Ucuzauc.com Uçak Bileti
Takvimler 21 Mart 2018’i gösterirken altın fiyatlarında da değişimler meydana geldi. Bugün itibari ile yatırımcısı altın fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ile araştırıyor. Bir düşüp bir yükselişe geçen altının hızına yetişmek hakikaten zor.

En iyi yatırım araçlarından biri olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen altının bugünkü değerleri duyanları şaşırtabilir. Salı sabahı itibariyle fak edilir bir yükseliş yaşayan altının bu yükselişi ne kadar devam edecek bilinmiyor. Bugün için güncel altın fiyatları sabah 10.00 sularında ajansların açıklamaları ile gelmeye başladı. Haftanın ikinci gününde dikkatleri üzerine çekmeyi başara altının üçüncü günün sabahında durumu hayli merak edildi. Altın fiyatları arasında en çok çeyrek altın ve gram altın aramalarda göze çarparken diğer altınların fiyatları da bu listede yerlerini aldı.

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

21 Mart Çarşamba gününe yüksek bir giriş yapan gram altın günü yükseliş ile selamlamasının ardından normal seviyelere indi. 166,1 lira seviyelerinde dengeyi bulan gram altının önümüzdeki günlerde ani bir yükseliş göstermesi beklenmiyor değil. Ancak bu yükselişleri tetikleyecek olan nedenlerin de önemi büyük. Dün yaşanan dolar kuru ve altının ons fiyatında sahip olduğu değer kayıplarının etkisi satış ağırlıklı olarak kendini gösterdi. Gram altının şimdilerde 166,1 lira civarlarında seyreden değeri dün için 0,52 daha az bir kapanış ile kendini göstermişti. Dün altın fiyatlarının düşük bir şekilde günü bitirmesinden sonra sabah gelen haberler aradaki farkı gözler önüne serdi.

Gram Altın Ne Kadar?

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın güne yükselişle başlayan şanslı isimlerin arasında yer alıyor. Bu yükselişin ardından 09.45 saatinden itibaren önceki günün kapanış değerine oranla yüzde 0,14 artış gösteren gram altın an itibariyle 166,1 lira değerinden işle görüyor. Sabah yaşanan heyecanlı yükseliş şimdilerde yerini durgunluğa bırakmış durumda. Gram altının 166,1 liradan işlem görmesinin aynı dakikalarında Kapalıçarşı verilerine göre çeyrek altın 273 liradan ve Cumhuriyet altını ise 1,111 liradan değer gördü.

Ons Altın Ne Kadar?

Ons Altın Ne Kadar?

Ons altın Asya piyasasında kendini alış odaklı bir şekilde gösterdi. Alış odaklı seyrine devam eden ons altın fiyatları önceki günün kapanış değerlerine göre güne 0,24 değer kazancı ile başladı. Yaşanan bu artış gram altınında yaşanan yükselişi akıllara getirdi. Ons altın şuan itibariyle 1,314,3 dolardan işlem görüyor.

Gözler ABD Merkez Bankası ve Açık Piyasa Komitesi Toplantısında

Gözler ABD Merkez Bankası ve Açık Piyasa Komitesi Toplantısında

Altın uzmanı olan ve konu hakkında açıklamada bulunan İslam Memiş gözlerin ABD Merkez Bankası (Fed) ve Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’ye çevrildiğinden bahsetti. Dün başlayan toplantıda alınan kararların bu akşam açıklanması bekleniyor. Altın piyasası üzerinde büyük bir etkisi olabilecek olan bu toplantıdan sonra çok farklı değerlerle karşılaşmak mümkün. 

Altın uzmanı İslam Memiş "Biz de piyasalar doğrultusunda Fed'in 25 baz puan faiz artırımına gideceği yönünde beklentimizi koruyoruz. Fed, faiz artırımına giderse altının ons fiyatı 1.280 dolar seviyesine kadar düşebilir. Eğer Fed sürpriz bir karar açıklayıp faiz artımına gitmezse altının ons fiyatında yükseliş 1.330 dolara kadar sürebilir." dedi.

İslam Memiş önemli bir noktaya daha dikkat çekti. Fed Başkanlık koltuğunda oturan Jerome Powell’ın ilk FOMc toplantısı olmasının çok önemli bir detay olduğunu söyleyen Memiş, bu ilk toplantının etkilerinin piyasala için hayli önemli olacağını söyledi. Durum böyle olunca toplantılarının sonuçları büyük bir merakla beklenmeye başladı. Ekonomi piyasası adına olumlu gelişmeler umut edilirken piyasada yaşanacak olan olumsuz gelişmeler de göz önüne alındı.

Gram altın hakkında da düşüncelerini ifade eden Altın uzmanı İslam Memiş "Dolar kurundaki dünkü gerileyişin sürmesi, altının gram fiyatında düşüşe neden olabilir. Bugün altının gram fiyatının 164-167 lira aralığında işlem göreceğini tahmin ediyoruz." dedi. Gram altının dolar kurunun geri çekilmelerinden etkilenmesinin oldukça yüksek bir oranda gerçekleştiğin ifade etti. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları