Kredi Kartınızı Kullanırken Bağış Yapabilir misiniz?

Diyanet İşleri tarafından verilen bilgiye göre;yardım ve bağışları nakit olarak alabileceği gibi kredi kartıyla tek çekim veya vadeli olarak da alabilir. Bu bağlamda bedelin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak kredi kartı borcunu, ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir.Kredi kartıyla vadeli olarak kurban alırken, vadeyi bankanın uygulaması halinde ilave bir ücret ödenirse kesilen kurban geçerli olmaktadırİnternet üzerinden bağışlarınızı, kurumsal bağış sitesinden veya bankaların internet şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ÖRNEĞİN ; http://www.kizilay.org.tr/Bagis/ ile: Bağışlarınızı dilediğiniz proje ve/veya kampanya için Türk Kızılay’ın kurumsal bağış sitesinden 3D Sistemi  ile güvenli bir şekilde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.  3D Secure,internet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir.

İnternetten yapılan işlemlerin  şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir. Türk Kızılayı’na yapacağınız  bağışlarda, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.Bankaların İnternet Şubeleri ile:internet Bankacılığında bağış ödeme menüsü olan Bankalardan  da Türk Kızılay'ı seçerek, bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları