Haftalık İdeal Seks Sayısı
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Seks, yetişkin bayan ve erkeğin hayatlarında mutlaka olması gereken bir aktivitedir. Cinsel sağlık ve kendine duyulan güveni artırma amacı ile sekse gerekli önem verildiğinde daha mutlu bireyler ile karşılaşmak da mümkün olur.

Çiftlerin birbirlerine olan yakınlıklarını belirlemekte ve ilişkilerini güvende tutmak anlamında oldukça önem taşıyan seks, düzenli bir şekilde yapılırsa çiftler karşılıklı olarak bu durumdan memnun kalır.

İlişkiyi Canlı tutmak İçin Ne Kadar Seks Yapmalı?

Uzmanlar ikili ilişkilerin sağlıklı yürümesi ve evliliklerin daha uzun yıllar sürebilmesi için cinsel ilişki sıklığının önemine vurgu yapmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayat için gerekli olan seksin haftada 3’ten aşağı düşmemesi gerektiğini belirtirler. Birer gün ara ile yapılacak seks her zaman çiftleri birbirine yakın tutmaktadır. Sekse ara vermek çiftlerin zamanla birbirlerinden soğumaları gibi bir takım problemler yaratabilir. Bu nedenle ideal verilen sayı yakalanamasa bile en azından haftada 1 kez seks yapmak gerekmektedir.  

Uzun Süreli Birlikteliklerde Seks Aralığı

Uzun süreli ilişkilerde çiftlerin birbirine bağlı kalabilmek adına seks hayatlarına daha fazla önem vermeleri tavsiye edilir. Genelde 30’lu yaşlardan itibaren erkeklerdeki cinsel hormonlar hareketlilik kazanacağından dolayı bu yaşlarda sek aralığı genelde haftalık 3 veya 4’ü bulmaktadır. Bu nedenle evli olan çiftler bu yıllarda harekete geçen hormonlara karşı koymamalı ve aktif bir şekilde seks hayatına devam etmelidir. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları