Orijinalinden 36 yıl sonra, Top Gun'ın merakla beklenen devamı nihayet geldiğinde, kendinizi kaptırın, Aviator'larınızı giyin ve kalkışa hazırlanın.

Bir grup elit savaş pilotunu konu alan 1986 klasiği sayesinde bir Hollywood süperstarı haline gelen Tom Cruise , kokpite geri döndü.

1986 klasiği Top Gun sayesinde bir Hollywood süperstarı olan Tom Cruise, kokpite geri döndü
Top Gun'ın merakla beklenen devamı nihayet geldi - orijinalinden 36 yıl sonra

Top Gun : Maverick, Haziran 2019'a kadar neredeyse her şey hazırdı – ancak devasa aksiyon sahnelerini ve pandemiyi iyileştirmek, üç yıllık bir gecikmeye neden oldu.

Ve film 12 gün daha vizyona girmese de eleştirmenler filmi bu yılın en çok gişe rekorları kıran filmi olarak şimdiden selamladılar.

Dulcie Pearce ve Kate Jackson, görmeyi bekleyebileceğiniz şeyleri ortaya koyuyor.

GERİ DÖNÜŞ

GERİ DÖNÜŞ

EYLEM adamı 59 yaşındaki Tom Cruise, yeni bir Kawasaki motosikletiyle tekrar hayatımıza giren Pete “Maverick” Mitchell olarak geri dönüyor.

Hayranlar , 2017'de gırtlak kanseriyle savaşan Batman Forever yıldızı 62 yaşındaki 

Val Kilmer'in, Maverick'in eski rakibi Tom “Iceman” Kazansky olarak geri döneceğini bilmekten mutluluk duyacak.

Hayranlar, Batman Forever yıldızı 62 yaşındaki Val Kilmer'in Maverick'in eski rakibi olarak geri döneceğini bilmekten memnun olacaklar.

Cruise, Kilmer'in dönüşü için "sert toplandığını" söyledi ve yönetmen Joseph Kosinski ona "dev, devasa bir kazanç" dedi.

Yatak odasının duvarında eğitmen Charlie Blackwood olarak Kelly McGillis'in bir posteri olan herkes, onun devam filminde olmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğrayacaktır.

64 yaşındaki Kelly, kendisine neden geri sorulmadığı konusunda kendi düşüncelerine sahip olarak, "Yaşlıyım ve şişmanım ve yaşıma göre yaşıma uygun görünüyorum" dedi.

Goose'un karısı Carole'u oynayan 60 yaşındaki Meg Ryan da rolü üstlenmedi.

Kosinski, yapımcıların yeni filmi planlarken iki kadın karakter için olası hikayeleri "ortaya atmadıklarını" söyledi.

YENİ GELENLER

YENİ GELENLER İlk filmde Goose, ER'den Anthony Edwards tarafından oynandı.

Orijinal filmde, Acil Servis'ten Anthony Edwards'ın canlandırdığı Goose, uçağından atladıktan sonra ölümcül şekilde yaralandı.

Ancak pilotun mirası, oğlu stajyer pilot Bradley “Rooster” Bradshaw (Whiplash's Miles Teller ) şeklinde yaşamaya devam ediyor.

Pilotun mirası, oğlu stajyer pilot Bradley 'Rooster' Bradshaw (Whiplash's Miles Teller) şeklinde yaşıyor.

Yeni işe alınanlar arasında, orijinalin Buz Adamı'nın onun hakkında titremeleri olan Glen Powell'ın oynadığı kibirli Adam Asmaca, Phoenix ( Monica Barbaro ) ise Top Gun'ın ilk kadın pilotu yer alıyor.

A Beautiful Mind'in Oscar ödüllü aktrisi Jennifer Connelly, orijinalde Maverick'in “amiralin kızı” ile kaçması olarak atıfta bulunulan bekar bir anne olan aşk ilgisi Penny olarak görünüyor.

Penny, Maverick'in motosikletinin arkasına bindiğinde ilk filme bir selam gelir.

Karışımdaki diğer büyük isimler, Mad Men'den Koramiral Cyclone'u oynayan Jon Hamm ve Maverick'in amiri olarak The Truman Show'dan Ed Harris.

Yeni işe alınanlar arasında Top Gun'ın ilk kadın pilotu Phoenix (Monica Barbaro) var.Kredi: Mega Ajans

Hikaye

Hikaye Hikaye, ABD Donanması'nın seçkin savaş silahları okulunda genç silahlarla son karşılaşmamızdan 30 yıl sonra geçiyor.

Hikaye, ABD Donanmasının seçkin savaş silahları okulunda genç silahlarla son karşılaşmamızdan 30 yıl sonra geçiyor.

Maverick alanının zirvesinde, test pilotu olarak çalışıyor ve cezalı olmayı reddediyor.

Şimdiki görevi, bir grup Top Gun mezununu "hiçbir canlı pilotun görmediği" özel bir görev için eğitmektir.

Bir düşman rejiminin güçleri tarafından yoğun bir şekilde korunan isimsiz bir adadaki bir uranyum zenginleştirme tesisini etkisiz hale getirmeleri gerekiyor. Ancak Maverick'in patronu Cyclone, onun yüksek bahisli görevlerinde acemilere katılmasını istemiyor. . . 

DUYURULAR

DUYURULAR Dublörler o kadar aşırı ki, yapımcılar film çekmek için ABD Donanması'ndan onay almak zorunda kaldılar.

Hava akrobasi ve nefes kesen köpek dövüşleri mi istiyorsunuz? Yapımcıların film çekmek için ABD Donanması'ndan onay almaları gereken aşırı uç bir gösteri de dahil olmak üzere onları alacaksınız.

Ve inanılmaz, hepsi gerçek - çekimlerde CGI kullanılmadı. Kamera arkası görüntüleri, bir uçak başlarının sadece birkaç metre üzerinde uçarken, mürettebatın bir toz bulutu ve ekipmanın sarsıldığını gösteriyor.

Orijinal ve devam filminin yapımcısı Jerry Bruckheimer şunları söyledi: “Teknoloji o kadar ilerledi ki daha önce yapamadığımız birçok şeyi şimdi yapabiliyoruz, özellikle havadan çekimlerle.

"Ve Tom bir havacı, yani her şeyi uçurabilir."

Donanma kuralları, sivil Cruise'un Maverick'in 54 milyon sterlin değerindeki F-18 Super Hornet'ini kullanmasına izin verilmediği anlamına geliyordu. Ancak, P-51 pervaneli bir uçak ve helikopter uçuruyor.

Adam Asmaca'yı oynayan Glen Powell, role kendini o kadar adamıştı ki, pilot lisansını bile aldı – eğitim ücreti Cruise tarafından karşılandı.

FİLM MÜZİĞİ

FİLM MÜZİĞİ Lady Gaga, Top Gun numarasını 'çok zor bir dönemde ve sonrasında dünyaya bir aşk mektubu' olarak nitelendirdi.

Berlin'in romantik şarkısı Take My Breath Away, orijinal filmin kazandığı tek Akademi Ödülü olan En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar kazandı.

Artık yapımcılar, Cruise'un filmin "kalp atışı" dediği, Lady Gaga'nın Hold My Hand'inin de aynı etkiyi yaratmasını umut edecekler. A Star Is Born'dan Shallow adlı parçası 2019'da En İyi Orijinal Şarkı Akademi Ödülü'nü kazanan Gaga, Top Gun numarasını "çok zor bir dönemde ve sonrasında dünyaya bir aşk mektubu" olarak nitelendirdi.

Bad Romance şarkıcısı ayrıca filmin müziklerini Hans Zimmer , Lorne Balfe ve Top Gun'ın bestecisi Harold Faltermeyer ile birlikte yazdı.

Miles Teller, Great Balls Of Fire'ı orijinal şarkıya selam vererek söylüyor ve ayrıca OneRepublic'in I Ain't Worried adlı yeni şarkısı da var.

Bombalar ve kötü adamlar – bu bir patlama

Bombalar ve kötü adamlar – bu bir patlama Tom Cruises'ın performansı, klasik aksiyon kahramanının hayattan bıkmış daha olgun bir adamla hipnotik bir karışımı.

İhtiyacı hisset . . . Yeni Top Gun'ın ne kadar şaşırtıcı derecede iyi olduğunu size söyleme ihtiyacı.

Gişe rekorları kıran ilk filmin tüm adrenalini, muhteşem akrobasileri, mizahı ve yüreğiyle birlikte, Bond'u yenmek için bombalar ve kötü adamlarla dolu bir aksiyon hikayesi de var.

Ünlü Top Gun marşındaki sentezleyicinin ilk vuruşundan itibaren, yüksek irtifada kesintisiz bir aksiyon patlaması. Tom Cruise'un test pilotu Pete “Maverick” Mitchell olarak gömleğinden Aviators'a geçtiğini en son gördüğümüzden bu yana 36 yıl geçti.

Her zamanki gibi asi ve sadece biraz daha olgun olan Maverick, en başarılı pilotlardan biri olmasına rağmen, rütbelerde herhangi bir ilerlemeden kasten kaçındı.

Daha sonra, Koramiral Cyclone ( Jon Hamm ) tarafından, merhum kanat adamı Goose'un oğlu Rooster'ın ( Miles Teller ) dahil olduğu Top Gun programında yeni "en iyilerin en iyisi" mezunlarından oluşan bir grubu eğitmesi için çağrılır.

Maverick'in yollarının, bir gün savaş jetlerinin artık pilotlara bile ihtiyaç duymayacağını açıklarken, “Gelecek geliyor ve sen onun içinde değilsin” diye havlayan Cyclone tarafından eski usul olarak kabul edildiği açık.

Ancak bu, Dead Poet's Society'nin tamamını doldurarak ve pilot kılavuzu çöp kutusuna atarak ilk gün sınıfın dikkatini çeken Mav'ı etkilemez. Onlara sinir bozucu kitaplardan öğrenilemeyecek şeyleri öğretmek istiyor.

Yeni sınıf, kendini beğenmiş pilotların mükemmel bir modern karışımı ve Rooster'ın Great Balls of Fire'ı çalmak için piyanoya gittiği ve Maverick'in Goose'un orijinal filmde aynı şeyi yaptığını hatırlamasına neden olan bir bar sahnesinde onlara hemen ısınıyorsunuz.

Geri dönüşlerin ve eski resimlerin diğer akıllıca kullanımları, sizi ilk başta aşık olduğunuz genç ekibe geri çeker. Ve bayanlar ve baylar, korkmayın, Maverick'in eğitim programının bir parçası, çok pratik ve homoerotik bir Amerikan futbolu oyununda plajda üstleri çıkarmak, yağlamak ve göğüs pompaları yapmaktır.

Amiral Tom “Iceman” Kazansky rolündeki Val Kilmer'ın pilotlar arasında dokunaklı bir sahne oluşturduğu açıkça görülüyor.

Mükemmel Jon Hamm'dan birkaç sahne çalan an dışında, Cruise'dan uzaklaştığınız bir an bile yok. Performansı, klasik aksiyon kahramanının hayattan bıkmış daha olgun bir adamla hipnotik bir karışımı.

Ve dublörler o kadar muhteşem ki, büyük ekranda G kuvvetinin size çarptığını hissedebilirsiniz. İlkinden daha iyi bir film olduğunu söyleyebilir miyim? Sanırım cesaret ediyorum.

Güleceksin, ağlayacaksın, nefesi kesilecek ve kalbin yarışacak. Oldukça basit, nefesinizi kesecek.

EN İYİ SİLAH: MAVERICK

(12A) 131 dakika

★★★★★

  • DULCIE PEARCE
  • Top Gun: Maverick 25 Mayıs'ta vizyona girecek.


  • Top Gun yönetmeni Tony Scott, Ridley'in kardeşi, devam filminin hazırlıklarına 2010'da başladı ama 2012'de canına kıydı.
  • 2017'de Tom Cruise unvanı doğruladı ve Joseph Kosinski yönetmen olarak ilan edildi.
  • Çekimler 2018/19'da 124 milyon sterlinlik bir bütçeyle 13 ay sürdü.
  • F-18 Super Hornets'e, aslında Donanma pilotları tarafından başka bir koltukta işletilen uçakları "uçan" oyuncuları filme almak için altı IMAX kalitesinde kamera yerleştirildi.
  • Cruise, devam filminde Maverick'i oynaması için 10,6 milyon sterlin ödendi
  • Orijinal filmin bütçesi sadece 12 milyon sterlindi.
  • İlk Top Gun gişede 300 milyon sterlin kazandı – bugün 666 milyon sterline eşit


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları