Ucuzauc.com Uçak Bileti
Geçtiğimiz günlerde çekirge istilası nedeni ile dünyanın birçok ülkesi önemli sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz günlerde çekirge istilası nedeni ile dünyanın birçok ülkesi önemli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Geçtikleri yerlerde tarım bitkilerini öldüren ve önemli bir kıtlığın nedeni sayılan çekirgeler her geçen gün daha büyük bir tehlike olarak dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Birçok insanın korku ile izlediği çekirgeler için yeni bir uyarı da BM’den geldi. Doğu Afrika’yı ikinci bir dev çekirge istilası konusunda uyaran BM, bu sefer boyutun ve zararın bir öncekinden çok daha yüksek olacağını belirtti. 

Çekirdek İstilasında Korkutan Rakamlar

Sayısı milyarları bulan çöl çekirgesi Doğu Afrika’yı istila etmeye devam ediyor. Hatta uzmanların açıklamalarına göre son 70 yılda yaşanmış olan en büyük çöl çekirgesi istilası olarak yorumlanan bu durum bitmek yerine artarak devam edecek gibi görünüyor. Birleşmiş Milletlerin de gündeminde olan çöl çekirgeleri her geçen gün biraz daha tehdit oluşturmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler yaptığı açıklamalarda yeni gelen çekirgelerin bir öncekilere göre çok daha saldırgan olacaklarını ve 400 kat fazla sayıda olacaklarını belirtti. Çekirgeler için çok ciddi uyarılarda bulunan BM, bu istilanın daha önceki istilalardan daha farklı bir boyutta olacağını da açıkladı. 

Yeni Çekirgeler Saldırgan ve Daha Büyük Boyutlarda

Yeni gelecek olan çekirgelerin boyutlarının ilk öncekilere göre daha büyük ve saldırgan olacağı açıklamaları da verilen haberler arasındadır. Birleşmiş Milletler bu çekirgeler için 20 katı büyüklükte açıklamasını yaparken bu istilaya maruz kalan birçok ülke bir yandan açlık ile mücadele ederken bir yandan da koronovirüsü yenmeye çalışıyor. 

Çekirgelerden En Çok Etkilenen Ülkeler

Çekirge istilasından en fazla zararı gören ülkeler Somali, Kenya, Etiyopya gibi ülkeler oluyor. Doğu Afrika’nın gıda tedarikini büyük oranda tehdit eden bu çekirgeler halkın açlık ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Gıda Tarım Örgütü Başkanı Ambrose Ngetich yaptığı açıklamada bu istilaların kontrol altına alınmasının mümkün olmadığını, çünkü her istila sırasında zararlıların farklı bir evrede ortaya çıktığını belirtiyor. Bunun için de ciddi bir araştırma, ekip ve mücadele edebilecek ekonomik durum gerekiyor. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları