Copa Amerika Üçüncülük Maçı
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Futbolun fazla konuşulmadığı ve futbol takımlarının da yeni sezona hazırlık yaptığı şu zaman diliminde futbolun gündemini Copa Amerika maçları tutuyor.

Copa Amerika da son dörde Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili gibi Güney Amerika’nın güçlü ekipleri kaldı. Arjantin ile Şili’nin üçüncülük maçı oynayacağı turnuvada Brezilya ve Peru ise şampiyon olmak için mücadele edecek.

Futbolseverler Arjantin Şili Maçını Merakla Bekliyor

Otoriteler Copa Amerika’da Brezilya ile Arjantin finali beklerken otoritelerin beklediği gibi bir final olmadı. Finale Brezilya ile Peru kaldı. Arjantin ve Şili ise üçüncü olmak için mücadele edecekler. Merakla beklenen mücadelede otoriteler Arjantin’in Şili’yi yenerek üçüncü olacağını tahmin ediyorlar.

Arjantin Şili Maçı

Arjantin ile Şili’yi karşı karşıya getiren mücadele nefesleri kesti. Mücadeleyi 2 – 1 kazanan Arjantin otoriteleri yanıltmayarak Copa Amerika’da üçüncü olmayı başardı. Ancak skordan ve mücadeleden daha çok Arjantin Şili maçında Garry Medel ile Lionel Messi arasında yaşanan gerilim maça damgasını vurdu.

Lionel Messi ile Garry Medel Arasında Yaşananlar

Lionel Messi ile Garry Medel arasında çok büyük bir kavga yaşanmamasına rağmen hakem iki oyuncuya da kırmızı kart verdi. Arjantin atağında topa sahip olmaya çalışan Lionel Messi’nin hemen önünde Garry Medel bulunuyordu. Top Garry Medel’in kontrolünde dışarı çıktı. Fakat olay bununla bitmedi. Topun dışarı çıkmasının ardından Garry Medel, Lionel Messi’ye omuz attı. Messi ise olay karşısında kendisini savunsa da maçın hakemi tarafından iki oyuncu da kırmızı kart ile oyundan atıldı.

Hakemin Kararı

Lionel Messi ile Garry Medel arasında yaşanan küçük sürtüşmeye hakemin tepkisi iki oyuncuya kırmızı kart vermek oldu. Hakemin kararı birçok spor kanalında ve kamuoyunda en çok tartışılan konu arasında yer aldı. Genel kanı ise hakemin iki oyuncuya da kırmızı kart vermesinin ağır bir karar olduğu yönünde. 

Hakemin Kararı Doğru mu?

Birçok oyuncu ve teknik adam Arjantin Şili maçında gösterilen kırmızı kartların çok ağır olduğunu ve maça gölge düşürdüğünü ifade ediyor.

10 Kişi Kalan Arjantin’in Mücadelesi

Garry Medel ile Lionel Messi arasında yaşanan tartışmanın ardından hem Arjantin hem de Şili mücadeleye on kişi olarak devam etmek zorunda kaldı. Arjantin’in en önemli oyuncusu olarak nitelendirilen ve sürekli olarak Diego Armando Maradona ile karşılaştırılan Messi’nin oyundan atılması büyük talihsizlik olarak nitelendirildi. Ancak Arjantin yine de maçı kazanmayı bildi.

10 Kişi Kalan Şili’nin Mücadelesi

Garry Medel’in kırmızı kart görmesi ile mücadeleyi her iki takımda on kişi tamamladı. Garry Medel hem orta saha hem de defansta takımını yalnız bıraktı. Garry Medel kırmızı kart görmese belki de maçı Şili’nin kazanacağı yorumları da yapıldı. 

Copa Amerika Sahibini Buluyor

Finalde mücadele edecek Brezilya ile Peru’nun bugün oynayacakları maçın ardından kupa sahibini bulacak. Otoriteler maçı Brezilya’nın kazanacağını düşünse de Peru da bir sürpriz yapmayı hedefliyor.   

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları