Ucuzauc.com Uçak Bileti
Hemen hemen herkesin gözdesi olan altının bugün itibari ile yükselişe geçmesi birçok kişiyi sevindirdi. Gözler uçuşa geçen altın fiyatlarına çevrilirken akıllara altın türlerinin fiyatlarının ne kadar olduğu takıldığı.

Çarşamba sabahı itibariyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran altın fiyatlarından umut veren değişimler var. Yatırımını altın üzerinden yapmak isteyenler altın fiyatlarını sıkı sıkıya takip ederken hali hazırda yatırımı olanlarda da durum değişmedi. Yastık altı yatırımların en kıymetlisi olan altın meraklısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. 14 Mart Cuma günü itibariyle altın fiyatlarında göz görülür bir yükselme yaşandı. Bu yükselme sonrasında çeyrek altın ve gram altın fiyatları hayli merak edilmeye başladı. Uzun zamandır çalkantılı bir seyre sahip olan altının yaşadığı bu yükselişi ne kadar koruyacağı henüz bilinmese de yaşanan yükselişten memnuniyetin hayli yüksek olması ön görülüyor. Altın dönem dönem düşüşler yaşasa da değerinden ve geçerliliğinde hiçbir şey kaybetmeyen bir yatırım. Bu özelliği onun en çok tercih edilenler arasına girmesini sağlıyor.

Düşüş Durdu

Düşüş Durdu

Geçtiğimiz günlerde altında meydana gelen düşüşler yerini yükselişe bıraktı. Düşüşlerin yoğun bir şekilde yaşanması akıllara bin bir soruyu getirirken yükselişle birlikte bu sorular da uçup gitti. Çeyrek altının ve gram altının yükseliş ve düşüşlerini en çok gündemde yaşanan olaylar etkiliyor. Gündemden çok kolay bir şekilde etkilenen bu altınların fiyatlarında her dakika farklılık görmek mümkün. Bugün itibari ile bu farklılıkları yüksek fiyatlarla görüyoruz. Altında yaşanan düşüşün durması yüreklere su serpti.

Altın fiyatları özellikle bugün itibariyle yatırımcının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. 165 – 166 Türk Lirası değerlerinde seyir kaydeden altının yükselişi daha ne kadar sürer bilinmiyor. Son dönemlerin en yüksek rakamlarını yakalaması ise oldukça umut verici.

Fiyatlar Ne Durumda?

Fiyatlar Ne Durumda?

Gram Altın Ne Kadar?

Altında yaşanan yükseliş sonrasında gözler gram altın fiyatlarına çevrildi. Belirleyici bir seçenek olan gram altının fiyatları alım için 165.17 lira, satım için ise 165.23 lira şeklinde ifade edilebilir. 

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Gram altının fiyatlarının merak edilmesinin ardından ise gözler direkt olarak çeyrek altına çevrildi. En çok tercih edilen altın türlerinden biri olan çeyrek altının alım fiyatı an itibariyle 262.19 lira. Alım satım fiyatları arasındaki farkı ortaya koyan çeyrek altının satım için değeri ise 268.05 lira. Arada meydana gelen fark uzun zamandır beklenen rakamlar arasında.

Yarım Altın Ne Kadar?

Çeyrek altından sonra merak edilen altın fiyatları arasında yarım altın var. Çeyrek altının hemen hemen iki katı bir değere sahip olan yarım altının alım fiyatı 522.74 lira. Bu değeri satışa geçtiğinde ise 536.11 lira olarak görmek mümkün.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Merak edilen bir diğer altın olan Cumhuriyet altını gerek ziynet gerekse yatırım amacıyla en çok tercih edilen altın türlerinin başında geliyor. Yaşanan yükselişten payını alan Cumhuriyet altınının alım değeri 1083.00 lira iken satım değeri 1095.00 lira. Bu değerler ziynet seçeneğine geçtiğinde ise çok daha farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ziynet 2,5’da 2621.90 lira alım değerini ortaya koyarken bu değer satıma geldiğinde 2662.50 lira olarak karşımıza çıkıyor. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları