Ucuzauc.com Uçak Bileti
Korona virüs nedeni ile geçtiğimiz günlerde kapatılan birçok okul için yeniden açılması fikri gündemde.

Korona virüs nedeni ile geçtiğimiz günlerde kapatılan birçok okul için yeniden açılması fikri gündemde. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklama sırasında her ilde değil de yalnızca birkaç ilde okulların açıklanacağı şekilde bir açıklama yaptı. 

Bazı illerde hiç vakanın bulunmaması bazı illerde ise çok fazla vaka olması okulların ülke genelinde açılmasını zor bir hale getiriyor. Taşıyıcılık faktörü yüzünden de illerdeki vaka oranlarının üzerinde duruluyor. Vaka olmayan illerde okulların açılması söz konusu olursa göreve hazır olduklarını belirten Bakan, konu hakkında detaylı çalışma yaptıklarını da belirtti. 

Okullar İllere Göre Açılırsa Süreç Nasıl Olur?

Bakan Ziya Selçuk, hangi ilde durum nedir diye bir çalışma yaptıklarını belirtti ve taşıyıcılık faktörü açısından durumun değerlendirmeye alındığını bildirdi. Okulların illere göre açılımına karar verildiği takdirde bu durumda bizlerde üzerimize düşeni yaparız açıklaması yapan bakan velilerin endişeleri hakkında da gerekli özeni gösterdiklerini belirtti. 

Öğrencilerden yüksek orana okulların açılması talebi aldıklarını da belirten bakan en kısa sürede güvenli şekilde okulların açılması için uğraştıklarını da açıkladı. Öğrencilerin motivasyonlarını yükseltebilmek ve onların derslerine odaklanmasını sağlayabilmek için yapay zekâ temelli akıllı destek sistemi getiren bakanlık her çocuk için de özel bir rehberlik sistemi geliştirdi.  Online ortamlarda gerçekleştirilen eğitimlerde çocuklara gereken her türlü destek bakanlık tarafından sağlanıyor.

LGS Nasıl Yapılacak?

Korona virüs nedeni ile en çok merak edilen konulardan birisi de LGS oluyor. LGS hakkında ciddi endişeleri bulunan veliler sınavın ne şekilde yapılacağını merak ediyorlar. LGS’de her öğrencinin sınava kendi okulunda girmesi kararlaştırıldı. Bu da sınav tarihinde bir ilk olarak nitelendirildi. Ancak öğrencilerin sınavda başlarında duracak olan gözetmen öğretmenlerin kendi öğretmenleri olmaması kararı alındı. LGS konusunda yapılan çalışmalar da hala devam ediyor açıklaması yapıldı. 

Öğretmen Atamaları Gündemde

Okulların açılmasına yönelik olarak beklentilerin artması öğretmen atamalarını da gündeme getiren durumlardan biridir. Okullar açıldığında gerekli atamaların yapılacağı ve öğretmenlerin de hemen işlerine başlayacakları belirtildi. Eğitim konusunda çalışmalar her geçen gün daha detaylı şekilde yürütülüyor. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları