Ucuzauc.com Uçak Bileti
Son dönemde yaşanan virüs salgını nedeni ile evlerine kapanan halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle yaşlıları sevindirecek birtakım haberler verdi.

Son dönemde yaşanan virüs salgını nedeni ile evlerine kapanan halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle yaşlıları sevindirecek birtakım haberler verdi. Başarılı bir salgın süreci sonrasında mayıs ayında azalan vakalar ve ölüm sayıları normalleşme planlarının yapılmasına olanak tanıdır. Bu süreçte sürekli olarak evinde kapalı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki kişiler için de ilk müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. 

Normalleşme Planında Neler Var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile birlikte 11 Mayıs sonrasında kuaför, güzellik salonları, berberlerin açılabileceği müjdesini verdi. Bununla birlikte AVM’lerde bu tarihten sonra açılarak halka hizmet vermeye devam edecek. Bu haberlerin yanı sıra konuşmalarına devam eden Cumhurbaşkanı sınav hazırlığı sürecinde olan öğrencileri de unutmadı. Sınav tarihleri hakkında güncel bilgileri halkına duyuran Cumhurbaşkanı, 27 ve 28 Haziran tarihinde YKS’nin, 20 Haziran’da ise LGS’nin ve 14 Haziran’da ise Askeri Öğrenci Sınavlarının yapılacağı duyurusunu yaptı. 

Covid- 19 Mücadelesinde Gelinen Son Nokta

Tarabya’daki Huber Köşkü’nden düzenlenen video konferans ile halka seslenen Cumhurbaşkanı, Kabine toplantısı sonrasında dünyanın her yerinde etkili olan virüs konusunda artık bir dönüm noktasına gelindiğinin açıklamasını yaptı. Virüs ile mücadelede dört ana hedef etrafında toplanıldığını belirten Erdoğan, bunların fiziki mesafe, temel ihtiyaç maddeleri ile ilgili olan üretim, tedarik zincirinin aksamaması ve sağlık sisteminin güçlü kalması olduğunu belirtti. Dünyanın en güçlü devletlerinin dahi bu kontrolü sağlamakta zorlanmış olmasına rağmen Türkiye’nin bu konuda son derece başarılı bir çizgide ilerlemesini önemli bir başarı olarak gören Cumhurbaşkanı, ölü vaka sayılarındaki artışlara da konuşmalarında değindi. 

Salgının Görüldüğü İlk Günden Bu Yana Yapılan Çalışmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının Türkiye’de görülmeye başlaması ile birlikte ilk günlerden itibaren alınan tedbirler kapsamında son derece bilinçli, zamanlı ve kararlı şekilde hareket edildiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuş olan Bilim Kurulunun tüm değerlendirmelerinin ve tavsiyelerinin dikkate alınmış olması ve gerekli her türlü tedbirin önceden alınması salgın ile mücadelede önemli bir belirleyici olmuştur. Konuşmalarında alınmış olan tedbirler nedeni ile hemen her kesim için destek programlarının hazırlandığını da konuşmalarında belirtti. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları