Sonbaharda İstanbul’un 8 Farklı Güzelliğini Keşfet
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Yaz aylarının kavurucu sıcağı sonrasında henüz kışın soğuğu ile buluşmadan önce İstanbul muhteşem güzelliklerini sunuyor. Kentin eşsiz güzellikleri arasında istediğinize göre mekânları ve beldeleri seçerek gönlünüze göre bir rota belirlemeniz mümkün.

Kentin sonbahar ile beraber daha da hoş olan bazı yerlerini keşfetmek ya da daha önce ziyaret ettiğiniz yerleri bir de bu mevsimde görmek isterseniz İstanbul sizi bekliyor. Kentte sonbaharda gezilip görülebilecek olanların listesinden sizde kendi rotanızı belirleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek 8 Yer

Kıyı şeridinden saklı göllerine ve tarihine kadar uzanan geniş İstanbul konsepti içinde hem şimdiyi hem de geçmişi aynı anda yaşayabilmenizi sağlayacak olan farklı yerler arasından sizde seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Tarihi Yolculukta Balat

Osmanlı konaklarının yanı sıra sanat atölyeleri ile de bilinen Balat hem tarihi dokuyu size sunarken hem de eşsiz bir dünya içinde çekiyor. İstanbul’un popüler mekânları arasında yerini çoktan alana Balat sizleri sonbaharın esintisi ile bekliyor.

Popüler Mekân Kadıköy

İstanbul denilince akla ilk gelen mekânlar arasında yer alan Karaköy yenilenen yüzü ile de birçok yerli ve yabancı turistinde uğrak noktası oldu. Sıcacık ve samimi bir ortam sunan mekân birçok kişinin de ortak buluşma noktaları arasında yer alıyor.

Şile’nin Eşsizi Saklıgöl

İstanbul’un gizli güzelliği olan Şile kendi içinde sakladığı Saklıgöl’ ü ile de dikkat çekiyor. Beldeyi birde sonbaharın güzelliği ile görmek isterseniz Şile’ de Saklıgöl sizi bekliyor. 

Karadeniz Yamacında Kıyıköy

Karadeniz’in yamacında yer alan İstanbul’un şirin yerleşkesi Kıyıköy, mavi ile yeşilin en doğal ve en eşsiz olan güzelliklerini Sonbahar mevsimi ile beraber size sunmaya hazırlanıyor. 

Nezih Mekân Yeşilköy

Nezih mekân arayanların uğrak yeri olan Yeşilköy ünlü balıkçıları ile sizleri sonbaharın güzelliğini yaşamaya davet ediyor. Eski konakların yer aldığı sokaklarda geçmişin tozunu alırken sahilinde ise muhteşem doğanın keyfine varabilirsiniz. 

Gözlem Yapmak İsteyenler İçin Atatürk Arberetumu

Sadece sonbahar aylarında değil her mevsim ayrı bir güzelliği sunan Atatürk Arberetumu, 1500’ den fazla bitki türünün yer aldığı bir yerdir. Özellikle fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız bu mekân tam size göre bir yer diyebiliriz. Bilimsel araştırmaların ve gözlemlerin yapıldığı yerde aynı zamanda 3 tane de yapay göl bulunuyor.

Doğanın İçinde Cumhuriyet Köy

Sonbaharın güzelliğini doğa ile baş başa piknik yaparak tatmak isterseniz Cumhuriyet köy tamda aradığınız yerdir. İSKİ’nin baraj gölünü de görebileceğiniz bu mekânda aynı zamanda mangalınızı yaparken sevdikleriniz ile doyasıya eğlenebilir ve sonbaharı doyasıya yaşayabilirsiniz. 

İstanbul’un Tarihi Koruları

Her mevsim eşsiz bir güzelliği bizlere sunan tarihi korular sonbaharda da güzellikleri ile buluşmamızı sağlıyor. Emirgan Korusu, Yıldız Parkı, Fethi Paşa Korusu gibi çok sayıda tarihi bahçeleri gezebilirsiniz. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları