Hayatta bazı anılar, üzerinden uzun süre geçmesine rağmen hafızalardan silinmez. Çünkü bu anılar, hem komik hem de acı hatıralarla dolu olur. Bu unutulmaz anlardan birisi de elbette bir kadın ve bir erkeğin ilk randevuları.

İlk randevuları unutulmaz kılan, bulunulan mekân veya o ortamın şeklinden ziyade, erkek ve kadının birbirlerine söyledikleri yalanlar diyebiliriz. Genellikle de yalan konusunda bir nebze daha uzmanlaşmış olan erkek, ilk randevuda tüm kozlarını ortaya sürer. Bunu bazen karşısındakini kandırmak için bazen de ona daha etkili görünmek için yapar. Ama unutulmaması gereken ve genellikle kaçırılan bir nokta var; kadınların birçoğu, karşısındaki erkeğin yalanlarına kendisi istediği için inanır. Şimdi sizlerle, erkeklerin ilk randevuda söyledikleri en yaygın yalanlara bir göz atalım. 

Kalıcı bir ilişki istiyorum.

Kalıcı bir ilişki istiyorum.

Eğer bir erkek ilk randevunuzda size kalıcı bir ilişki istediğinden bahsediyorsa, söyleyeceği kelimelere dikkat kesilin. Çünkü bir erkek, ilk buluşmasında ciddi bir ilişkiden söz etmeye başladıysa, yüksek ihtimalle yalan söylemeye hazırlanıyor. Muhtemelen konuşmanın devamında, bu zamana kadar hep ciddi ilişkiler yaşadığından ve sorumluluklarını bilen birisi olduğundan bahsedecek. Artık yalan söylediğinin altına imza atmış olacak. Bu demek değildir ki erkeklerin tamamı kalıcı ilişkilerden kaçar, sadece bunun üzerinde uzun süre durup tüm detaylarından bahsederse gerçeklikten uzaklaşmış olur.

Kıskanç bir insan değilim.

Kıskanç bir insan değilim.

Çok az bir kesimi dışarıda tutarak, tüm kadınlar ve erkekler kıskançlık konusuna önem verir. Erkeklerin kadınlardan farkı, entrika çevirmeksizin kalp kırarak kıskançlığını ortaya çıkarması olabilir. Bu sebepten dolayıdır ki, ilk randevu sırasında erkek kıskanç olmadığını söyleyerek kalbinizi kırmayacağını ispat etmeye çalışır. Kıskançlık mevzusu ilk randevuda konuşulacak bir konu olmadığı için, bu konu üzerine olan konuşmaları ciddiye almamakta fayda var. Ayrıca bu yalanın neden söylendiğini anlamak da pek mümkün değil, çünkü kadınlar sınırı aşmamak koşuluyla kıskanılmayı severler.      

Çok boş zamanım olmuyor.

Çok boş zamanım olmuyor.

Tatlı bir sohbet devam ederken, konu boş zamanlarda ne yapıldığına gelince erkek beyni hızlı düşünmeye başlar. Kadınların büyük çoğunluğu giyim kuşam, tip gibi kriterlerden ziyade bir erkeğin çok yönlü olmasını ister. Yani, iş hayatının haricinde ilgilendiği aktiviteler, hakkında kitap yazabilecek kadar uzman olduğu konular olmasını ister. Kadınların bu konudaki hassasiyetini bilen erkek, çok yönlü olduğunu göstermek için az çok bildiği her konuda kendisinin bir uzman olduğunu göstermeye çalışır. Bunun sonucunda da, çok fazla boş zamanı kalmadığını ve her şeyin koşuşturmacayla geçtiğini söyler. Kısacası erkek, çok sosyal birisi olduğunu ispatlamaya çalışıyorsa, bunun tam tersi bir durum olduğunu bilmelisiniz. 

Tüm ilişkilerim karşılıklı saygı çerçevesinde bitti.

Tüm ilişkilerim karşılıklı saygı çerçevesinde bitti.

Çiftler arasında karşılıklı duygu alışverişi veya saygı bittiyse, ilişkiler son bulur. İlişkiler bazen gayet olgunca bazen de karşılıklı şiddetle biter. İlk randevu esnasında eski ilişkilerden söz açıldığında, erkek kadının ilişkilerinin tüm detaylarını merak eder. Konu kendi ilişkilerine geldiğinde ise, pek ayrıntıya girmeden tatlılıkla bittiğini söyler. Eğer karşınızdaki erkek tüm ilişkilerinin karşılıklı saygı çerçevesinde bittiğini söylüyorsa, yalan söylediğinden emin olabilirsiniz. Elbette hiçbir kadın bir ilişkiye başlamadan önce nasıl biteceğini düşünerek hareket etmez, ama muhtemel bir ayrılıkta kırılmak veya hakarete uğramak istemiyorsanız dikkatli olmanızda yarar var. 

İlk defa bu kadar heyecanlı hissediyorum.

İlk defa bu kadar heyecanlı hissediyorum.

Kadınlar, erkeklere güvensizliklerinden dolayı ilk randevuda büyük ön yargılarla oturur masaya. Kurdukları cümlelerle de bu durumu karşılarındaki erkeğe gösterirler. Erkek, karşısında fethedilecek bir kale görür ve öncelikle kadının ördüğü bu ön yargı duvarının kalınlığına ve yüksekliğine göre hamlelerini düşünür. İlk defa böyle bir heyecan hissettiğini söyleyerek başlar ve normalde kendi karakteriyle alakası olmayan, şairlere taş çıkartacak birisi oluverir. Eğer böyle bir erkeğe evet derseniz, daha sonra ilişkinizde o ilk randevunuzdaki erkeği bulamayacaksınız. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları