup Merve’nin müthiş gösterisini beklemeye başlıyoruz. En görkemli evde oturduğundan mı yoksa sitedeki en zengin ve karizmatik adamla evli olduğundan mıdır Merve Sarmaşık’ın kraliçesi yorum yok! Sarmaşık’ta ondan habersiz kuş uçmuyor. Bugüne kadar hep kötü taraflarını gördüğümüz Merve’nin son bölümlerde ne kadar iyi birer anne olduğuna da şahit olduk. Her şeye rağmen seviyoruz kendisini.

Serhan Aksak

Serhan Aksak

Merve’nin karizmatik ve zeki kocası Serhan Aksak diğer karakterlerin aksine etliye sütlüye karışmayan kişiliğiyle karşımıza çıktı. Kızı Mila’dan başka herkese soğuk ve mesafeli duran Serhan’ın Merve gibi bir karakterle nasıl evlendiği ise akıllardaki ortak soru. Son bölümlerde soğuk görüntüsünün altında gizlediği sıcak ve şefkatli kalbi Serhan Aksak’ı gözümüzde daha da değerli kılıyor.

Allah herkese böyle evlat versin dediğimiz Arzu’nun kızı Nilay

Allah herkese böyle evlat versin dediğimiz Arzu’nun kızı Nilay

Annesi de babası da çok akıllı diyemeyeceğimiz insanlar olan Nilay’ın bu zehir gibi zekasını kimden aldığı merak konusu. Yaşına göre olgun halleri, kendisini kandırmaya çalışan babasının sevgilisini kazdığı kuyuya düşürmesiyle Nilay dizide en sevdiğimiz karakterlerden. Sarmaşık’ta Merve’yi alt edebilecek zekada tek karakter olduğunu düşünüyor her hafta Nilay’ı büyük bir beğeniyle izliyoruz.

Serhan ve Oya aşkı

Serhan ve Oya aşkı

İlk görüşte birbirleri için yaratıldıklarını anlayan Serhan ve Oya’nın aşk hikayesi izleyiciyi ekrana kilitliyor. Serhan’ın Merve’yle evli olması, Merve’nin Oya’nın hayatıyla oynamış olması, Oya’nın Merve’den alacağı intikamı derken sıra aşka gelmiyor. Bu ikilinin kavuşacağı anı ve Merve’nin yapacaklarını merakla bekliyoruz. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları