Esnaf Bilgilendirildi Maske Şart Dendi
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ettiği şu günlerde Türkiye tedbirleri ile bir adım önde hareket etmektedir.

Tedbirleri elden bırakmayan hükümet vatandaşlara sürekli bilgilendirmeler yaparak onları bilinçlendirmek yaralarını sarmak için uğraşmaktadır. Avrupa da durumun daha vahim olduğu şu dönemlerde tedbirler ile ilgili denetimler de hız kesmeden devam etmektedir. Tedbirler arasında yer alan maske ve eldiven takımı ile ilgili denetimler tüm işyerleri ve gerekli olan alanlarda devam etmektedir kurallara uymayanlar uyarılmakta ve gerekirse cezai işlem uygulanmaktadır.

İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü

Bursa’da il tarım ve orman müdürlüğü tedbirleri elden bırakmadan esnafı maske ve eldiven takması konusunda bilinçlendirmek için sahaya indi. Kentteki tüm gıda ve gıda İle ilişkili işletmeleri denetleyerek Corona virüsü İle ilgili almış oldukları tedbirleri inceleyip, konu İle ilgili esnafı bilgilendirdi. Bursa il tarım ve orman müdürlüğü ekipleri yapmış olduğu denetimlerde maske ve eldiven kullanımına dikkat ederek kullanmayan işletmeleri uyarırken maske ve eldiven dağıtmayı da ihmal etmektedirler. İl tarım ve orman müdürlüğü ekipleri denetlemek için gittikleri işletmelere Corona virüsü İle ilgili önlemlerin yazılı olduğu bir broşür dağıtarak da Corona virüsünün ciddiyeti ile ilgili bilinçlendirmeyi amaçlamıştır. Broşürde yer alan ikazlara uyulması gerektiğini belirtirken işletmeye asmalarını istediler.

İl Tarım Müdürü Hamit Aytül

Denetlemeleri yakından takip eden Hamit Aygül yapmış olduğu açıklamalarda gıda işletmelerinde çalışan personellerin mutlaka gıda ve ortam hijyenine dikkat ederken kişisel hijyenlerine de dikkat etmeleri konusunda bilgilendirilmiş olup maske ve eldiven takmaları istendi demiştir. Bu süreçte hasta olan bir personel görüldüğü takdirde mutlaka sağlığı ve toplum yararına izne çıkarılması gerektiğini uyaran Hamit Aygül çalışmalarını titizlikle devam ettirmiştir. Yapılan denetlemeler ile personeller uyarılmış ve konu İle ilgili bilgilendirilmişlerdir diyen Hamit Aygül konu İle ilgili çalışmaları ekipleri ile sıkı takip etmektedir.

Eldiven Ve Maske Kullanımı

Gıda İle birebir yakından ilişkili olan işletmelerde maske ve eldiven kullanımın önemi vurgulandı ve maske eldiven takmaları konusunda uyarılar verildi. Dezenfektan işlemleri anlatılarak tim personel bilinçlendirildi.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları