İç Hat Uçak biletleri İçin Belirlenen Tavan Fiyat 450 TL Oldu
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Şehirleri birbirine yakınlaştıran ve sadece birkaç saat içinde istenen yere kolaylıkla ulaşım sağlayan havayolu yolculukları günümüzde en çok tercih edilen seyahat türleri arasında yer alıyor.

Birçok kişi karayolu ile uzun sürede gidilecek olan yerler için özellikle havayolu yolculuğunu tercih ediyor. Kısa sürede varış sağlayarak zamanda da tasarruf edilmesine destek olan uçak seyahatlerinde iç hat tavan fiyatları belirlendi. Yapılan açıklamaya göre yeni dönem içinde iç hat uçak bilet alımlarında belirlenen tavan fiyat 450 TL oldu. 

Geçen senede aynı uygulamaya yer açılarak tavan fiyat belirlemesinde fiyat seçiminde 352 TL belirlemesi yapılacak bu yönde açıklama yapılmıştı. Fakat sonrasında bu uygulama bir süreliğine askıya alınarak fiyat seçimlerinde tavan uygulaması kaldırılarak tercihe yer açıldı. 

Yeni dönem ile beraber açıklanan tavan fiyat seçiminin askıya alınması ile ilgili olarak ise böyle bir şeyin olmayacağı yönünde açıklamalar yapıldı. Yeni dönem ile beraber belirlenmiş olan tavan fiyat seçiminde seçilen 450 TL uygulaması şimdiden hayata geçmiş olmak ile beraber iç hat uçak biletlerin de bu tercihe yer veriliyor. 

Tatillerde de Tavan Fiyat Uygulaması Sürecek

Geçen sene uygulanmaya başlayan ve 352 TL ile belirlenen tavan fiyat uygulaması sonrasında bir süreliğine uygulamanın askıya alınması ile beraber fiyatlarda artış görüldü. Bu artış özellikle bayram ve tatillerde yaşandı. Bu dönem içinde daha çok seyahat edilmesi ise artışın temel sebebi oldu. 352 TL tavan fiyat açıklamasının ardından uygulamanın askıya alınması ise yolcular tarafından tepki ile karşılandı. Alınan tepkiler sonrasında yeni dönem belirlemesinde tercih edilen 450 TL tavan fiyat seçiminin ise tatiller ve bayramlarda herhangi bir değişim ya da askıya alma durumu olmaksızın devam edileceği açıkladı.

Sadece Ekonomi Sınıfları Yaralanabilecek

Tatillerde ve bayram dönemlerde daha yoğun olan iç hatların da tavan fiyat uygulaması içinde yer alacağına dair yapılan açıklamalar sonrasında uygulama ile ilgili olarak bu seçimin sadece ekonomik uçuşlar için geçerli olduğu da eklendi. Business Class uçuşu tercih edenler için gerçekleştirilecek olan bir tavan uygulaması bulunmuyor. Business Class iç hat uçuş seçimlerinde bilet fiyatlarında herhangi bir sınır uygulamasına yer verilmeyecek. 

Son Dakika da Fiyat Sınırı Geçerli

Yeni dönemde tekrar belirlenen tavan fiyat uygulaması ile ilgili aynı zamanda ekonomik uçuşa sahip olan ve tavan fiyat 450 TL olarak belirlenen seçimlerde son dakika uygulamasının da yer almayacağı bildirildi.

Bilet Yoğunluğu Olan Hatlarda Fiyatlar

Geçen sene uygulaması yapılmasına karşın askıya alınması ile bilinen tavan fiyat uygulaması yeni dönem için 450 TL olarak belirlenirken aynı zamanda bu seçim sınırının bilet yoğunluğu bulunan iç hatlar içinde tek yönde aynı fiyat olacağı açıkladı. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları