La Casa de Papel Dizisinin Efsane Karakterleri
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Son günlerde ortalığı kasıp kavuran dizi La Casa de Papel uzun süre popülerliğini korumaya devam edecek gibi duruyor. İlk bölümde insanı kendine bağlayan bu dizinin olay örgüsünden çok karakterleri konuşuluyor. Her karakterinin kendine has bir tutumu var ve bu tutumlar onları çok daha fazla çekici kılıyor. Sadece 2 sezonluk bir dizi olan La Casa de Papel kısa sürse de etkisini daha nice günler üzerimizde gösterecek anlaşılan.

Tokyo

Tokyo

Dizi tüm bölümler boyunca Tokyo tarafından anlatılıyor. Asi bir kadın olan Tokyo ile başa çıkmak zor. Aklına eseni yapmayı seven ve çoğu zaman ekibi zor durumda bırakan Tokyo bazı anlarda sınırlarını bir hayli fazla zorluyor. Kabarık bir suç geçmişi olan bu genç kadının duygusal olduğu anları en zayıf olduğu zamanlar olarak belirtebiliriz. Kafasına koyduğunu yapan Tokyo dizi boyunca gelgitli davranışları ile karşımıza çıkıyor.

Profesör

Profesör

Soygun ekibinin en önemli parçası Profesör. Soyguna bedenen dahil olmuyor belki ama planı ve yönlendirmeleri ile her şeyin kusursuz ilerlemesini sağlıyor. Önceden her ince ayrıntısına planladığı soygunda kimseye zarar vermemeyi amaçlaması da aslında onun karakteri hakkında bilgi veriyor. Soygun ilerledikçe kendini bambaşka bir konumda bulan Profesör verdiği sözleri tutması ile ünlü.

Berlin

Berlin

Dizinin en acımasız karakteri belki de Berlin. Soygun başladığı andan beri soğukkanlı duruşu ve keskin kararları ile seyircinin tepkisini alan ama buna zıt bir oranda bir o kadar da kendini sevdiren bir tip. Soygunun iç kısmında lider olan Berlin’e bu görev ilk baştan Profesör tarafından veriliyor. Aralarında farklı bir bağ olan bu ikilinin kimi yerlerde sizi duygulandıracağı sahneler bulunuyor. Ancak işler her zaman Berlin’in istediği gibi gitmiyor. Lider Berlin dizi boyunca bir sürü sorunla karşı karşıya kalıyor.

Nairobi

Nairobi

Dizinin en sakin, bir o kadar da eğlenceli karakterlerinden biri Nairobi. Bazı zamanlar acımasız görüntüsünün altına sakladığı duygusallığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Önceki yaşantısında uyuşturucu satıcılığı yapan bu genç kadının yüreklere dokunan bir hikayesi var. Güçlü bir kadın imajını gayet güzel bir şekilde çizen Nairobi en sevilen karakterler arasında. Çünkü onu bazen çılgın bir kadın, bazen içten bir dost, bazen öfkeli bir soyguncu bazen ise korumacı bir abla gibi göreceksiniz. 

Rio

Rio

Dizinin en genç, en aşık ve en zeki karakteri Rio. Ancak bu özellikleri çoğu zaman asi davranışlarının altında kalıyor. Gençliğinin verdiği asiliği çoğu zaman kontrol etmek Rio için hayli zor. Soygunda tüm yazılımlar ve kodlar Rio’nun elinden geçiyor. Alanında oldukça başarılı olan bu genç adam bazı zamanlarda duygularına yenik düşse de her seferinde ayağa kalkmayı başarıyor. 

Denver

Denver

Denver hakkındaki düşünceler dizinin başında olduğundan çok daha farklı oluyor dizinin sonunda. Acımasız gibi görünen ama saf bir kalbe sahip olan bu genç adamın geçmişi hayli karanlık. Babası Moskova ile harika bir ilişkiye sahip olan Denver’in her olayda farklı bir yüzüyle karşılaşabilir, ona bazen kızıp bazen de sempati duyabilirsiniz.

Raquel Murillo

Raquel Murillo

Raquel her sahnede insanları kendine hayran bırakan bir polis. Olaylara bakış açısı ve zekası sayesinde en ince detayları görüyor. Hırslı ve başarılı bir kadın olan Raquel aile hayatında yaşadığı zorlukları atlatmaya çalışırken kendini büyük bir soygunun peşinde buluyor. Tüm soygun süreci boyunca sayısız olay atlatan Raquel’in soygundan sonra hayatı bir daha eskisi gibi olmayacak.

Monica Gaztambide

Monica Gaztambide

Rehinlerden biri olan Monica dizide en çok dikkat çeken isimler arasında geliyor. Narin ve kırılgan yapısı ile bir soygun dizisinde dikkat çekmeyi başaran bu isim dizi ilerledikçe güçlü bir tavır sergilemeye başlıyor. Yaptığı son dakika çıkışları ile insanları hayrete düşüren Monica, rehine olarak başladığı soygunu çok başka bir şekilde bitiriyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları