İstanbul’da Atletizmin Heyecanına Az Süre Kaldı
Ucuzauc.com Uçak Bileti
İstanbul Türkiye hatta dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile birçok kişinin tercih ettiği İstanbul’da atletizm dalında dünyanın önemli sporcuları boy gösterecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenilen bu organizasyonda aynı zamanda Spor İstanbul ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliği ortaklığında gerçekleşecek.

16 Şubat Pazar Saat 15.00 – 18.00 Arası

16 Şubat 2020 tarihinde saat 15.00 – 18.00 arası gerçekleşecek olan organizasyon da 3. sü düzenlenecek. İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı olarak görev tapan Fatih Çintimar önemli açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur’un ve beraberinde ki milli atletler yapılan basın açıklamasında hazır bulunan önemli isimler arasında yer alıyor. 

Atletler Olimpiyat Kotası Alacak

İstanbul Cup öncesi Spor İstanbul Genel Müdürü Onur yaptığı açıklamada atletlerimiz olimpiyat kotası alacaklarını belirterek atletizm sporunun son yıllarda ne kadar önem ve değer verdiğini belirterek İstanbul için bir tanıtım fırsatı olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca sporculara başarı dileğinde bulunan Onur, rekabetin odağı olmasının bireysel bir spor olmasından ileri geldiğini belirterek bu özelliği nedeni ile atletizmin sadece ülkemizde değil dünyanın birçok noktasında çok sevildiğini belirtti. Sporcuların rekoru kırarak kendilerini geliştirmeleri seyirci ve izlenme heyecanı bakımından önemli spor dalları olmasını sağlamaktadır dedi. 

Güzel bir İstanbul Maratonu olacağını söyleyen Onur tüm sporculara başarılar diyerek olimpiyat kotaları alacağına inandığını söyleyerek açıklamalarına son verdi. 

27 Ülkenin Yer Alacağı Organizasyonda Tam 138 Atlet Katılıyor

25’inci kez düzenlenecek olan İstanbul Ataköy Atletizm Salonu dışında aynı zamanda 3’üncüsü düzenlenen Balkan Şampiyonası öncesi basın toplantısında konuşan Atletizm Federasyonu Başkanı görevinde olan Fatih Çintimar, önemli açıklamalarda bulundu. 

İstanbul önemli bir şehir ve marka olduğunu belirterek burada yapılan her organizasyon yankı yaparak ilgi çektiğini söyledi. 27 ülkenin yer alacağı organizasyonda tam 138 atletin yer alacağını belirtti. 12 branşta yarış yapılacak organizasyonda EA Permit yarışı İstanbul Indoor Cup Pazar günü 15:00’ten itibaren Ataköy Salonu’nda ücretsiz bir şekilde izleme fırsatı bulacaklar. 

Bilgi için

Spor İstanbul Basın Müşavirliği ile iletişime geçmek için 0549 806 58 28 ilgili numarayı arayabilir ve basin@spor.istanbul üzerinden detaylı bilgi alma imkanından yararlanabilirsiniz. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları