Ucuzauc.com Uçak Bileti
Enerji firmalarından olan Limak enerji corona virüsü ile ilgili enerji tüketilmesine dair bir araştırma yaptı. Bölgesinde olan mesken semtinde yapılan araştırma ile %17’lik elektrik tüketimi artışı görülmüştür.

5 milyon kişiye elektrik dağıtımı sağlayan sektörünün öncü şirketlerinden olan Limak enerji 11 Mart itibariyle corona virüsünden kaynaklı kişilerin evde kalmasının sonuçlarını değerlendirmek adına bir çalışma yürütmüştür. Bu çalışmanın detaylarına bakılınca evde kalmak ve enerji tüketimi paralel ilerlemekte olduğunu ortaya koymuştur. Evde kalmak elektrikli cihazların kullanımından kaynaklı olarak elektrik üretiminde artışa neden olmuştur.

Geç Saatlere Kullanım Sarktı

Evde kalan vatandaşların güne geç başlamaları ve geç saatlerde günü sonlandırmaları sebebiyle enerji kullanımı geç saatlere kaymıştır. İlk vakaların meydana gelmesinden itibaren enerji kullanımı geç saatlere kayarak 17:00-21:00 arası olan tüketim %14’lük bir artış olmuştur. Corona virüsü süresince faturalara 20 TL civarında bir artış yansımıştır. Hesaplama ve küçük bir çalışmayla ortaya çıkan değer dizi ve film platformalarına yapılan üyelik bedeli ile eşdeğerdir.

Küçük Önlemlerle Tasarruf Yapmak

Vatandaşlar evde kaldığı sürece küçük önlemler alarak enerji tasarrufu sağlayabilir diyen Aytaç aydınlatma olarak led lamba ve beyaz eşyalarda a plus olanların tercih edilmesini tavsiye ederek enerji tüketimini azaltmaya yönelik önerilerde bulunmuştur. Elektrikli cihazları uyku moduna almak enerji tüketimini arttırır direk güç kaynağından müdahale etmek gereklidir. Evden çalışmak da enerji tasarrufuna yol açar ki hanedeki enerji tüketimini daha da azaltmaktadır. Bu nedenle evde kalan vatandaşlar küçük önlemler alarak tüketilen enerjiyi azaltarak tasarruf sağlayabilirler.

Evde Kalma Abonelik İşlemlerini Arttırdı

Evde kalan vatandaşlar vakit geçirmek için digital platformaları daha çok tercih eder hale geldi. Aynı zamanda corona virüsü tedbirler kapsamında ödeme noktalarının azaltılması Ve çalışma saatlerinin değişmesinden kaynaklı online ödemeler artarak kişiler ihtiyaçlarını bu noktalardan gerçekleştirmektedir.

Faturalarına evde kal yazısı ekleyerek kamuya mesaj veren Limak enerji ödemeleri için birçok banka alternatifi oluşturmuştur. Yaptıkları araştırmalar ile çıkan sonuçlara ek olarak abonelik işlemleri de %85 oranında yükselme meydana gelmiştir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları