Doğumu Kolaylaştıran Etkiye Hurma Sirkesi Sahip Mi?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Hurma aşırı bir derece de tüketilmediği sürece meyve olarak tüketilebilir, sirke olarak salatalara eklenebilir, karışık turşuya ya da yemeklere eklenmesi durumunda herhangi bir sağlık sorunu olmaz. Çünkü doğal olan bir besindir. Hatta diyetisyenler içerisinde lif içermesi nedeni ile kan şekerini dengeler, tatlı ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur. Hurma sirkesi kadar yağ yakan başka bir besin bulunmaz.

Saymakla Bitmeyen Faydaları Nelerdir?

Zayıflama konusunda ise oldukça faydası bulunur. Hurma sirkesi bir diğer anlamda da bir mucizedir. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilen bir besindir. Kilo vermeye yardımcı olan bir besindir. Aynı zaman da kanserden koruyan bir etkisi bulunur. Kalbin güçlenmesine yardımcı olur. Kanamalara karşı da oldukça fazla etkisi bulunur. Adet düzenleyici bir etkisi vardır. Kabızlığın önlenmesine yardımcı olur. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücutta kan yapısı bir etkisi bulunur. Vücuda enerji vererek oldukça fazla etkisi bulunur. İçerisinde bulunan potasyum içeriği sayesinde kalp atışını düzenler. Kasların normal bir şekilde kasılıp gevşemesine yardımcı olur. 

Aynı zaman da kan basıncının ayarlanmasının sağlanmasına da yardımcı olur. Cildin parlaklık kazanmasını sağlar. Enerji değerinin neredeyse yok denilebilecek kadar az olması nedeni ile diyet programlarında en fazla tercih edilen besinler arasında yer alır. Bu nedenle faydası saymakla bitmeyecek kadar fazla olan bir besin olur.

Doğumu Kolaylaştırır Mı?

Hurma sirkesi ile ilgili merak edilen konulardan birisi de doğumu kolaylaştırıp kolaylaştırmadığıdır. Kadınlar genel olarak doğum ağrısından korkarlar. Bu nedenle de sezaryeni tercih ederler. Normal bir şekilde haznesinde bir genişleme olmayan kişiler genellikle doğal yöntemlerden faydalanmayı tercih ederler. Hurma sirkesi normal doğumun kolaylaşmasına yardımcı olur. 

Hamileliğin özellikle de son ayında tüketilmesi sonucunda bebeğin doğmasında rahatlama sağlanır. Aynı zaman da vücuda enerji verir. İçerisinde vücudu normal doğuma hazırlamak için bulunan birçok uyarıcı element bulunur. Bu sayede doğum kasılmaları başlar. Aynı zaman da vücut için ağır bir metal deposu da olur. Ancak hurma sirkesinin kaliteli olması gerekir. 

Maydanoz da aynı şekilde doğum için gereklidir. Kasılmaların artmasında büyük bir önem taşır. O yüzden doğum da dokuzuncu aya geçildiğinde maydanozun tüketilmesi gerekir. Bu sayede doğum sırasında bir rahatlama meydana gelir. Bu nedenle de dokuzuncu ayın başlarından itibaren de bunların tüketilmesi gerekir.

Hurma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Hurma sirkesi için 20 ya da 25 adet kuru hurma gerekir. Kavanozun yarısının doldurulmayacağı şekilde kavanoz içerisine yerleştirilir. Kavanoz kapağında 5 cm boşluk kalmayacak şekilde su ilave edilir. Daha sonra kavanozun ağzı ince bir bez ile örtülür. Kavanoz güzel bir şekilde kapatılır. Altı hafta boyunca serin ve aynı zaman da ışık almayan bir ortam içerisinde saklanır. Bir gün boyunca bekletilir.

 Bunun sonucunda sirke hazır bir duruma gelir. Kabukları ile birlikte bir çay bardağının içerisine doğal sirke ve tuz eklenerek yirmi gün saklanır. Bu sırada serin ve ışık almayan bir yerde saklanması gerekir. Hazırlanan sirke her yönden fayda sağlayan yararlı bir içecek haline gelmiş olur.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları