Dünyadaki En İlginç Bebekler
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Dünyaya gelen bebeklerin kimisi çok zayıf dünyaya gelmesi ile tanınırken kimi bebeklerde oldukça kilolu olarak dünyaya gelebiliyor.

Dünyada bulunan en ilginç bebekler arasında; dünyaya gelen en küçük bebek, dünyaya gelen en ağır bebek, dünyaya gelen en zayıf bebek, alnında gözü olan bebek, kurbağaya benzeyen bebek vb. gibi birçok ilginç bebek türü olduğu bilinmektedir. 

Dünyaya Gelen En Küçük Bebek

Dünyaya gelen en küçük bebek denildiğinde akıllara direkt Amillia Taylor gelir. 24 Ekim 2006’da dünyaya gelen bebek henüz 21 haftalık iken hayata gözlerini açtı. Amillia Taylor dünyaya gelene kadar hiçbir bebek 23 haftadan daha önce dünyaya gelmemişti. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Amillia Taylor yaşam mücadelesini kazandı. Annesi ve babası Amillia’nın yaşam mücadelesini kazandığı için oldukça mutlu olduklarını ifade ediyorlar. 

Dünyaya Gelen En Kilolu Bebek

Dünyanın en kilolu bebeğinin yaklaşık olarak 4 kg ağırlığında dünyaya geldiğini söylemek mümkün. Fakat İran’da doğan bebek doğumun ardından hızlı bir şekilde kilo alır. Neredeyse 20 kg ağırlığına ulaşan bebek dünyanın en kilolu bebeği olarak tanınıyor. Doktorlara göre her saat başı yemek yiyen bebeğin yeme bozukluğundan kaynaklandığını açıklamaktadır. 

8 Kg Olarak Dünyaya Gelen Bebek

Dünyaya zayıf bir şekilde gelen bebekler olduğu gibi kilolu olarak da gelen bebekler de vardır. 2007 yılında 12. kez anne olan Tatyana Barabanova yaklaşık olarak 8 kg ağırlığında bir bebeği kucağına aldı.

Alnında Gözü Olan Bebek

2006 yılında Hindistan’da dünyaya gelen bir bebeğin alnının tam ortasında göz olması tıp dünyasında oldukça şaşkınlık oluşturdu. Bebeğin alnının ortasında göz ile dünyaya gelmesini hekimler deneysel kanser ve türevi ilaçlar ile ilgili olduğunu açıklıyorlar. Alnının ortasında göz bulunan bebeğin burnu bulunmamaktadır. Buna ek olarak bebeğin beyinde bulunan iki lob birleşerek tek lob halini almış vaziyette bulunuyor. Bu kadar farklılığa rağmen yaşamasına mucize gözü ile bakılan bebek bir gün yaşadıktan sonra yaşama veda etti.

Kurbağa Görünümlü Bebek

Görünümü ile dikkat çeken bir bebekte Charikot’ta dünyaya geldi. 2006 yılında dünyaya gelen bebek fiziksel görünümü ile diğer bebeklerden ayrılıyor. Boynu bulunmayan bebeğin gözleri ise yuvalarından fırlamış gibi göründüğünü söylemek mümkün. Doğumun ardından kurbağa görünümü ile dikkat çeken bebek sadece 90 dakika hayatta kaldı.

Üç Kolla Dünyaya Gelen Bebek

Bebeklerin son zamanlarda farklı şekillerde dünyaya geldikleri görülüyor. Çin’de 2006 yılında yaşama gözlerini açan bebek ise üç kollu olarak dünyaya geldi. Elinde kas bulunmayan bebeğin kollarını ve elini kullanabilmesi için yoğun şekilde fizik tedavi görerek kolunu kullanabileceği tahmin ediliyor. 

Son Zamanlarda Neden İlginç Doğumlar Yaşanıyor?

Son zamanlarda çok organlı ya da az organlı doğumların yaşanmasında annelerin hamilelik dönemlerinde ilaç kullanmaları ve doğal beslenememelerinin bu duruma yol açtığı tahmin ediliyor.      

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları