MacKenzie Bezos 37 Milyar Dolarlık Servetinin Yarısını Bağışlayacağını Vadetti!

Bezos, "The Giving Pledge" adlı kapmanyaya imza atarak 37 Milyar dolarlık servetinin yarısını hayır işleri için bağışlayacağını duyurdu.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

MacKenzie Bezos, Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı kabul edilen eski eşi Jeff Bezos'tan ayrıldıktan sonra sahip olduğu yaklaşık 37 Milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 3. kadını olarak gösterilmişti. 

Bezos, "The Giving Pledge" adlı kapmanyaya imza atarak 37 Milyar dolarlık servetinin yarısını hayır işleri için bağışlayacağını duyurdu. "The Giving Pledge", varlıklı insanları, varlıklarının büyük bir kısmını hayır işleri için kullanmalarına teşvik eden bir kampanya. Bill Gates ve Warren Buffett tarafından kurulan kampanyayaimza atmış diğer isimler arasında Mark Zuckerberg, Richard Branson, Elon Mushve Robert F. Smith de bulunuyor. Bugün, The Giving Pledge programı 19 hayırseverin daha programa katıldığını ve toplam katılımcı sayısını 204'e çıkardığını duyurdu.

The Giving Pledge tarafından yayınlanan yazıda MacKenzie Bezos, "Hayatımın bana kazandırdığı varlıklara ek olarak, paylaşılacak orantısız miktarda param var. Hayırseverliğe yaklaşımım düşünceli olmaya devam edecek. Bu zaman, emek ve özen gerektirecek. Ama ben beklemeyeceğim. Ve kasa boşalana kadar devam edeceğim." şeklinde açıklamada bulundu.

Jeff Bezos, MacKenzie Bezos'un givingpledge.org'da yayınlanan bağış vaadini paylaşarak ona övgüler içeren bir tweet attı.

Amazon MacKenzie Bezos Jeff Bezos The Giving Pledge Ucuzauc.com Uçak Bileti