1970 yılında dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu; Trabzon ilinin Akçaabat ilçesine bağlı cevizli köyündendir.

Lise eğitimini Trabzon ilinde tamamladıktan sonra, İstanbul’da, İngilizce işletme bölümünü okumuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’da yüksek lisans yapma kararı alan İmamoğlu; İnsan Kaynakları ve Yönetimi alanında eğitim almıştır. Üniversite hayatı ve yüksek lisans eğitimin ardından, 1992 yılında inşaat ve taahhüt alanında sektörde yer alan bir aile firmasında yönetim kurulu başkanlığı yaparak, çalışma hayatına girmiştir. 

2009 yılında, İstanbul Beylikdüzü’nün CHP ilçe başkanı olarak seçilmiştir. Ekrem İmamoğlu, okul hayatı ve çalışma hayatı boyunca sürekli aktif olarak, sosyal faaliyetlerde bulunmuştur. İstanbul Beylikdüzü’nde başkanlık yaptığı süreç boyunca; Öğrenci yurtları, tarıma destek projeleri, gündüz çocuk bakımevleri, kültür sanat merkezleri ve engelsiz yaşam projeleri gerçekleştirerek, kadın ve çocuklara yönelik birçok projeyi hayata geçirmiştir.

Ekrem İmamoğlu Eğitim Hayatı

Futbol ve basketbol spor dalları ile yakından ilgilenen Ekrem İmamoğlu; okul yıllarında amatör olarak oynasa da, memleketi olan Trabzon’un basketbol ve futbol kulüplerinde yönetici görevinde yer almıştır. Ayrıca 2014-2019 yılları arasında Belediye başkanlığını yaptığı İstanbul Beylikdüzünde de spor kulüp başkanlığı yapmıştır. Son olarak 2019 İstanbul Belediye başkanlığı seçimine adaylığını koyan İmamoğlu; 31 Mart 2019’da CHP İstanbul Büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmiştir. 

Dürüstlüğü, samimiyeti ve başarıları ile dikkat çeken İmamoğlu, yapıcı ve olumlu dili ile bir anda herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır. İstanbul Beylikdüzü Belediye başkanlığı seçildiği dönemden bugüne kadar, sevilen ve sayılan İmamoğlu, aynı başarıyı İstanbul Büyükşehir belediyesi seçimlerinde de göstererek, halkın güvenini kazanmayı başarmıştır. 

Ekrem İmamoğlu Ve Dilek İmamoğlu Çifti

Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu çifti, bir aile ortamında tanışarak, 1995 yılında hayatlarını birleştirmişlerdir. İmamoğlu çiftinin, 23 yıllık mutlu beraberliklerinden, 1 kız ve 2 erkek çocuğu olmak üzere 3 çocuğu bulunmaktadır. İstanbul seçimleri süresince eşinin yanından hiç ayrılmayan ve hep destek olan Dilek İmamoğlu, İstanbul Üniversitesi Turizm bölümünden mezun olmuştur. 

Ekrem İmamoğlu ile aynı alanda yüksek lisans yapmaktadır. İmamoğlu’nun 3 çocuğundan en büyük oğlu olan Mehmet Selim İmamoğlu; İstanbul Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği eğitimi almaktadır. Aynı zamanda, babası gibi spor merakı olan Mehmet Selim İmamoğlu, basketbol ile yakından ilgilenmektedir. Ailenin ortanca çocuğu olan Semih İmamoğlu ise Lise eğitimi almaktadır.  

Evin en küçük ve tek kız çocuğu olan Beren İmamoğlu da ilkokul 3. Sınıfta öğrenimine devam etmektedir. İmamoğlu çifti, halen eğitim almaya devam ederek, sosyal projelerde aktif olarak yer almaktadır. Demokratik aile tablosu ile ve siyasi başarıları ile dikkat çeken İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir belediyesi başkanlığına oturduğu günden bu yana, verdiği sözlerini yerine getiren, şeffaflıktan yana olan ve insanlara güven veren duruşu ile gönüllere ulaşmayı başarmıştır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları