Ucuzauc.com Uçak Bileti
Teknolojinin ilerlemesiyle para konusunda da dijitalleşme kaçınılmaz oldu. Hemen hemen her şeyin dijitalleşmeye başladığı bu dünyada kripto paraların yükselişi olağan bir durum olurken aralarında en gözde olanı Bitcoin yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor.

En çok tercih edilen kripto para olan Bitcoinin sürekli değişen tablosu kimi zaman güldürüyor kimi zaman ise ağlatıyor. Birçok insanın çareyi Bitcoinde bulması, bu kripto paralara umut yüklemesi Bitcoininde yaşanan en küçük olayın göz önüne gelmesine neden oluyor. Bu kripto paraların yatırımcıları özellikle hafta sonu yaşanan düşüşün ardından umutsuz düşüncelere kapılmış olsa da bu çok sürmedi. Hafta sonu meydana gelen düşüş etkisini kaybetti ve Bitcoin dünden itibaren yükselmeye başladı. Hafta sonu Bitcoinde ciddi bir düşüş yaşandı. Meydana gelen bu düşüşün ardından değer yükselmesinin ne zaman olacağı merak edilmeye başlarken Bitcoinden cevap gecikmedi. Yaşanan düşüşten kısa bir sonra toparlanmaya ve yükselmeye başlayan Bitcoin fiyatı yaklaşık 800 dolar yükselme gösterdi. Bu yükselme yatırımcılar tarafından hayli sevinçle karşılaşırken birçok kişinin aklına Bitcoinlerini satma düşüncesi gelmedi değil. 

Bitcoin Aramalarında Düşüş Var

Bitcoin Aramalarında Düşüş Var

Uzun zamandır değer kaybeden Bitcoin’in Google aramalarında düşüler meydana geldi. Google Trendlerden öğrenilen bilgiler sonucunda son dönemlerde arama konusunda da düşüş yaşayan Bitcoin’in bu düşüşün önüne değer kazanması ile geçmesi bekleniyor. 

Şu sıralar Bitcoin’e en çok ilgi gösteren ülkeleri ise Güney Afrika, Slovenya, Avustralya, Hollanda, İsveç, Singapur, Avusturya, Kanada, Gana ve Norveç. 

2017 yılının analizlerine göre Google aramalarında Bitcoin’in neredeyse ilk sıralarda yer alıyordu. Özellikle kripto paranın altın çağı onun hakkında yapılan aramaların da çok fazla olmasını sağladı. Daha sonra dönem dönem düşüşlerin yaşanmasıyla azalan aramaların son yükseliş ile birlikte artması bekleniyor. 2017 yılının en çok aratılan isimleri arasında yer alan Bitcoin, 2018 yılında da aynı başarıyı gösterebilecek mi henüz bilmiyoruz.

Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin Yükseliyor

Kripto paraların göz bebeği olan Bitcoin’de yaşanan yükselişin yankıları devam ediyor. Salı günü itibariyle yükselişe geçmesi birçok kişinin sevinmesini sağlarken bu yükselişin ardından olası bir düşüş ne zaman olacak bilinmiyor. Bir Bitcoin’in cuma günü New York’ta 8.891 dolardan işlem görmesinin ardından 12 Mart itibariyle bu rakam 9.700 – 9.800 doları gösterdi. Yaşanan bu gelişme Bitcoin’in eski formuna kavuştuğunu gözler önüne serdi.

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda yaşadığı düşüşün ardından ulaştığı rakamlarla sevindirdi. %20’lik bir düşüş sonrası rakamların yükselmesi hayli umut verici. Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken Analistler konu hakkında açıklama yaptı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşlerin nedeni hakkında konuşan Analistler açıklamaların bu düşüşler üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu ifade etti. Bitcoin’in takibini açıklamalar üzerinden yapan yatırımcının güvensiz hissettiği anlar bu düşüşlerin en temel nedeni. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda Bitcoin hakkında uyarıların yapılması geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşlerin nedeni olarak gösterilirdi.

Meşru Ödeme Şekli Değil

Meşru Ödeme Şekli Değil

Bitcoin üzerine tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Dünyada kripto paralara tepkiler yükselmeye devam ederken bunun en keskin olanı ise Çin’den geldi. Çin Merkez Bankası yetkilisi olan Zhou Xiaochuan, Pekin’in  sanal paraları meşru ödeme seçenekleri arasında tutmadığını söyledi.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları