Ucuzauc.com Uçak Bileti
Geçtiğimiz günlerde dolar kurunun düşüşü gram altın fiyatlarını olumlu etkilemiş ve altın fiyatlarında yükselme gözlemlenmişti. Bunun ardından ilerleyen zamanlarda gram altın fiyatlarının artması beklenmişti. Ancak beklenen tam anlamıyla gerçekleşmedi.

Güne düşüş ile başlayan gram altın fiyatlarında dalgalanmalar yaşandı. Beklenen fiyatlara henüz ulaşılmamış olması da birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Altının gram fiyatı bugüne düşüş ile başlamasının ardından 161,7 lira civarlarına gelerek durumunu dengelemeyi başardı. Altının ons fiyatlarındaki değer kaybına paralel bir satış ağırlığı gösteren altının gram fiyatında önceki gün dalgalanmalar yaşandı. Bir önceki güne oranla yüzde 0,14 azalış ile günü kapatan gram altın fiyatları 162,4 liradan günü tamamladı.

Gram Altın Güne Düşüş İle Başladı

Gram Altın Güne Düşüş İle Başladı

Gram altının fiyatlarında yükselme beklenirken altın fiyatları güne düşüş ile başladı. Saat 09.50’ye kadar gözlemlenen bu düşüşün ardından bir önceki güne göre yüzde 0,5 düşüş ile gram altın 161,7 liradan işlem görmeye başladı. Gram altında yaşanan bu değişiklikler sonrasında Kapalı çarşı çeyrek altını 266 lira, Cumhuriyet Altınını ise 1.085 liradan satışa sundu. Altın piyasasında şuan için aşırı oranlarda dalgalanmalar meydana gelmese de yaşanan bu düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.Asya piyasasında ise durum çok farklı değil. Satış ağırlıklı bir yol izleyen altın ons fiyatı ise bir önceki günün kapanış değerine göre yüzde 0,20 değer kaybetti. Asya piyasasında altın şuan için 1.328 dolardan değer görüyor.

Finans Analisti İslam Memiş Açıkladı

Finans Analisti İslam Memiş Açıkladı

Finans analisti olan İslam Memiş gram altının seyri hakkında açıklamada bulundu. Dolar endeksi ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde dün itibari ile yaşanan toparlanmanın altın fiyatlarında yaşanan değişikliğe yol açtığını söyledi. Bundan önceki günlerde de altın fiyatlarının yükselişi dolar kurunun değer kaybetmesi nedenine bağlanmıştı.Durum böyle olunca bu cephede yaşanan tersi bir durum gram altın fiyatlarına düşüş olarak yansıdı.ABD 10 yıllık tahvil faizleri hakkında konuşan Memiş, bu faizlerin yüzde 2.90 seviyesi üzerinde tutunmaya çalıştığını ancak bunu başaramadıklarını ifade etti. Memiş sözlerine ‘’ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya ile ilgili soruşturması tekrar gündeme geldi.Senato ve Temsilciler Meclisi’nde desteği azalan Trump’a karşı yeni tepki açıklamaları gelebilir ve bu piyasalarda tedirginliğe neden olabilir. Bu sebeple küresel piyasalarda değer kaybedebilir .‘’ şeklinde devam etti.Yaşanan bu olayın küresel piyasayı henüz ne derecede etkileyeceği bilinmiyor ancak dolar kurunun toparlanması için biraz daha zamana ihtiyacı var gibi gözüküyor.

Altının Ons Fiyatında 1.300 Dolar Seviyesini Takip Edeceğiz

Altının Ons Fiyatında 1.300 Dolar Seviyesini Takip Edeceğiz

Bugün için değerlendirmelerini sunan Finans Analisti İslam Memiş ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarının takip edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun ardından ise sözlerine ‘’ Enflasyona dair olumlu vurgulamalar, emtia fiyatlarının destek seviyelerine çekilmesine neden olabilir. Altının ons fiyatında 1.300 dolar seviyesini takip edeceğiz.’’diyerek devam etti. Emtia fiyatlarının çekileceği seviye şuan için belli değil ancak bu seviyenin etkileri sonraki aşamalar için oldukça önemli .Dolar kurunda yaşanan değişimlerin altın fiyatının 164 liraya yükselmesine neden olduğunu söyleyen Memiş bu oranların 160.6 lirasının destek, 162,6 lirasının ise direnç olduğunu söyledi.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları