....

Her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da Türk Kızılay’ı yardımlarını sürdürmekte. Geçen sene yapılan gibi busene de internet üzerinden bağışlar yapılıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İhtiyaç sahibi insanları araştırıp ona göre gerekli yardımlar ulaştırılıyor. Gelin hep birlikte bu sene ramazan ayında Türk Kızılay’ının projelerini inceleyelim.

Zekat : Zekat bağışları Ramazan ayı içerisinde ve de yıl boyunca, zekat almaya uygun  yüz binlerce ihtiyaç sahibine nakit geçim desteği, gıda veya burs olarak ulaştırılmaktadır.

Gıda Yardımı : Gıda yardımı faaliyetlerini şubeleri aracılığıyla yürüten Kızılay, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde doğru ve gerçek kişilerin tespit edilmesi için özel ve kamu kurumlarına entegre sistemler kullanmakta ve tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi veya alışveriş kartı ile gıda yardımları ulaştırmaktadır. 

Fidye / Fitre : Sadaka hükmündeki fitre yardımlarınızı Kızılay gerekli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

İftar Sofrası : Hayırseverlerin iftar yardımı bağışlarını Ramazan boyunca Kızılay delegasyonlarının bulunduğu bölgeler başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır.

 

Sizde Türk Kızılayı’nın bu tarz projelerini incelemek istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz ;

https://www.kizilay.org.tr/ramazan/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları