Filmlere Konu Olan Ninjalar Gerçekten Var Mıdır?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Çizgi filmlerde adını çok sık duyduğumuz aslında bir kaplumbağa değil. Ninja, Japonya'da savaşan devletlerin gizli ajanlarıdır.

Bu gizli ajanlar tabir de olduğu gibi pekte iyi niyetli değiller. Ninja ajanlar devletin savaş verdiği zamanlarda casusluk yaptılar. Oysa çizgi filmlerde çocuklara ne kadar da iyi olarak gösteriliyordu. Bu hikâyeden sonra Ninja çizgi filmleri de yayından kaldırıldı. 

Casusluk; iki devlet arasında yaşanan savaşta bir devletin planını diğer devlete anlatmak anlamına geliyor. Japonya'da bulunan bu Ninjalar da casusluk yaparak devlete zarar veriyordu. Ninja ajanlar hizmet ettikleri devleti tuzağa düşürerek Gerilla Savaşını başlattılar. Ninja ajanların olduğu bariz belli fakat bu ajanların kim olduğu henüz belirlenememişti. Şimdi ise gerçek ninjaların kim olduğunu öğrenmek mümkündür. 

Japonya'dan Bir Kültür Mirası

Kültürel İşler Ajansı Japonya halkına yönelik bazı geleneklerin devamlılığını sürdürdüğünü ve bunun da bir miras olduğunu düşünüyor. Buna yönelik Japonya geleneklerinin bazı yörelerde hala sürdürüldüğüne dair birçok hikâye de var. İnternet ortamında bu hikâyeler yaygın olarak gösterilmese de Japonya'da yaşayan halk ve rehberlerden bu hikâyeleri dinlemek mümkün. 

Kültür mirasındaki amaç Japonya Ninja hikâyeleri ile devletin turizm sermayesini arttırmak ve yabancı turistleri ülkeye çekebilmektir. Böylece daha fazla gelişebileceklerine ve daha fazla para kazanacaklarına inanıyorlar. Son zamanlarda gündemde olan bu haberler ile gerçekten de düşünceler gerçeğe dönüşüyor ve turizm sektörü epey bir yol almış durumda. 

Rivayete göre eski insanlar Ninja ajanlarının anavatanının Iga şehri, Mie şehri, Koka şehri ve Shiga şehri olduğunu belirtiyor. Burada diğer bölgelere göre çok daha fazla Ninja'nın görüldüğü araştırmalara göre tespit edilmiş. Bu durum da kültürel miras olarak tanımlanıyor. Kültür mirası Japonya'da bulunan köy kesimleri tarafından daha bir kıymetlidir. 

Rivayetlere Yönelik Ninja Arayışı

Japonya halkının söylediği duyumlara göre Iga, Koko, Mie ve Shiga şehirlerinde büyük bir çabayla Ninja ajanları aranıyor. Korkutucu değil ama ilginç bir hikâye olan Ninjalar turistlerin bilgisine inanılmaz derecede çekiyor. Herkes Japonya'ya gidip bu konuda detaylı bilgi almak istiyor. Japonya'nın tarihi binalarını görmek ve bu gezi eşliğinde kültür mirası hikâyelerini dinlemek insanı büyülüyor. 

Dünyada pek çok kişi Ninja Ajanlarının yaptıklarından etkilendi fakat hâlâ Ninjaların kim olduğu tespit edilemedi. Japonya'yı ziyaret ederseniz Ninjalar zamanında yapılan tarihi kaleleri, savaşın sürdüğü alanı ve onlara dair tüm bilgileri yakından gözlemleyebilirsiniz. Tatil yapmayı seven, değişik yerler görmek isteyen ve sık sık yurtdışına giden vatandaşlar boş vaktinde Japonya'yı ziyaret ederek Ninja hikâyelerini dinliyor. 

Ninjalar bazı özel günlere yönelik toplantılar yapıyor. Bu atmosferi solumak ise pek çok insana tarihi sevdiriyor. Nostaljik bir ortam olan Japonya’daki ortama girmek çok iyi derecede huzur veriyor. Ninja ajanlarına dair merakı olan kişiler Japonya’ya gidip bu hikâyeleri dinleyebilir. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları