Ucuzauc.com Uçak Bileti
Son zamanların en iyi çıkış yapan kripto paraları arasında yer alan Bitcoin her gün yeni bir haber ile karşımıza geliyor. Piyasada yaşanan dalgalanmaların yanında artık Bitcoin’lerin güvenliği de hayli gündemde. Çünkü sanal paraların çalınma durumları oldukça arttı. Bu artış sonucunda ise birçok kişi Bitcoin’lerini nasıl koruyacağını düşünmeye başladı. Siz güvenlik sorularını düşünürken gelen haber ise duyanları çok şaşırttı.

Apple kurucularından olan Steve Wozniak aynı zamanda teknolojinin önce gelen ve iyi işlerde kendini gösteren isimlerinden biri. Ancak bu defa teknolojinin getirdiklerinden kendini koruyamamış olacak ki Bitcoin’lerini çaldırdı. En yüksek piyasa değerine sahip bir şirket olan Apple gibi bir yerin arkasında bulunan isimlerden birinin böyle bir olay yaşaması ise tedirginliğe yol açmadı değil.

Hindistan'ın The Economic Times Gazetesine Açıklama Yaptı

Hindistan'ın The Economic Times Gazetesine Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Hindistan'ın The Economic Times gazetesine kısa bir açıklamada bulundu. Steve Wozniak 2016 yılında Bitcoin’in değeri yaklaşık 700 dolar civarındayken bu piyasaya giriş yaptığını ve Bitcoin aldığını söyledi. Ancak şimdilerde alış fiyatından çok daha değerli bir hal alan Bitcoinlerini talihsiz bir dolandırıcılık olayı sonrasında kaybettiğini açıkladı. 700 dolar ile girdiği Bitcoin piyasasında 71.400 dolara ulaşan Steve Wozniak toplamda 7 Bitcoin’nini kaybettiğini söyledi. Yaşanan olayda bu Bitcoin’lerin çok kolay bir şekilde dolandırıcıların eline geçtiğini söyledi. Bunu söylemesinin ardından ise Bitcoin’de yaşanan güvenlik sorunları bir kez daha gündeme geldi.

Blockhain hakkında da konuşmasına yer veren Steve Wozniak ‘’Blockchain kimin Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor. Bu dolandırıcılık olmayacağı anlamına gelmez dedi. Yaşanan olayın detaylarını anlatması üzerine ise Bitcoin satışı yapmak isteyenler kararlarından döndü. Dolandırıcılık olayının internet üzerinden satış yapmaya karar vermek istemesi üzerine başladığını söyleyen Steve Wozniak ''Birileri Bitcoin'leri kredi kartıyla satın aldı ve kredi kartı ödemelerini iptal etti. Bu kadar kolay oldu!'' dedi. Bunun ardından sözlerini sürdüren Wozniak kredi kartının çalıntı olduğunu da belirterek bu nedenle Bitcoinlerini asla geri alma durumunun bulunmayacağını söyledi. 

Bitcoin’lerini Kullanma Hayali Onu Yormuş

Bitcoin’lerini Kullanma Hayali Onu Yormuş

Bir dönem oldukça yüklü bir miktarda Bitcoin aldığını söyleyen Wozniak Bitcoin meselesine bir yatırımcı gözüyle bakmadığını söyledi. Diğer insanlar gibi bu işe kar amaçlı ya da çılgın yatırımlar yapmak amacıyla girmediğini söyleyen ve açıklamalarına devam eden Wozniak Bitcoin için başka hayalleri olduğunu belirtmeyi ihmal etmedi.

Bitcoin işine girmesinde ki en önemli nedenin kendi rahatlığı olduğunu söyleyen Wozniak, bu piyasanın çok daha başka bir yere geleceğini hayal ettiğini ancak beledikleri ile bulduklarının çok farklı olduğunu söyledi.  Yanında kredi kartı, cüzdan ya da nakit para taşımadan seyahat etmek istediği için Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayan Wozniak bu hayalini gerçekleştirmek için hayli araştırma yaptığını da söylemeden geçmedi. 

Seyahat ettiği yerde hangi otellerin Bitcoin ile işlem yaptığı konusunda derin ve sıkı bir araştırma çalışmasına giren Wozniak bir süre sonra bu araştırmalarında istediği sonuçlara ulaşamadı. Yaptığı araştırmanın çok yorucu olduğunu ve istediği sonuçlara ulaşamadığını söyleyen Wozniak bu düşüncesinin ardından Bitcoin’lerini satmaya karar verdi. Bu kararın ardından ise satışa sunduğu Bitcoin’lerinden 7’sinden oldu. Wozniak’ın elinde şuan için bir adet Bitcoin bulunuyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları