Game of Thrones, yıldızları multi-milyoner yaptı… Peki ama kim ne kadar kazandı. Zenginler listesine birlikte bakalım.

KIŞ yaklaşıyor - ancak bu varlıklı kesimin ısınmasında herhangi bir sorun olmayacak.

Game Of Thrones yıldızları, on yıl önce İngiltere'de bu ay başlatılan Sky Atlantic fantezi serisinin başarısı sayesinde servet topladı. Hit şov, 2011'den 2019'a kadar sekiz sezon sürdü.

Game of Thrones'da en çok kazananlardan bazılarına göz atıyoruz

Ancak finans uzmanı Gemma Godfrey, Hollywood'da para kazanmanın tek başına yetenekten daha fazlası olduğunu düşünüyor.

Dedi ki: “Bazı insanların yetenek ve başarılarından para kazandıklarını ve daha fazla film izleyerek servetlerini artırmaya devam ettiklerini görebilirsiniz.

“Diğerleri kazandıkları parayı aldılar ve daha fazla para kazandıracağını umarak yatırım yaptılar.

"Üretim şirketleri kuran ya da erken yatırım yapan insanlar net değerlerinin en çok arttığını gördü."

KATY DOCHERTY, tahmini servete göre ilk on Game Of Thrones aktörüne bakarken, Gemma bunu nasıl başardıklarını açıklıyor.

10. Gwendoline Christie, 42 - 3,8 milyon Sterlin

10. Gwendoline Christie, 42 - 3,8 milyon Sterlin 2018'de The Darkest Minds'ta ödül avcısı Lady Jane olarak göründü ve bir DC Comic uyarlaması olan yaklaşan TV dizisi The Sandman'de rol aldı.

Oyuncu, ikinci sezonda savaşçı kadın Brienne of Tarth olarak oyuncu kadrosuna katıldı.

Bundan önce, 2007'de Shakespeare'in Cymbeline'ında Tom Hiddleston'la birlikte oynadığı başarılı bir tiyatro kariyeri vardı. 2015'te Star Wars: The Force Awakens'da Kaptan Phasma ve iki yıl sonra The Last Jedi rolünde rol aldı.

2018'de The Darkest Minds'da ödül avcısı Lady Jane olarak göründü ve bir DC Comic uyarlaması olan yaklaşan TV dizisi The Sandman'de rol aldı.

2020 itibariyle, Christie Ventures Ltd şirketinin bankada 1,5 milyon sterlin ve 1,6 milyon sterlin net varlıkları vardı. Gemma şunları söyledi: “Şovda büyük bir başarı elde etti ve aynı türdeki filmlere giderek bundan yararlanıyor.

“Daha büyük ve daha büyük bütçeli filmlere gidiyor. Bunu anlayışlı bir şekilde yapmak için kendini kurumsal bir varlık olarak kurdu. "

9. Maisie Williams, 24 - 4.4 milyon £

9. Maisie Williams, 24 - 4.4 milyon £ Maisie, dizinin çıkış yapan yıldızlarından biriydi

Maisie, Arya Stark rolünü aldığında SADECE 12, dizinin çıkış yapan yıldızlarından biriydi.

Finalinden bu yana, her ikisi de 2020'de X-Men spin-off New Mutants ve Amazon Prime serileri Two Weeks To Live'da yer aldı. Geçen ay, Danny Boyle'un Sex Pistols biyografisini Pamela Rooke olarak filme alırken görüldü.

Maisie, servetini, lansmandan sadece 11 gün sonra 100.000 üyeye ulaşan Daisie adlı reklam öğeleri için bir sosyal medya uygulamasına yatırmayı seçti.

Girişimcinin ayrıca anne Hilary ile birlikte eğlence şirketi Wobbly Carrot var. Geçen yıl şirketin net varlıkları yaklaşık 2 milyon £ 'dur.

Gemma şunları söyledi: “Maisie büyüleyici çünkü teknolojiye dalmış. Bunu Ashton Kutcher'ın Uber'e yatırım yaparken gördük. Servetlerini bir sektörde inşa eden ve bunu yatırım yapmak için kullanan insanları görüyorsunuz. Bu, uyurken para kazandığın anlamına geliyor. "

9. Natalie Dormer, 39 - 4.4 milyon Sterlin

9. Natalie Dormer, 39 - 4.4 milyon Sterlin Natalie adını, 2007'den itibaren BBC tarihi draması The Tudors'da Anne Boleyn'i oynayarak yaptı.

NATALIE, iki ila altıncı sezonlarda iddialı Margaery Tyrell'i oynadı. Ancak adını ilk kez 2007'den itibaren BBC tarihi draması The Tudors'da Anne Boleyn'i canlandırarak yaptı.

Açlık Oyunları serisinin iki bölümünde yer aldı ve ABD drama dizisi Elementary'de tekrar eden bir rolü oldu. Kör bir müzisyen hakkında 2018 gerilim filmi In Darkness'ta ortak yazdı, yapımcı ve rol aldı.

Natalie, Crocs ayakkabıları ve Nespresso ile anlaşmalar yaptı, aynı zamanda tuğla ve harçlara yatırım yaptı ve emlak firması 42 Montague Road Management'ın direktörüdür.

Gemma şunları söyledi: “Natalie girişimci biridir. Farklı prodüksiyon şirketleri kurdu ve ayrıca kazancını çeşitlendirmek için bazı marka anlaşmaları yapıyor. "

8. Sophie Turner, 25 - 5,8 milyon sterlin

8. Sophie Turner, 25 - 5,8 milyon sterlin Sophie, Sansa Stark olarak rol aldı

Game Of Thrones'un sekizinci sezonuna göre Sophie, Sansa Stark olarak bölüm başına 100.000 £ 'dan fazla kazanıyordu - ancak bu yine de Kit Harington gibi bazı yardımcı yıldızların kazandığının üçte birinden azdı .

Kit hakkında şunları söyledi: “Daha büyük bir hikayesi vardı. Ve son seri için 70 gece çekimi gibi çılgınca bir şey yaptı ve bende o kadar çok yoktu. 'Biliyor musun, o parayı sende sakla' dedim. "

Sophie, 2016'da X-Men filmleri Apocalypse ve 2019'da Dark Phoenix'te Jean Grey rolünü üstlendi. Bu yıl, animasyonlu Royal Family parodisi The Prince'de Prenses Charlotte'u seslendirecek.

ABD'li pop yıldızı Joe Jonas ile evli ve 18 milyon sterlin değerinde olduğu bildirildi ve 2019'un sonunda 4 milyon sterlin net varlığa sahip olan Sophie Bee Enterprises'ın sahibi.

Gemma şunları söyledi: “Daha büyük ve daha büyük filmlere girdi. X-Men franchise'ına girmek, kazancını artırmasına gerçekten yardımcı oldu. "

8. Alfie Allen, 34 - 5,8 milyon sterlin

8. Alfie Allen, 34 - 5,8 milyon sterlin Alfie, sorunlu Theon Greyjoy oynayarak bölüm başına yaklaşık 72.000 £ kazandı.

ORİJİNAL OLARAK Jon Snow rolü için seçmelere katılan Alfie, ilk seride sorunlu Theon Greyjoy'u oynayarak bölüm başına yaklaşık 72.000 £ kazandı.

Küçük Britanya'dan Matt Lucas ve David Walliams'ın yazdığı Channel 4 komedi filmi You Are Here'da rol alarak 12 yaşında oyunculuğa başladı . Aynı yıl, annesi Alison Owen tarafından üretilen ve aynı zamanda pop yıldızı kız kardeşi Lily'nin de yer aldığı tarihi biyografik Elizabeth'te yer aldı.

Babası komedyen Keith Allen olan Alfie, romantik savaş filmi Atonement ve BBC'nin tarihi tıbbi draması Casualty 1907'de küçük rollere sahipti.

2018'de bilim kurgu devam filmi The Predator'da ve 2019'da Taika Waititi'nin Oscar adayı kara komedisi Jojo Rabbit'de rol aldı.

Yapım şirketi Kubi Kid, 2019'da bankada 1.848.333 £ ve 1.632.952 £ net varlığa sahipti. Gemma şunları söyledi: “O bir tiyatro ailesinden. Onlardan iyi bir tavsiye almış olabilir. "

7. Lena Headey, 47 - 6,5 milyon Sterlin

7. Lena Headey, 47 - 6,5 milyon Sterlin Game Of Thrones Lena, üretim yapmaya başladığı ve bir şirket kurduğundan beri, Peephole Productions

İngiliz aktris Lena , Game Of Thrones'un oyuncu kadrosuna girdiği sırada Hollywood'u çoktan vurmuştu.

1993'te askeri drama dizisi Soldier Soldier'da televizyona çıktıktan sonra, 2005'te The Brothers Grimm dahil 30'dan fazla filmde, Gerard Butler'la birlikte 2006'da 300'de kılıç ve sandalet dramasında ve 2007'de St Trinians'ta rol aldı.

Game Of Thrones'da Cersei Lannister rolünde - aldatıcı ve kötü niyetli bir kadın - Lena'nın bölüm başına şaşırtıcı bir £ 938.200 kazandığı bildirildi. 2019'da Virgin Radio DJ Chris Evans'a şovda yılda sadece 15 gün çalıştığını söyledi.

Game Of Thrones'tan bu yana yapımcılığa başladı ve Peephole Productions adında bir şirket kurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayında LA merkezli Boat Rocker Studios ile bir ilk bakış anlaşması imzaladı ve Lena, Hugh Howey'in en çok satan romanı Beacon 23'ün yeni uyarlamasında kadın başrolü oynaması için tüyo aldı ve şovun baş yapımcılığını üstlendi.

Gemma şunları söyledi: “Lena'nın yaptığı her şeyi kendi başına yapmak. Bu son anlaşmanın gösterdiği şey, bir dizide kadın başrol olacağı ama aynı zamanda yönetici yapımcılığına da gideceği, ki bu çok akıllıca bir şey.

"Para kazanacağı yer, bu projelerin başarılı olduğundan ve gerçekten pay alabileceğinden emin olmaktır."

6. Kit Harington, 34 - 8,7 milyon Sterlin

6. Kit Harington, 34 - 8,7 milyon Sterlin Kit, son iki dizi için maaş zammını müzakere eden büyük isimlerden biriydi ve onu bölüm başına 360.000 £ olarak bildirildi

Sekiz sezonun tümünde Night's Watch kahramanı Jon Snow rolünü canlandıran Kit, son iki dizi için maaş zammını müzakere eden en büyük isimlerden biriydi ve onu bölüm başına 360.000 £ 'a çıkardı.

Şöhreti, Netflix dizisi Criminal, Amazon şovu Modern Love , Anna Paquin ile ve 2019 animasyon filmi How To Train Your Dragon: The Hidden World'de rol aldı.

2017'de BBC'nin Gunpowder adlı dizisinde Guy Fawkes'ın ortak komplocu olan atalarından biri olan Robert Catesby hakkında yazdı, yapımcılığını ve başrolünü oynadı. Mevcut varlıkları 29.407 sterlin olan Kit'in ortak film şirketi Thriker Films tarafından üretildi.

2018'de GoT başrol oyuncusu Emilia Clarke ile birlikte Dolce & Gabbana parfüm The One'ın yüzü olmak da dahil olmak üzere kazançlı marka anlaşmaları var.

Game Of Thrones'da aşk ilgisi Ygritte'yi oynarken tanıştığı eşi Rose Leslie ile birlikte Kit, East Anglia'da 1.75 milyon sterlin, 15. yüzyıldan kalma bir Tudor çiftlik evi satın aldı.

Şirketi Kit Harington Ltd'nin şu anda 3 milyon sterlin net varlığı var - önceki yıla göre 592.519 sterlin artış - ve bankada 3.3 milyon sterlin.

Gemma şunları söyledi: “Başarısını bir şovda başrol oynamasından sonra kendi şovunu yazıp şirketleri kurmaya kadar götürdü. Çok bilgili. Başarısından yararlandı ve bunu para kazanabileceği farklı alanlara yaymak için kullandı. "

5. Emilia Clarke, 34 - 9,4 milyon £

5. Emilia Clarke, 34 - 9,4 milyon £ Emilia, 2011'de Thrones'un Daenerys Targaryen rolünü üstlendi ve bir bölüm için 145.000 sterlin yapmaya başladı

Game Of Thrones'dan ÖNCE Emilia, TV dizisi Doktorlarında ve Samaritans'ın reklamlarında rol aldı.

Daha sonra 2011'de Thrones'un Daenerys Targaryen rolünü üstlendi ve bölüm başına 145.000 sterlin yapmaya başladı.

2014'te o ve birkaç yardımcı yıldız, beşinci ve altıncı diziler için bölüm başına 225.000 sterlinlik bir ücret artışı için pazarlık yaptı. Emilia, 2015'te Terminatör Genisys, romantik drama Senden Önce, Yıldız Savaşları filmi Solo ve romantik komedi Last Christmas'ta rol aldı.

2015'te Dior mücevherleri ve 2018'de Dolce & Gabbana'nın The One parfümü ile anlaşmalar yaptı ve geçen yıl Clinique kozmetiklerinin küresel elçisi oldu.

Şirket Scenic Root, bankada 6,963,256 £ ve 386,273 £ net varlığa sahip ve Magical Thinking Pictures adında bir prodüksiyon şirketi var.

Gemma şunları söyledi: "Oyunculuğu nedeniyle çıkış yapan bir yıldız ama şimdi onu farklı sektörlerde - moda, güzellik ve mücevherde - para kazanmaya çalışacak."

4. Jason Momoa, 41 - 10,2 milyon sterlin

4. Jason Momoa, 41 - 10,2 milyon sterlin Jason, oyuncu Lisa Bonet ile evli

Baywatch spin-off'larında göründükten sonra, Jason, 2011'de savaş ağası Khal Drogo olarak rol aldığında göreceli olarak bilinmeyen biriydi ve ilk seride öldürüldükten sonra borç içinde kaldığını söylüyor.

Aktris Lisa Bonet ile evli olan Jason şunları ekliyor: “Game Of Thrones'un ardından açlıktan ölüyorduk. Ben çalışamadım. Bebekleriniz olduğunda ve tamamen borcunuz olduğunda bu çok zor. "

2014 yapımı Road To Paloma filmini yönetip yazdı, 2016 Batman V Superman filminde Aquaman rolünü üstlendi ve 2018'in Aquaman filminde başrol oynadı.

Proje için kendisine bildirilen 10.1 milyon sterlin ödendi ve bunun 2022'nin devamı için eşleşmesi muhtemel. Jason ayrıca Ekim ayında gösterime girecek olan bilim kurgu filmi Dune'da da rol alacak.

Gemma şunları söyledi: “Jason belirli projelerde kendini destekledi ve karşılığını alıyor. Sonunu gördüyseniz ve hayatta kaldıysanız, kariyerinizde daha fazla risk alma konusunda size güven verir. "

3. Peter Dinklage, 51 - 10,9 milyon Sterlin

3. Peter Dinklage, 51 - 10,9 milyon Sterlin 4ft 5in oyuncusu, yapımcıların karakterin çok boyutlu olduğundan emin olduktan sonra Game Of Thrones'tan Tyrion Lannister rolünü kabul etti.

PETER, cüceleşmesi nedeniyle teklif edilen elfler veya cüce cinler olarak rol almayı reddederek 1995 yılında oyunculuğa başladı. Ancak 4ft 5in oyuncusu, yapımcıların karakterin çok boyutlu olduğundan emin olduktan sonra Game Of Thrones'tan Tyrion Lannister rolünü kabul etti .

Bu noktada, Peter zaten birkaç Hollywood filminde rol almıştı. Özgeçmişinde artık Avengers: Infinity War ve X-Men: Days of Future Past yer alıyor.

2016'da Peter ve menajeri David Ginsberg, Estuary Films adlı yapım şirketini kurdu. Küresel bir pandemiden kurtulan iki kişiyle ilgili 2018 kıyamet sonrası drama I Think I'm Alone Now'ın yapımcılığını ve başrolünü oynadı.

Gemma, “Peter bunu kesinlikle yıllardır yapıyor. Çok stratejikti ve harika bir kariyeri var. O da reklam yapıyor.

Çok bilgili. Peter, sektörde uzun süre çalıştıktan sonra anlıyor. "

2. Nikolaj Coster-Waldau, 50 - 11,6 milyon sterlin

2. Nikolaj Coster-Waldau, 50 - 11,6 milyon sterlin Nikolaj, gösterinin sekiz serisinin hepsinde Jaime Lannister'ı canlandırdı.

Aktör ve yapımcı Nikolaj , gösterinin sekiz serisinin hepsinde Jaime Lannister'ı canlandırdı.

Kendi ülkesi Danimarka'daki kariyerinin ardından 2001 Ridley Scott filmi Black Hawk Down'da Gary Gordon olarak ün kazandı. İkili, 2005 yılında Kingdom Of Heaven filmi için tekrar bir araya geldi. GoT piyasaya sürüldükten sonra 2013 yılında korku filmi Mama'da bir ABD gişesi No1 olan Jessica Chastain ile rol aldı.

Ayrıca Tom Cruise'u 2013 bilimkurgu filmi Oblivion'da göründükten sonra başrol oyuncusu olarak sayabilir.

Nikolaj'ın da rol aldığı 1998 filmi Wildside sayesinde senaryo yazarı da var. 2019'da Ill Kippers adlı yapım şirketini kurdu.

Gemma şunları söyledi: “Pruvasına başka ipleri gösteren bir film yazdı. Danimarka'da bütün bir kariyeri vardı, bu da Game Of Thrones'u yaparken kullanabileceği bir temeli olduğu anlamına geliyordu. Kendi prodüksiyon şirketini kurmak, bilgili olduğunu gösteriyor. "

1. Sean Bean, 62 - 19,6 milyon Sterlin

1. Sean Bean, 62 - 19,6 milyon Sterlin Sean, Game Of Thrones'un en zengin yıldızı

İlk dizinin sonunda öldürülmesine rağmen, Sean en zengin Game Of Thrones yıldızıdır.

Gösteri 2011'de başladığında, Yüzüklerin Efendisi'nde Boromir, Bond filmi GoldenEye'da MI5 çift çaprazlayıcı ve Brad Pitt'in Troy'unda Odysseus gibi film rollerinden kazanç elde etti.

Sean, ABD suç gizemi Efsaneleri'nin yanı sıra Netflix'te BBC draması Broken ve The Frankenstein Chronicles'ın yapımcılığını ve başrolünü oynadı. Şu anda Netflix'in bilim kurgu destanı The Snowpiercer'da başrol oynadığı sırada hapishane draması Time for the Beeb'in yapımcılığını üstleniyor.

Gemma, Game Of Thrones'da Ned Stark'ı canlandıran yıldız hakkında şunları söyledi: “Sean, şovdaki karakterini yansıtan buradaki sabit patrik. 30 yıldan fazla bir süredir sektörde sıkı çalışıyor ve bazı büyük rollerle net değerini artırıyor.

"Sean ayrıca, kazançlarını iyi kullanmak ve servetini büyütmek için filmler de yapıyor."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları