Ucuzauc.com Uçak Bileti
Atiye dizisi internet platformlarında orijinal Türk dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile oldukça dikkatleri üzerine toplamıştır.

Gizem ve drama türündeki bu dizi Göbeklitepe ve Nemrut’ta geçmektedir. Atiye’nin hayatı İstanbul’da ailesi ve sevgilisi ile birlikte devam eder. Bu şekilde ilerlerken Göbeklitepe’de yapılan bir keşif sonrası Atiye’nin hayatı değişir. Arkeolog olan Erhan kazı yaparken Atiye ve yaşadığı yer arasında bir bağlantı olduğunu keşfeder. Bu durumu Atiye ile paylaşır ve artık Atiye geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem dolu yolculukta Atiye’nin ve Erhan’ın karşılaşacağı olaylar Atiye’ye geçmişi hakkındaki her şeyi sorgulatır. Oldukça ilgi çekici olan bu dizi yayınlanmaya başladığından beri pek çok insanın beğenisini kazanmıştır.  Bu diziyi Netflix platformunda izleyebilirsiniz. 

Atiye Dizisi Oyuncuları

Atiye dizisinin zengin ve yetenekli oyuncular tarafından oynanması diziyi daha da izlenir hale getirmektedir. Başrolde  olan Beren Saat Atiye karakterini canlandırır. Sevgilisi Ozan ise Metin Akdülger karakteridir. Erhan karakterini Mehmet Günsür, Cansu karakterini ise Melisa Şenolsun canlandırıyor. Dizide ayrıca Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi gibi usta oyuncularda yer almaktadır. Yardımcı oyuncularında bulunduğu Atiye dizisi sürükleyici hikâyesi ile izleyicileri kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca dizinin kurgusu Erhan Acar, Korhan Koryürek ve Aylin Tinel tarafından hazırlanmaktadır. Dizinin yönetmeninin kim olduğu hala belirtilmemektedir. 

Atiye Dizisi Kaç Bölümden Oluşmaktadır

Son zamanlarda dikkat çekici hikâyesiyle karşımıza çıkan Atiye dizisi ilk olarak 27 Aralık’ta izleyici ile buluştu. İnternet platformunda yayınlanan dizinin kadrosu ve konusu tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarmıştır. Pek çok dizi türünde çekilen Atiye dizisi 8 bölümden oluşmaktadır. Toplamda 8 bölümden oluşan buz dizi her bölümde ortalama 50 dakika kadar sürüyor. Bir hayat hikâyesi anlatılan ve geçmişini bulmaya çalışan Atiye bunu her bölümde heyecanla yapmaktadır. Bu sezonu bitirdikten sonra ise ikinci sezon hazırlıklarına kısa sürede başlanması beklenmektedir. Dizinin senaristleri olan Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal senaryoyu yazmaktadır. Son zamanların en iyi Netflix dizisi olan Atiye, pek çok kesim tarafından tam not almayı başarmıştır. 

Atiye Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlanmıştır

Konusu ve hikâyesiyle dikkatleri üzerine toplayan Atiye dizisi  Şengül Boybaş’ın Dünya’nın Uyanışı adlı kitabından uyarlanarak çekilmiştir. Beren Saat’in canlandırdığı karakter olan Atiye çocukluğundan beri çizdiği görselin, yaşadığı yer olan Göbeklitepe’de aslında binlerce yıl öncesinden çizilmiş olmasını fark etmesiyle başlar. Göbeklitepe’ye giden arkeolog Erhan bu konuyu ilk başlarda çokta ciddiye almasa da sonrasında Atiye’nin keşifleriyle birlikte önemsemeye başlıyor. Gizemli olayların üst üste yaşandığı Atiye dizisinin kitapla hemen hemen aynı olduğu görülmektedir. Dizinin bu sezon izlenme rekorlarına göre ikinci sezonun çekilmesi beklenmektedir. Son zamanların en iyi dizisi olan Atiye dizisini merak edenler Netflix’den diziyi kolayca izleyebilirler. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları