Pandemi döneminde en çok izlenen Netflix dizisi Bridgerton herkesin gündeminde.

Şu sıralar dünya İngiltere dönem draması Bridgerton dizisi ile çalkalanıyor. Netflix verilerine göre dizinin izlenme oranı 82 milyonu geçti. Dizinin konusu kada dizi de oyuncalalar da herkes tarafından merak ediliyor. Bridgerton dizisi oyuncularını birlikte tanıyalım.

Rege-Jean

Rege-Jean Kaynak: Vikipedia

1990 doğumlu olan Zimbabwe asıllı İngiliz oyuncu Rege-Jean ilk oyunculuk kariyerine 2016 yapımı mini dizi Roots'ta Chicken George karakterini oynamasıyla başlamıştır. 2018 ve 2019 yıllarında Amerika da yayınlanan hukuk draması For The People  da düzenli bir oyuncu oldu.  

Oyuncuyu 2020 yılı itibari ile Netflix dizisi Bridgerton da Hastings Dükü Simon Basset olarak izliyoruz.

Phoebe Harriet Dynevor

Phoebe Harriet Dynevor

1995 doğumlu İngiliz Aktrist kariyerine İngiltere BBC One yapımıbir okul dizisi olan Waterloo Road'da çocuk oyuncu olarak başladı.

Prisoner's Wievs ve Dickens adlı dizilerde, TV Land televizyon kanalında komedi –dram tarzında  Younger adlı ABD komedi drama tarzı dizide veCrackle suç serisinde başrolü canlandırır. Ayrıca onu, Snatch (2017-2018) dizisinde de oynadı.

Oyuncuyu 2020 yılı itibari ile Netflix dizisi Bridgerton da Bridgerton ların büyük kızı Daphne olarak izliyoruz.

Nicola Coughlan

Nicola Coughlan

1987 İrlanda doğumlu aktrist.

Nicola, çocukluğundan beri oyunculuk yaptığı İrlanda'nın batısındaki Galway'den geliyor. Oxford School of Drama ve Birmingham School of Acting'de eğitim aldı.

Tom Collins'in yönettiği tartışmalı kısa film The Phantom Cnut ile beyazperdeye ilk çıkışını yaptı; Oscar adayı Kings'in yönetmeni. Gençken The Fairytaler gibi animasyon dizilerinde ve France 3'ün The Little Vampire filminde başrolde yer aldı.

Oyuncuyu 2020 yılı itibari ile Netflix dizisi Bridgerton da Penelope Featherington rolüyle izliyoruz.

Jonathan Bailey

Jonathan Bailey

1988 doğumlu İngiliz aktör.

Şirket'in 2018 West End canlanmasında Jamie canlandırmasıyla Laurence Olivier Ödülü kazandı. Televizyon çalışmaları arasında ITV draması Broadchurch, CBBC dizisi Leonardo, BBC Two dizisi W1A, Channel 4 komedi Campus ve Netflix dönemi draması Bridgerton bulunmaktadır.

Oyuncuyu dizide  Anthony Bridgerton karekteri ile izliyoruz.

Ruth Gemmell

Ruth Gemmell

1967 Bristol, İngiltere doğmlu İngiliz aktrist.

1997 yapımı Fever Pitch filmindeki rolüyle tanınan bir İngiliz aktris. Ayrıca Utopia televizyon programında Jen Dugdale rolüyle ve Tracy Beaker: The Movie of Me'deki Carly Beaker rolüyle tanınmaktadır. 

Dizide Lady Violet Bridgerton rolüyle izliyoruz.

Adjoa Andoh

Adjoa Andoh

1963 doğumlu İngiliz film, televizyon, sahne ve radyo oyuncusu.

 RSC, Ulusal Tiyatro, Royal Court Tiyatrosu ve Almeida Tiyatrosu'ndaki başroller için İngiltere sahnesinde tanınıyor . Ayrıca İngiliz televizyonunda tanıdık bir yüz, özellikle Doctor Who'nun iki dizisinde Martha'nın annesi Francine Jones ; BBC'nin uzun süredir devam eden tıbbi draması Casualty as Staff Nurse (sonradan Rahibe) Colette Griffiths (kızlık soyadı Kierney) 90 bölüm ; ve BBC'nin EastEnders'da bir yıl . Andoh, Alexander McCall Smith'in sesli kitap versiyonlarının sesidir.Kadın Dedektiflik Bürosu'nun 1 Nolu roman serisi ; dizinin onuncu romanı olan Geleneksel Olarak İnşa Edilen Çay Saati ile "Yılın Sesli Kitabı" ödülünü kazandı .

Dizede oyuncuyu Lady Danbury karekteriyle izliyoruz.

Polly Walker

Polly Walker

Polly Alexandra Walker, 19 Mayıs 1966'da İngiltere'nin Cheshire şehrinde Warrington'da doğdu. Twickenham'daki Rambert Bale Okulu'ndan mezun oldu, kariyerine dansçı olarak başladı, ancak 18 yaşında bir sakatlığı onu yönünü değiştirmeye zorladı. Royal Shakespeare Company'nin Londra Drama Merkezi'nde başladı ve mezun olmadan önce küçük parçaları canlandırdı.

Ayrıca 2006 yılı yapımı Rome dizisinde oynadığı Atia rolüyle Altın Küre adaylığı vardır.

Dizide oyuncuyu Lady Portia Featherington karekteriyle izliyoruz.

Ruby Barker

Ruby Barker

Ruby Barker, CBBC'nin hit fantastik draması Wolfblood'daki (2017) rolüyle tanınan bir İngiliz aktris. Ruby ilk başrolünü, şu anda post prodüksiyon aşamasında olan, "Yinelenen Bir Rüyayı Nasıl Durdururuz" adlı bağımsız bir filmde oynadı. Yakın zamanda Ruby, Sky Atlantic'in yaklaşan siyasi dramasında Robert Carlyle ile birlikte çalışma fırsatı buldu.

Dizide oyuncuyu Marina Thompson karekteriyle izliyoruz.

Luke Newton

Luke Newton

1997 doğumlu İngiliz aktör.

BBC Two dizisi The Cut'daki Luke Attwood ve Disney Channel dizisi The Lodge'daki Ben Evans rolleriyle tanınır.

Bridgerton'da Colin Bridgerton rolünü canlandırmaya başladı.

claudia jessie

claudia jessie

Claudia Jessie, 30 Ekim'de West Midlands'deki Moseley Birmingham'da doğmuş bir İngiliz aktris. Londra'da büyüdü, ancak 20'li yaşlarının başında ve temsilcisini bulduktan sonra memleketine kalıcı olarak yerleşmek için geri döndü. 2012'den bu yana komediden dramaya kadar çeşitli televizyon programlarında sürekli olarak çalıştı, en önemlisi WPC 56'nın üçüncü BBC One serisinde başrol oynadı. Ayrıca ITV dizisi Vanity Fair'de Amelia Sedley olarak rol aldı ve Görev Hattı 4. serisindeki rol.

Dizide oyuncuyu Eloiase Bridgerton rolüyle izliyoruz.

Julie Andrews

Julie Andrews

Julia Elizabeth Wells, 1 Ekim 1935'te İngiltere'de doğdu. Annesi Barbara Ward (Morris) ve üvey babası, her ikisi de vodvil sanatçısı, onun acayip ama inkar edilemez derecede sevimli dört oktav şarkı sesini keşfetti ve hemen ona bir şarkı kariyeri kazandırdı. Çocukluğu ve gençliği boyunca müzik salonlarında performans sergiledi ve 20 yaşında, Londra Palladium prodüksiyonu "Cinderella" ile sahne kariyerine başladı.

Andrew 1954'te "The Boy Friend" ile Broadway'e geldi ve iki yıl sonra 1956'da eşi benzeri görülmemiş hit "My Fair Lady" de Eliza Doolittle rolüyle gerçek bir yıldız oldu. Yıldız statüsü 1957'de 

Cinderella'nın (1957) TV yapımında oynadığı ve 1960 yılında "Camelot" da "Guenevere" oynadığı zaman devam etti.

1980'ler ve 1990'lar boyunca filmlerde ve televizyonda oyunculuğa devam etti, birkaç özel programa ev sahipliği yaptı ve kısa ömürlü bir sitcomda başrol oynadı. 2001'de başrol oynadı

Acemi prenses(2001), alongside then-newcomer  Anne Hathaway. The family film was one of the most successful G-Rated films of that year, and Andrews reprised her role as Queen Clarisse Renaldi in 

Acemi prenses 2: Kraliyet nişanı (2004). In recent years, Andrews appeared in Diş Perisi (2010), as well as a number of voice roles in Şrek 2 (2004), Shrek 3 (2007), Manhattan'da sihir (2007), Şrek: Sonsuza dek mutlu (2010), and Çılgın hırsız (2010).

Dizide oyuncuyu Lady Whistledown rolüyle izliyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları