İndirimli Uçak Bileti Almanın Kolay Yolu
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Pegasus Havayolları 2020 Yılı sezonunu büyük bir kampanya ile duyurdu. Pegasus uçak biletlerinde ciddi anlamda bir kampanya gerçekleştirmiş durumdadır. Bu kampanya Mart ve ekim ayları arasında yurtiçi 90 TL yurtdışı ise 40 Dolardan başlayan fiyatlara damgasını vurdu.

Uçak Fiyatları Neden Düşer?

Havayolu şirketlerinin hemen hemen tamamı uçak fiyatları konusunda sık sık kampanyalar düzenlemektedir.  Bu kampanya düzenlemesinin hangi mantıkla yapıldığı konusunda fazla bilgi olduğu söylenemez.  Ancak genel anlamda uçak bileti son 3 haftadan önce alınması durumunda genellikle daha ucuz ve daha uygun fiyatlarda uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.  

Zorunlu olarak seyahat eden yolcular,  örneğin İşadamları,  son anda bilet almak zorunda olan kişiler bilet fiyatlarını en son uygulanan fiyatlardan almaktadırlar.  Bu düzenleme bir kişinin maliyetinin havayolu şirketi açısından düşük olduğu ve yüksek olduğu dönemlerin istatiksel raporları tutularak tespit edildiği düşünülmektedir. Bu maliyet uçaklar ful dolu olduğunda düşmektedir.  

Uçağın dolu olarak kalkması firmalar açısından her zaman kazançlı bir durumdur.  Dolayısıyla buradan bakıldığında gelir-gider düzenlemesi yapılarak bu fiyat kampanyaları sık sık uygulanmaktadır.  Uçak fiyatlarının belirlenmesinde genellikle finansal bir strateji uygulanır.  En fazla bilet satılan hat ile en az bilet satılan hatlar arasında,  tatil ve Bayram tatilleri temel alınarak bir istatistik çıkartılır.  İstatistiğe göre belli hatlarda veya belli güzergâhlarda bilet fiyatlarını düşürerek hem uçak havayolu firması zarar etmemiş olur,  hem de yolcular seyahatlerini ucuza yapmış olurlar. 

Ucuza Uçmak Her Zaman Avantajlı

Havayolu şirketlerinin belli aralıklarla yaptığı kampanyalar otobüs biletleri açısından karşılaştırıldığında,  uçak bilet fiyatları bazen otobüs fiyatlarının da altına düşmektedir.  Uçak seyahati her zaman otobüse göre daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.  Çünkü gideceğiniz yere daha az yorularak ve kısa sürede gidersiniz.  

Sık sık seyahat eden kişilerin ve önceden planlanmış seyahatler açısından kampanyalardan uçak bileti almak her zaman daha ekonomik ve aynı zamanda ekonomik açıdan da avantajlar sunmaktadır.  Tatil ve Bayram tatillerinde veya yaz tatili dönemlerine rastlamadığı sürece Uçak biletlerini çok ucuza almak,  ucuz ve ekonomik seyahat etmek her zaman mümkün olmaktadır. 

Ne Zaman Uçak Bileti Almalı?

Seyahat etmek için hava yolunu kullanacak olan yolcuların,  ucuz bilet alma ihtimali her zaman uçuş tarihinden minimum 3 hafta öncesine denk gelmelidir.  Son 3 hafta uçak fiyatlarının her zaman en yüksek olduğu dönemlerdir.  Bu bütün havayolu şirketlerinde aynıdır.  Ancak ucuz bilet satın almanın ve ekonomik uçuş yapmak isteyen yolcuların 1 ay öncesinden yâda daha da öncesinden almaları durumunda ciddi anlamda ekonomik uçak bileti bulmaları mümkündür.  Hatta bazen bu fiyatlar normal koşullarda uçak bilet fiyatlarının yarı fiyatının altında dahi düşmektedir. 

 Dolayısıyla havayolu şirketleri buradan ne kazanıyor ya da ne kaybediyor tam anlamıyla bunu tahmin etmek zor ancak,  bu koşullarda bilet alan yolcuların avantajlı ve ekonomik uçuş yapmaları mümkündür.  Bu nedenle doğru olan uçuş kampanyalarını takip etmek ve en uygun ekonomik bileti satın alarak ucuz seyahat etmektir.   İndirimli uçak bileti almak isterseniz bu konuda https://ucuzauc.com/ adresinin sunduğu hizmetlere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları