Ucuzauc.com Uçak Bileti
Korona virüs nedeni ile bir süre önce Türkiye’nin 31 ilinde şehre giriş ve çıkışların yasaklanması kararı alınmıştı.

Korona virüs nedeni ile bir süre önce Türkiye’nin 31 ilinde şehre giriş ve çıkışların yasaklanması kararı alınmıştı. Bu karar ile birlikte insanlar bulundukları başka bir şehre gidemedikleri gibi özel bir izin belgesi olmadan şehirden çıkışları da yasaklanmıştı. Ancak son günlerde virüs nedeni ile ölen sayısındaki ciddi azalışlar ve vaka sayısındaki düşüşler bazı sıkı yasakların azaltılmasını sağladı. Özellikle turizmin yeniden canlandırılması ve ekonominin hız kazanması açısından bazı illerde kaldırılan yasaklar insanlar tarafından fırsat bilindi. Kısıtlamanın kaldırılması kararının alındığı illerden birisi de Muğla olunca Bodrum’a birçok insanın akın etti.

Kısıtlama Sonrasında Bodrum Yolları

Seyahat kısıtlamasının bulunduğu illerden biri olan Muğla, son günlerde artan kalabalığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kısıtlamanın kaldırıldığı 7 ilden biri olan Muğla, birçok kişinin akınına uğradı. Özellikle Bodrum’a olan seyahatler yetkililerin dikkatinden kaçmadı. Tatil bölgelerinin en gözde yerlerinden biri olan Bordum ilçesinin trafiğinde gözlemlenen %25’lik artış yetkililerin insanları uyarmasına neden oldu. Yaklaşık olarak 6000 aracın ilçeye giriş yaptığının bilgisinin gelmesi yasakların kaldırılmasının bir sonucu olarak değerlendirildi. Geçenlerde yaptığı konuşma ile vatandaşlara çeşitli konularda bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı yasaklarda esneklik getirileceğini açıklamıştı. Bu açıklama ile birlikte tatil beldelerine araç girişlerinde de serbestlik getirilmesinin sinyallerini insanlara vermişti.

Gelen Her Araçtan Adres Bilgisi Alındı

Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Bodrum son birkaç gündür yoğun bir nüfus artışı yaşıyor. Başka şehirlerden gelen tatilciler ilçe girişinde duruluyor ve ateş ölçümleri yapılarak ilçeye alınıyorlar. Aynı zamanda virüse karşı bir önlem olarak her araçtan bir adres bilgisi de alındı. Böylece olası bir hastalık riski olduğunda ekipler daha kolay müdahale edebilecek.  

Bodrum’a Olan Yoğunluk İleriki Günlerde Artacak

Yetkililerin uyarılarına rağmen Bodrum’a gitmek isteyen tatilci sayısının ilerleyen günlerde daha da artacağı konuşuluyor. Özellikle hafta sonlarında artışların artacağı konusunda endişeli olan yetkililer virüsün yeniden yayılmasından endişe duyduklarını belirtiyorlar. Şehir merkezindeki yoğunluk da insanların dikkatinden kaçmayan konular arasında yer alıyor. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları