Ucuzauc.com Uçak Bileti
Günümüz tarzından oldukça uzak olan seksekler çoğu modacıya ilham kaynağı olmuştur. Seksenli yıllarda birçok ürün günümüzde kullanılıyor.

Günümüz tarzından oldukça uzak olan seksekler çoğu modacıya ilham kaynağı olmuştur. Seksenli yıllarda birçok ürün günümüzde kullanılıyor. Bu ürünleri dekoratif olarak kullanan çoğu  insan vardır. Annelerimiz genellikle dantel tercih etmektedir. Seksenlerde en çok kullanılan eşyalardan biri ankesörlü telefondur. Seksenler deyince akıla gelen bir diğer ev eşyası merdaneli çamaşır makinesidir. Çocuklar tarafından sevilen ve oldukça ilgi gören oyuncaklardan biri olan sanal bebek her zaman bireylerin seksenli anılarında iz bırakmıştır. Sanal bebeğin yanında tasolarda seksenlerde popülerdi. Ve diğer popüler olan bilyeleri günümüzde çok amaçlı kullanabilirsiniz. 

80'li Yıllarda En Popüler Olan Mutfak Ürünleri?

Seksenli yıllarda annelerimiz vazgeçilmesi olan ve gözü gibi baktıkları davul fırınlar her zaman ilgi görmüştür. Günümüz teknolojisinden uzak olan tost makineleri mutfakların gözdesi olmuştur. Plastik kaşıklıklar mutfaklarda en önde yerini almıştır. Mutfakların bir diğer gözdesi olan poşet çantaları hanımlar tarafından tasarlanıp mutfakta yerlerini almıştır. Eşyalara önem veren annelerimiz eşyaları dantel ile süslemektedir. 

80'li Yıllarda Kullanılan Eşyalar?

Seksenlerin daimi modası olan ve modasını uzun yıllarca sürdüren eşyalardan biri olan çiçekli perdeyi her insan hatırlar. Bu perde çoğu seksenli evlerde bulunuyor. Ayrıca dantelli perdelerde tercih ediliyordu. Bu perdelerin yanında  en çok hatırlanılan eşyalardan biride sandıklı kanepedir. Büyük olmasının yanında sandıklı olması bireyler tarafından ilgi görmüştür. Çoğu eşyayı bu sandıklı kanepenin içinde saklayabilirsiniz. Seksenli yıllarda elektrik sorunu yaşayan birçok insan evinde gaz lambası bulundurmaktadır. 

Gaz lambalarını seksenli yıllar dışında günümüzde de rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca her evde bulunmamasından dolayı önem verilen bir eşyada daktilodur. Seksenlerin en gözdesi olan plak çalar yaşadığımız  bu yıllarda da oldukça ilgi görmektedir. Eve değişik renk  katan farklı renklerden oluşan bu paspaslar annelerimiz tarafından  dikilir ve evin gözdesi olurlar. 

Seksenlerde nadir bulunan tüplü televizyonun üzerine dantel ve birçok çeşit biblo  ve çiçek konur. Bu biblolar süs amaçlı kullanılır ve misafirler tarafından beğenilir. Seksenlerde bulunan kilitli bavullar günümüz insanlar tarafından vintage olarak adlandırılmaktadır.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları