Ucuzauc.com Uçak Bileti
Son dört haftanın en yüksek seviyesine ulaşan altın fiyatlarında değişimler yaşanmaya devam ediyor. Ons fiyatından alınan destek ile değişimli bir seyir izleyen altın fiyatları geçtiğimiz haftayı 164,9 lirada kapattı. Durum böyle olunca gözler yeni haftaya çevrildi. En yüksek değerlerine ulaşan altın fiyatlarında değişimler ise devam ediyor.

Dolar kurunda yaşanan düşüşler altının gram fiyatına beklenen etkiyi göstermedi. Ons fiyatından aldığı destek ile dolar kurunun olumsuz etkilerinden korunan gram altın fiyatlarında yaşanan yükseliş ise altın alacakların bir kez daha düşünmesine neden oldu. Hafta başında 164,92 lira olan altının değeri hafta ilerledikçe artmaya devam etti ve geçtiğimiz hafta altın son 4 haftanın en yüksek değerine ulaştı. 4 haftanın sonunda ise yaşanan bu artışın ne zamana kadar süreceği merak konusu oldu. Küresel piyasa çapında beklediği değeri alamayan dolar altının değerine aynı etkide bulunamadı ve bu durum da en çok gram altın yatırımcılarını sevindirdi.

Gram Altının Değeri Yükselmeye Devam Edebilir

Gram Altının Değeri Yükselmeye Devam Edebilir

Son 4 haftanın en yüksek verilerini bize gösteren gram altının önümüzdeki haftalarda artış yaşamaya devam etmesi bekleniyor. AA muhabirine açıklamada bulunan Reel Kapital Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan gram altında yaşanan bu yükselişi küresel piyasada yaşanan ons fiyatının değer kazanmasından kaynaklandığını ifade etti. Ons fiyat değerleri gram altına oldukça iyi geldi.Özellikle son dönemlerde yaşanan tahvil faizlerle birlikte dünya borsasında yaşanan değişimlere dikkat çeken Erken sözlerine "Altının ters korelasyon içinde bulunduğu faiz hareketi yukarıya olmasına rağmen, yükselişe devam edebildiği görüldü. Çünkü en başta ABD tahvil faizlerinin yüzde 2,90 üzerine çıkmasına rağmen doların değer kazanmaması bunda etkili oldu. Dolar endeksi zaman zaman yukarı tepkiler verse de 90-90,50 gibi eşikleri kıramadı ve aşağı yönlü trende devam ediyor. Dolar budenli zayıf kalırken, altın da yüksek performans göstermektedir. İçeride kur hareketi, zayıf dolar kurundan dolayı aşağı... Ancak altının ons fiyatının yukarı hareketi yüzdesel olarak daha fazla olduğu için altının gram fiyatı da ons altın ile beraber yükselmiştir." şeklinde devam etti.

Doların Zayıf Kalması Türk Lirası Açısından İyi Oldu

Doların Zayıf Kalması Türk Lirası Açısından İyi Oldu

Erkan gram altın ons fiyatında 1.350 doların üzerindeki rakamların oldukça güçlü zamanların sinyalini verdiğini söyledi. Ons fiyatının şimdilik ilk hedefinin 1.365 dolar olabileceği konusunda açıklama yaptı. İlk yükseliş için oldukça iyi rakamlardan bahseden Erkan doların zayıf kalması durumu içinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında dolar kurunda yaşanan zayıflamanın Türk Lirası açısından iyi olduğunu belirtti. Altının ilk hedefi olan 1.365 rakamında sonraki hedefi hakkında da konuşan Erken bu ilk hedefin aşılması durumunda ikinci hedefin rakamının 1.380 dolara çıkacağını söyledi. Bu tahminlerinde ise dolar kurunu 3.75 olarak gördüklerini de belirtti.Dolar kurlarına bağlı olan değerlere yönelik konuşmasına devam eden Erkan ilerleyen zamanlarda gram altının karşımıza çıkabileceği fiyatlar hakkında da tahminlerde bulundu. Erkan bu düşüncelerini de ‘’ Dolar kuru 3,75'in altına geçmezse veya altının onsu 1.350 doların üzerinde kalmaya devam ederse gram altın minimum 163 lira,maksimum ise 170 -171 lirayı görebilir.’’ sözleri ile ifade etti.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları