Ucuzauc.com Uçak Bileti
Hac vazifesini yerine getirmek isteyen on binlerce Müslüman için bugün önemli bir gün. Nefesler tutuldu ve hac kuralarının çekilmesi bekleniyor.

Türkiye'de hac ibadeti için kayıt yaptıranlar kuradan adının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor. Diyanet İşleri Başkanlığında bilgisayar ortamında gerçekleştirdiği bu kura çekimi her yıl yapılıyor. E-Devlet üzerinden 2020 hac kurası sonuçlarını merak edenler isimlerinin çıkıp çıkmadığını öğrenebilirler. 

Kura Çekimi Öncesi Remzi Bircan Önemli Bilgiler Verdi

Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olarak faaliyetlerini sürdüren Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, hac farizasını yerine getirmek için yapılan başvuru ve kayıtların bittiğini ve bugün kuraların çekileceğini belirtti. Tüm adaylara şans dileyerek herkese hayırlı olması gerektiğini belirterek adaylara şans diledi.  Ayrıca adaylara kura sonrasında SMS ile de bilgi vereceklerini belirten Bircan kura çekiminin noter huzurunda ve tamamen temiz şekilde gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.  

Şehit Yakınları Ve Gazilere Ek Kontenjan Verildi

Bircan, yaptığı açıklamada aynı zamanda hac kesin kayıtlarının yapılacağı tarih olarak da 13-24 Ocak gösterdi. Bu tarihler içerisinde müftülükler ve acenteler aracılığıyla yapılması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte şehit eşi, evlenmemiş çocuklar için ek 2 bin kişilik kontenjan verildiğini bildirildi. Bununla birlikte şehit anne, babası ile gazi ve eşlerinden başvuruda bulunanlar için bu yıl 2 bin kişilik bir kontenjan verildiğini de sözlerine ekledi. 2020 hac organizasyonu ve katsayılı kura sistemi noter huzurunda ve bilgisayar ortamında gerçekleşecek. 

Tüm başvuru yapan 2020 hac organizasyonu adayları bugün kura çekimini sabırsızlıkla bekliyor ve canlı olarak da takip edebilecekler. Kura sonrası mesaj yolu ile bilgilendirme olacağı gibi E-Devlet üzerinden 2020 hac kurası sonuçlarını merak edenler içinde web site üzerinde detaylı bilgilendirme yapılacaktır.  

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları