Bir kahraman gibi hissetmenin en güzel yolu ne diyorsan buraya :)

İşsizliğin, yoksulluğun kol gezdiği günümüzde, toplum olarak yardımlaşma ve dayanışmaya gereken önemi vermiyoruz. Toplumdaki bu büyük noksanlık, kültürümüzün bir insanlık ayıbıdır.

Yardımlaşmanın eş anlamları; bağış, hayır, hasenat, inayet, iyilik, şefaat ve sevaptır.

Toplumları ayakta tutan, geliştiren ve yücelten en önemli unsur, insanların birbirleriyle olan yardımlaşma ve dayanışma tutkularıdır.

Toplumlarda, fertlerin teker teker birbirleriyle yardımlaşma ve dayanışması oldukça zor olduğundan, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda yardımlaşmayı sağlamak için, yurdumuzun birçok il ve ilçelerinde, çeşitli “Yardımlaşma Dernekleri” veya “Yardımlaşma Vakıfları” kurulmuştur. Örneğin öncü kuruluşlardan gelen Türk Kızılay’ı.

Vermeyi seçtiğinizde, hayır kurumlarına bağış yapmanın en sevdiğiniz amaca yardım etmekten daha fazlasını yapacağını fark etmeyebilirsiniz, bağış yapmak size birçok kişisel fayda da sağlayabilir. Yoksulluk içinde yaşayan insanları destekleyen, çevreyi korumayı savunan, ihtiyacı olan hayvanlara yardım eden veya diğer küresel veya yerel sorunları ele alan hayır kurumlarına bağış yapmayı seçseniz de, hayır kurumları özverili girişimlerini sürdürmek için yardımınıza ihtiyaç duyar, ancak bağış yapmak da en az sizin kadar iyi hissettirebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları