Kısa Çalışma Ödeneği Şartlarında İyileştirme
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Corona virüsü kapsamında alınan tedbirler iyileştirilmeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Türkiye’de dahil olmak üzere tüm insanlığı tehdit eden Corona virüsü can almaya devam ediyor.

Türkiye’de Avrupa’daki önlemler gibi önlemler alınarak daha fazla can kaybı olmasın diye çalışmalar hızlandırılmış ve sayı azaltılmaya başlanmıştır. Bakanların ve yetkililerin evde kal çağrısı İle vatandaşların evlerinde kendilerini karantina alarak yayılma hızını azaltmayı hedeflemiştir ve başarılı olmuşlardır. 

Hastalık sürecinde tabloların kötüleşmemesi için kişilerden kendi önlemlerini almasını isteyen yetkililer iş ve iş yerleri içinde evde kalma sürecini kolaylaştırmak adına çalışmalar yapmıştır. İşverenlerin bu süreç içinde mağdur olmamaları adına ödenekler çıkararak çalışan ve işverenin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlamışlardır. Emekli maaşlarında da değişikliğe giden yetkililer kişilerin bu süreçte biraz da olsa yüzlerini güldürmeyi refah seviyelerini yükseltmeyi hedeflemişlerdir.

Kısa Çalışma Ödeneği

Kısa Çalışma ödeneği kapsamında alınmış olan tedbirlerin şartlarını kolaylaştırdıklarını açıklayan aile sosyal politikalar Bakanlığı 600 günü 450ye 120 günü de 60 güne indirdiklerini açıklayarak işveren ve çalışanın istihdamını koruyacaklarını ve bu yönde iyileştirmeleri hedeflediklerini söylemiştir. İşverenlerin bu süreçte işçilerini çıkarmaması için yapmış oldukları çalışmalar adına iyileştirmeler devam etmektedir ve herkes bu süreci en az hasar İle atlatması için planlar yapılmaktadır.

Emekli Maaşlarındaki İyileştirme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik istikrar kalkınma projesi kapsamında yapmış olduğu toplantı sonrası emekli maaşlarında yapılan iyileştirme ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur ve en düşük emekli maaşının 1500 TL olacağını, emekli promosyonlarının da nisan ayında yatmış olacağını toplantı sonrası dile getirmiştir. Yapmış olduğu açıklamalar İle son günlerde çok üzülmüş olan özellikle emeklilerin yüzleri bir nebze olsa da gülmüş ve durum İle ilgili değerlendirmelerini daha iyi yapmışlardır.

Ekonomik istikrar kalkanı adı verilen ekonomi paketi kapsamında alınmış olan kararlar hem işçi hemde işveren adına yararlı sonuçlar doğurmaktadır ve tedbirler kapsamında faydalı hale gelecektir. Kişilerin refah düzeylerini iyileştirmek karantina altında olmaları için bir teşvik olacak bu uygulamalar ekonominin de kötüye gitmesini engelleyecektir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları