Sanal dünyanın getirileri her geçen gün farklı boyutlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Durum böyle olunca da paralarda artık sanal dünyaya geçiş yapıyor. Son dönemlerin en büyük çılgınlıkları arasında yer alan sanal paralar boşanma davalarını da derinden etkiliyor.

Artık hayatımızın her köşesinde karşımıza çıkan sanal dünyada yapılan yatırımlarda boşanma davalarının seyrini değiştiriyor. Evli çiftlerin gelir ve mal beyanını düşük göstermek amacı ile başvurdukları Bitcoin gibi kripto paralar boşanma davalarında dikkate alınıyor. Mal beyanını düşük göstermek için kripto paralarda çareyi bulmaksa sanal dünyanın kullanım amaçlarının dışına çıktığını gösteriyor. 

Oldukça ilginç bir konu olan kripto paralar ilginçleşmeye devam ediyor. Bitcoin.com’da çıkan ve duyanları oldukça şaşırtan bir haberde yaşananlar artık sanal dünyanın boşanma davalarına kadar indiğini gösteriyor. Haberde bahsi gecen durum Birleşik Krallıkta bir hukuk firmasının açıklamasından geliyor. Hukuk firması ellerinde üç adet boşanma davası olduğunu ancak ayrılmak isteyen çiftlerin değeri son yıllarda hızla artan kripto paralar konusunda anlaşmazlık yaşadığını söylüyor.

Boşanma Davalarına Kripto Para Etkisi

Boşanma Davalarına Kripto Para Etkisi

Kulağa oldukça ilginç gelen durumda eşlerin birbirinden boşanmak istemesine kadar anormal bir durum gözükmüyor. Ancak boşanma davalarında yaşanan mal dağılımlarına sıra geldiğinde sanal paralar ortaya çıkıyor. Boşanma davalarının seyrini bir hayli etkileyen kripto paralar bu süreç içerisinde paylaşılmaya çalışılıyor.

Bahsi geçen davayı üstlenen Royds Withy King hukuk bürosunda son günlerde hummalı bir çalışma var. Çünkü boşanmak isteyen çiftin 840 bin dolar değerinde kripto parası bulunuyor. Birleşik Krallık’ta bulunan bu hukuk firması boşanma davası nedeniyle oldukça çalkantılı bir dönem geçiriyor. Normal boşanma davalarının durumundan farklı olan bu davada mal paylaşımına kripto paralar da dahil. 

Eşler Gergin

Eşler Gergin

Hukuk bürosunun yaptığı açıklamaya göre şuan için şirketin elinde buna benzer iki adet daha dava var. Toplamda üç adet boşanma davası kripto para meselesi yüzünden Oldukça çalkantılı ilerliyor. Son zamanlarda hızla yükselen ve bir hayli değere binen kripto paralara yatırım yapan eşler ise oldukça gergin. Kripto paraların paylaşılması için görüşmelerine devam eden şirket henüz davanın ilk aşamasında olduklarını söylüyor. Üç davanın da ortak yanı olan kripto paralar eşlere ve avukatlara hayli zorlu anlar yaşatacağa benziyor.

Yatırım yapılan kripto paraların arasında ise Bitcoin, Litecoin, Ripple ve Etherum bulunuyor. Bu para birimlerini satın alıp yatırım yapmayı amaçlayan eşler boşanma sürecinde böyle bir durumla karşılaştığı için oldukça kızgın. Sanal alemde yapılan yatırımların boşanma davasında eşlerin karşısına oldukça önemli bir şekilde çıkması ise diğer insanları düşündürüyor. 

Kripto Paralar İzlenilebilir Değil

Kripto Paralar İzlenilebilir Değil

Hukuk bürosuna gelen davalardan birinde Kasım 2016’da yapılan ilk yatırım 80 bin sterlin değerinde iken bu değer aralık ayında 1 milyon sterline yükselmiş. Bunun arından ise krito paranın değeri tekrardan değişiklik göstererek 600 bin sterline inmiş. Şimdiki değeri 840 bin dolar olan kripto paranın net bir çizgisi bulunmuyor. Bu nedenle de dava üzerinde çalışan avukatlar bu konuda oldukça zorlanıyor. Sürekli değişen bir grafiğe sahip olan kripto paraların pay edilmesi de bu durumda oldukça zor. Hukuk bürosunda görevli olan Vandana Chitroda konuya yönelik yaptığı açıklamada kripto paraların izlenebilir olmamasının işlerini zorlaştırdığını söylüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları