Dünyanın en çok taklit edilen adamı Elvis Presley hakkında bilinmesi gereken bir şey kaldı mı?

Elvis | Altyazılı Fragman 2

ELVIS

(12A), 159dk 

★★★★☆

Yönetmen Baz Luhrmann , Elvis Presley'in tehlikeli menajeri Albay Tom Parker ile olan ilişkisine yüksek temposu ve vahşice gösterişli bakışıyla kesinlikle böyle düşünüyor .

Elvis'in hayatının ilk 20 yılındaki bu yüksek hızlı dönüş, sizi sadece bir knickerbocker zaferinin tadını çıkarmış gibi hissetmenizi sağlıyor.

Luhrmann'ın Muhteşem Gatsby ve Romeo ve Juliet'teki yönetmenliğine benzer şekilde, ilk yarım saat gözlerinizi zar zor kırpmanıza izin veriyor.

Kamp ve çılgın aşk mektubu

Bu, Elvis'in hayatının ilk 20 yılında, üstüne serpilmiş büyük bir parıltı, ihtişam ve çöküşle, kısacık bir şölenin tadını çıkarmış gibi hissetmenizi sağlayan yüksek hızlı bir dönüş.

Derin güneydeki siyah bir evanjelik kilisesinin perdelerinden gözetleyen, toprak fakiri olarak büyüyen genç bir Elvis var.

Müziğin ruhunu ele geçiriyormuş gibi büyüleniyor ve kendi müziğinde kullanmaya devam ettiği ritimlerden büyük ölçüde etkileniyor.

Bu yakında onu beyaz topluluk tarafından dışlanmış bulur. Bir ucube ve baş belası olarak kabul edilir, ancak performans gösterme arzusu onu sürekli olarak zorlar.

Bu elması pürüzlü olarak gören bir adam, kumar borçları nedeniyle hızla para kazanması gereken, son derece obez bir country müzik organizatörü olan Albay Tom Parker'dır ( Tom Hanks ).

Parker, Elvis'in ebeveynlerini bir sözleşme ile ikna eder ve aynı zamanda onları Elvis'in özel menajeri olarak imzalamaları için tatlı bir şekilde konuşur. Yani yüzde 50 alıyor. Sonsuza dek.

Filmin gerçekten dönen ayaklarını bulduğu yer burasıdır. Temposu eşitlenir ve hikayenin daha önce anlatılmamış bir yanıyla çok izlenebilir bir biyografik film haline gelir.

Ve Austin Butler'ın Kral rolündeki sıra dışı performansı sizi kendine bağlıyor. İnandırıcı bir benzerlikle, Butler, genç bir Elvis gibi, o kadar büyüleyici bir güzelliğe sahip ki, başka yere bakmak imkansız.

Luhrmann'ın Elvis'in hikayesini - iki buçuk saatten fazla - tasviri kesinlikle gül renkli ve 24 yaşındayken 14 yaşındaki bir Pricilla ile çıkmaya başlayan Presley'e hiçbir küçümseme veya yargılama yapılmadı.

Hanks, Parker rolünde alışılmadık bir şekilde vasat ve Elvis şarkılarından oluşan geniş bir film müziği armağanına rağmen, bazı modern melodiler serpilmiş, bu da gereksiz ve gereksiz hissettiriyor.

Ama bu bir yana, dünyanın gördüğü en büyük yıldıza verilen bu kamp ve çılgın aşk mektubu izlenmeye değer.


Kaynak: TheSun

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları