Benzin Ve Motorin Fiyatlarında Bir Düşüş Daha
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Benzin ve motorin fiyatları da ekonomi ve güncel olaylar ile bağlantılı olduğu görülmeye devam etmekte. Motorine gelen bir indirim daha olacak ve araç sahiplerini bu kötü günlerde bir nebze de olsa sevindirecek.

Gelen indirim pompa fiyatlarını da etkiyecek iken benzine 16 motorine ise 20 kuruş daha indirim yapılacağı açıklandı. Piyasanın dengesinin bozulması anlamına gelen bu durum genellikle sürücülere indirim olarak yansıdığı için sevindirici haberdir.

Petrolde olan değerin düşmesi Türkiye de pompa fiyatlarını da olumlu yönde etkileyip fiyatların indirimli olmasını sağlamıştır. Yapılan açıklamaya göre indirim bu gece yarısından itibaren uygulanacaktır. Uygulanması sürücüler için sevindirici olacak ve bir çok insanı ilgilendirecektir.

İndirimler Peş Peşe

Akaryakıta yapılan indirimler ilk olarak 11 Martta gündemin değişmesi ile yansımaya başladı. Tüm dünyayı tehdit eden corona gündemde olduğu sürece de indirimler olmaya devam edecek gibi duruyor. İlk olarak gelen indirim ile benzine 60 kuruş motorine 56 kuruş indirim uygulandı. Birkaç gün sonra benzine 51 kuruşluk daha indirim gelerek gece yarısından sonra uygulanmaya koyuldu. Dün itibari ile benzine 25 kuruş motorine 27 kuruş daha indirim yapılmak suretiyle açıklama geldi. Bu verilere gören neredeyse 1 hafta içinde benzine 1 lira 29 kuruş motorine ise 83 kuruşluk bir indirim yapılmış olup pompacıları da etkileyen bu durum otomobil sahiplerini de etkilemiştir.

Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt fiyatları dolar baz alınıp o şekilde hesaplanmaktadır. Standart bir hesaplama olurken küçük işletme ve şirketler adına azda olsa bir farklılık göstermektedir. Hesaplamalar sonucu fiyatlar dağıtım firmaları tarafından belirlenir. Dolar olarak gerileme yaşandıkça benzin ve motorin fiyatlarında da değişiklik olması beklenmektedir. 

Akaryakıt fiyatlarının düşmesinden Suudi Arabistan’ın da  petrol fiyatlarını düşürmesi de olumlu yönde etkilemiştir. Öyle ki petrol fiyatları 24 doları 2003 yılından bu yana en düşük olarak ilk defa görmüşlerdir ve beklenen o ki dev bir indirim gelmektedir. Petrol fiyatlarındaki düşüş Türkiye ye indirim olarak olumlu yansımaktadır. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları