Ucuzauc.com Uçak Bileti
Son dönemlerin en trend kripto paraları arasında yer alan Bitcoin hakkında her gün yeni bir haber çıkıyor. Piyasaya girdiği andan itibaren rüzgarlar estiren ve özellikle son bir yıldır adından daha çok söz ettiren Bitcoin’de dalgalanmalar durulacak gibi değil.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ender Demir Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Sanal paranın gidişatı hakkında bilgilendirici ve uyarı söylemlerde bulunan Demir ‘’Bitcoin’de müthiş bir dalgalanma görüyoruz.’’ dedi.Kurumsal firmalar için iyi bir fırsat olan bu dalgalanmaları kişisel yatırımcılar için tehlikeli bulan Demir konu hakkında düşüncelerini "Bitcoin'de müthiş bir dalgalanma görüyoruz. İyi bir kurumsal yatırımcı için fırsat sunabilen bu dalgalanma, normal bir insan için tehlike unsuru. Bu dalgalanmayı kaldıramayacak durumdaysanız ve bu dalgalanma hayatınızı etkileyecek sonuçlara yol açıyorsa uzak durmakta fayda var." şeklinde ifade etti

İnsanları Derin Düşüncelere İtti

İnsanları Derin Düşüncelere İtti

Kurumsal firmalar için bu dalgalanmaların bir fırsat olabileceğiniz söyleyen Demir normal insanlara konu gelince uyarıcı açıklamaları ile Bitcoin’e gönül verenlerin derin düşüncelere dalmasına neden oldu. Dalgalanmalardan kişisel yatırımların etkilenme oranının yüksek olduğunu ifade eden bu sözlerinden sonra gözler kişisel yatırımcılara çevrildi.

Geçtiğimiz günlerde Bilim ve Sanat Vakfı tarafından ‘’Bitcoin Hikayesi Nedir, Ne Değildir’’ isminde bir panel düzenlendi. Bu panele konuşmacı olarak oldukça önemli kişiler katıldı. İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faruk’un Aysan moderatörlüğünde düzenlediği panele, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ender Demir, yazılımcı Mehmet Ali Çalışkan, yüksek bilgisayar mühendisi Tahir Çelebi ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Kaya konuşmacı olarak katılıp konu hakkında bilgi ve görüşlerini sundu.

Blockchain ile Hayatımızdaki Tüm İlişkiler Yeniden Yazılacak

Blockchain ile Hayatımızdaki Tüm İlişkiler Yeniden Yazılacak

Ender Demir yaptığı konuşmayla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. "Blockchain ile hayatımızdaki tüm ilişkiler yeniden yazılacak." diyerek herkesi bambaşka gelişmelerin beklediğini söyledi. Finans alanına bir hayli etkisi olan Blockchain için: "Fonlama ve yatırım değişecek. 2-3 yıl öncesine kadar bir portföy yöneticisinin önünde Bitcoin veya alt coin yatırım opsiyonu yoktu ama artık var ya da teminat olmadığı için bankanın fon vermediği fikirler, blokchain ile birlikte hayata geçirilebilir hale gelecek. Ayrıca maliyetler düşecek." açıklamasında bulundu.

Bitcoin hakkında bir değerlendirme sunan Demir Bitcoin’den sonra yeni alt coinlerin çıktığını ve bir dönem 750 milyar doları bulan kripto para piyasasının büyüklüğünden bahsetti. Bir dönem 750 milyar doları ulaşan bu piyasa da şuan için durum ise daha farklı. Bugün itibari ile 500 milyar dolar seviyesine gerileyen bu piyasada dalgalanmaların devam edeceğinin sinyallerini verdi. Ayrıca Bitcoin için sınırlı bir arz olduğunu söyleyen Demir 21 milyon adet ile bu sınırı belirledi.

Kripto Paralardaki Merkezi Otorite Yokluğu Korkutuyor

Kripto Paralardaki Merkezi Otorite Yokluğu Korkutuyor

Kripto paralar avantajlı yatırımlar sunduğu kadar bazın nedenlerden dolayı korkuya da neden olabiliyor. Bu paralarda bulunan merkezi otorite yokluğu, regülasyon eksikliği, illegal işlemlerde kullanılabilme riski ve hacklenme ihtimallerinin arttığını ve bu artışın korkulara neden olduğunu söyleyen Demir bu nedenle kişisel yatırımcıların daha dikkatli olmasına dikkat çekti.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları