Birbirinden güzel ve 7' den 70' e herkesin izleyebileceği, ayrıca her konuda dizi seçeneklerine sahip olan bu platform izleyicileri için birden fazla dizi seçenekleri bulunduruyor.

Özellikle son zamanlarda Netflix 'te tercih edilen polisiye dizileri çok fazladır. Sizin için Netflix'te en çok izlenen polisiye dizinin ilk 5 listesi hazırladık. Hadi gelin hep birlikte bu dizilere bakalım.

1. Sherlock

1. Sherlock

Arthur Conan Doyle'un efsanebir dedektif olan Sherlock Holmes'ü günümüze kadar taşınan bu dizide, cep telefonu, mail, metro, otomobil kullanılmış olsa bile Holmes, davalarını yine kendi bildiği şekilde çözüyor ve Baker Caddesi'nde 221B' de oturuyor. Romanda tüm yaşadığı olayları günlüğe yazan Doktor Watsonise bu defa yaşadığı maceraları bir blog sitesinde yayımlamaya başlıyor. 2010 senesinden 2017 yılına kadar uzanan bu dizi, 4. sezon yayınlandıktan sonra bile dizinin devamı bekleniyor olsa dahi, Benedict Cumberbach bir daha Sherlock Holmes karakterini oynayamayacağını söyleyerek sevdiklerini büyük bir şok yaşatarak, hayal kırıklığı yaşatmıştır.

2. Fargo

2. Fargo

Fargo dizisi, Coen Kardeşler' in 1996 senesinde çektikleri aynı ismi taşıyoroldukları filmlerinden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Kiralık katil olan Lorne Malvo, Minnesota yolu üzerinde kaza sonucunda hemen hastaneye götürülür. Hastanede tanıştığı Lester Nygaard, normal bir hayatı, yaşamı boyunca hep başarısızlıklarla uğramış, ailesi tarafından da küçümsenen, sigorta işi ile uğraşan biridir. Malvo ile konuşmalarından etkilenen Lester kendi eşini öldürür. Karısını öldürdükten sonra, birlikte büyük bir değişim geçiren Lester, Malvo ile beraber iş yapmaya başlar.

Her ne kadar acemi olsa da aynı zamanda hırslı bir polis olan Molly Solverson, Duluth Polis Departmanında görevli olan Gus Grimly ile beraber Lester ve Malvo'nun işlediği suçların hepsini ispat etmeyi dener. Fargo dizisinde Malvo'yu Billy Bob Thornton, Lester'i de Sherlock dizisinde oynayan Dr. Watson olarak da gördüğümüz Martin Freeman karakterini canlandırıyor.

3. Mindhunter

3. Mindhunter

David Fincher tarafından oluşturularak çekilen dizinin yapımcıları arasında ise Charlize Theron dayer alıyor. Kriminal psikoloji ve profil çıkarmanın başlangıçta ki senelerini anlatan bir roman türünden bakılarak uyarlanan bu dizi, yapımdaolaylar iki farklı FBI ajanının etrafında gelişir. Suçluların profillerini çıkarmak için birden fazla suç işleyen ve o suçlular ile görüşme yapan ajanların hem kişisel olarak hem de iş hayatında yaşadıkları bazı sorunlar dadizide ele alınıyor. Fincher, sevdiklerinin büyük bir ilgiyle izlediği dizinin iki sezonunda bulunuyor.

4. American Crime Story

4. American Crime Story

Gerçek olaylara göre yapılan bu dizinin ilk sezonunda doksanlı yıllara göre yapılmıştır. Dizinin konusu ünlü O. J. Simpson cinayet davalarımı konu olarak ele almıştır. Bir o kadar heyecanl bir o kadar da fazla bir seyir izleyen dizide O.J. Simpson'u Cuba Gooding Jr. rolünü oynarken, John Travolta da yapımda rolalır. Simpson'un en yakın arkadaşı olan Robert Kardashian'ı ise Friends dizisinde Ross olarak da izlediğimiz DavidSchwimmer  rolünde oynuyor.

5. Unbelievable

5. Unbelievable

Pulitzer ödülü alan ve bir haberden konualarak uyarlanan bu dizide genç bir kız tecavüze uğradığını söyleyerek polise bir şikâyette bulunur. İki erkek dedektif tarafından sorgulaması sonucunda genç kız, iddialarının kesinlikle doğru olmadığına inanılarak suçlanır. Benzer bir şekilde olayları araştıran iki kadın edektif de olaya müdahale eder. Cinsel saldırının kurbanları olarak maruz kaldığı muameleyi gözler önüne getirilse de yapımda iki kadın dedektifi Toni Collette ve Merritt Wever karakterini oynuyorlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları