Sigorta hayatın her alanında karşımıza çıkan bir korunma sistemidir. Her alanda sigortalı işlem yapmak olumlu sonuçlar alabileceğimiz işlemlerdir. Yaptığımız her işte sigorta kavramı önemlidir.

Seyahat esnasında da sigorta işlemi yapılarak bazı haklara sahip olabilirsiniz. Bu haklar oldukça önemli ve kişiyi korumaya yönelik haklardır. Seyahat esnasında yapabileceğiniz sigorta kapsamında birçok önemli detaylar sizin için sağlanır. Bunun için sigorta kapsamına her alanda iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Sigorta acenteleri birçok imkânı sizler için sunuyor.

Seyahat Sigortası Ve Yurtdışı Seyehat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası mecburi bir işlemden ziyade, kişinin haklarını korumak adı altında yapılmış olan bir düzenlemedir. Hastalık veya olası kaza anında kişinin tüm ihtiyacının karşılanması, acil durumlarda kişiye yapılan yardımlar sigorta kapsamına girer. Seyahat sigortası her alanda önemlidir. Yolculuk esnasında olası bir sağlık problemi neticesinde, seyahat sigortası kapsamında hiçbir ücret ödemeden tüm kontrolleriniz yapılabilir. 

Yurtdışı gezileriniz esnasında, yurtdışı sigorta kapsamında belli başlı haklara sahip olabilirsiniz. Önemli olan seyahat acentesinin sigorta kapsamına sizi almış olmasıdır. Günümüzde sigorta kapsamı her alanda mecburidir. Bu yüzden seyahat acenteleri sigortamızı günübirlik belli saat dilimleri içerisinde yapıyor. Yurtdışı gezilerinin ve seyahatleriniz esnasında, mutlaka sigortanız yapılmalıdır. Seyahat acenteniz, sigorta kapsamında yurt dışı taşımacılık yapmalıdır.

Yurtdışı Seyahat Sigortalarının Kapsadığı İçerikler

Yurtdışı seyahat esnasında yapılabilecek sigorta türleri bulunuyor. Yapılan sigorta türleri kapsamında belli başlı haklara sahip olabilirsiniz. Özellikle çok sık seyahat ediyor ve yurtdışında konaklama imkânınız buluyorsanız, seyahat sigortası yaptırmanız son derece önemlidir. Seyahat sigortası kapsamında alabileceğiniz hizmetler, hem sağlık hem nakil için önemlidir. Seyahat sigortası esnasında faydalanabileceğiniz konular şu şekildedir. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası kapsamında alabileceğiniz hizmetler:

• Yurtdışında yapacağınız tıbbi tedavi harcamaları sigorta acentesi tarafından karşılanır. Sağlık durumunda yapılacak olan masraflar sigorta şirketine aittir.

• Tedavileri tamamlandıktan sonra nakil işlemleri sigorta acenteleri tarafından yapılır. Ülkesine nakil işlemlerine hiçbir ücret ödenmez.

• Sigortalının seyahatine nakli sigorta acenteleri tarafından yapılır 

• Sigortalı kişinin seyahat esnasında vefatı gerçekleşirse, ülkesine nakliye sigorta acenteleri tarafından gerçekleştirilir.

• Acil ilaçlarının giderilmesi

• Acil mesajların iletilmesi

• Olası kaza durumunda, sigortalının vizesinin uzaması

• Ferdi kaza teminatı

Gibi kapsamlar birçoğu sigorta acenteleri tarafından yurtdışı seyahat sigortası kapsamında sunuluyor. 

Seyahat Sigortası Kapsamı Oldukça Önemlidir

Seyahat sigortası ile birçok hakka sahip olabilirsiniz. Yaptıracağınız seyahat sigortası türüne göre daha farklı imkânlar sizlere sunulur. Kesinlikle yurtdışında seyahat ederken sigorta acenteleri tarafından korunma altına alınmak, yurtdışı seyahatlerinde oldukça önemlidir. Belli başlı yardımlar sayesinde, yurtdışı seyahat sigortası kapsamında yanınızda olabilecek bir destektir. 

Yurtdışı seyahat esnasında yapabileceğiniz sigortalar ile kendinizi yalnız hissetmez ve yurt dışında bir rehber niteliğinde sigorta kapsamına alırsınız. Sigorta kapsamına giren sadece tedavi ve hastane masrafları değil, daha birçok yardım ve destek sigorta kapsamına giriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları