İstanbul'da 20 TL İle Yapabileceğiniz 7 Şey
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Ekonomik kriz, zam, trafik, iş hayatının stresi, kira... Tamam sustuk. Daha fazla sizi daraltmak istemediğimiz bir sürü neden sizi eve kapatıyor biliyoruz ama hemen yelkenleri suya indirmeyin, içinizi ferahlatacak parasız da saadet dolu saatler geçirebileceğiniz bir liste hazırladık size:

Çengelköy Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

Çengelköy Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

Biliyoruz ki çoğu okurumuz gün içerisinde İstanbul’u İstanbul yapan; boğazını, sahilini, yemyeşil doğasını, eski sempatik yapılarını göremeden gününü tamamlıyor. İşte bütün bunları size hatırlatacak, boğazı ayaklarınıza seren, köprü manzarasını karşınıza alan, koca bir çınarın gölgesinde taptaze çaylarıyla derin bir oh çekmenizi sağlayacak bir yerden bahsediyoruz sizlere. Çay bahçemizin güzellikleri saymakla bitmiyor, ama öyle bir özelliği var ki, nereden para koparacaklarını şaşıran bir çok işletmeye inat buraya evden istediğinizi getirebiliyor olmak. Marmaray ya da vapurla Üsküdar’a gelip buradan aktarma yaparak toplu taşıma araçlarıyla kısa sürede gelebileceğiniz Çengelköy hala korumayı başardığı sevimli, sıcak yapısıyla içinizi ısıtacak ve belki de 20 TL’nin üstü de cebinize kalacak.

Adalarda Bisiklet Turu

Adalarda Bisiklet Turu

Soğuk kış günleri için şansınızı zorlamayalım tabi ki ama ilerleyen güzel bahar ayları için şahane bir aktivite olarak aklınıza yazın bizce. Adalara vapurla, öğrenci 2,60 TL, tam 5,20 TL akbil basarak ulaşabiliyoruz. İstanbul’un boğucu havasından sonra adalar temiz ve derin bir nefes almanızı sağlayacak. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada gibi seçenekleri olan, İstanbul’un güzel yüzüyle bol bol vakit geçirip onu yeniden sevmemizi sağlayacak birçok neden bulabileceğimiz adalarda, son zamanlarda kampanya sitelerinde görmeye başladığımız kahvaltı + bisiklet kiralama 20 TL gibi güzellikler sizi bekliyor. 

Belgrad Ormanı Turu

Belgrad Ormanı Turu

Sabah sabah bol bol oksijen almak isteyebilirsiniz ya da akşam arkadaşlarla açık havada şöyle hoş bir sohbet edip kafa dağıtmak için İstanbul’un kıyısındaki paha biçilemez doğal manzarasıyla Belgrad ormanları ziyaretinizi bekliyor. Yine toplu taşımayla ulaşabileceğiniz Belgrad Ormanları yakınındaki Fatih Çeşmesi’ne gidip 15 TL’ye kahvaltı yapabilir veya kahve keyfiyle sohbetinize devam edebilirsiniz. 

Kuzguncuk’un Ara Sokakları

Kuzguncuk’un Ara Sokakları

Birçok tarihi ve kültürü bir arada bulunduran, eski cumbalı Osmanlı evlerini muhafaza eden, gönüllerde taht kurmuş bir sürü diziye de ev sahipliği yapan Kuzguncuk içinizi ısıtacak.  Eski Yeşilçam müziklerinin kulaklarınızda çınlamaya başlayacağı Kuzguncuk’ta eski zamanlarda Ermeniler, Müslümanlar, Museviler ve Rumların bir arada yaşaması birçok kültürü barındırmasını sağlamış. Caminin yanında kilise ve sinagog da görebileceğiniz, tarihi sokaklarında özlediğiniz İstanbul’u yaşayabileceğiniz kısa bir mola sizi bekliyor. Ulaşımı toplu taşımayla gerçekleştirebileceğiniz bu semtte yemek yemek isterseniz de oldukça uygun yerler bulabilirsiniz. 

Piyer Loti’de Çay Keyfi

Piyer Loti’de Çay Keyfi

Osmanlı Devleti’nden kalan ve daha eski birçok tarihi yapıyı barındıran Eyüp semtinde, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi gibi alternatiflerden birini tercih edebilir, ardından 20 TL’nizin kalanıyla Piyer Loti’nin harika boğaz manzarası eşliğinde bir çay keyfiyle gününüzü renklendirebilirsiniz. 

Ücretsiz Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Ücretsiz Kültür ve Sanat Etkinlikleri

İstanbul’a boşuna kültür ve sanatın başkenti demiyorlar, belediyelerin ve kültür merkezlerinin sitelerinden takip edebileceğiniz birçok klasik müzik, caz, tiyatro konulu etkinlik bulabilirsiniz. Biz size hemen birkaç öneri sunalım; 30 Ocak saat 18.00’de “Caz Dinlemek İstiyorum” başlıklı seminer, 31 Ocak’ta “Flüt Klarnet Piyano Trio” konseri saat 20.00’de ücretsiz siz okurlarımızı bekliyor. Detaylı bilgiler için internetten faydalanabilir ve sanat merkezlerinin sitelerinden daha birçok ücretsiz etkinlikten faydalanabilirsiniz.

Atatürk Arboretumu’na Ziyaret

Atatürk Arboretumu’na Ziyaret

Çeşitli bilimsel deneyler ve çalışmalar için kullanılan birçok ağaç ve böcek türünü barındıran, ağaç parkı da denen bahçelerden olan Atatürk Arboretumu İstanbul’un saklı kalmış doğal güzelliklerinden. Sarıyer Bahçeköy’de bulunan ve harika doğasıyla yüzleri güldürecek yemyeşil mekana giderken bizim tavsiyemiz, fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmeniz. 2000’e yakın bitki türü barındıran bu bahçenin korunması için içeriye yiyecek ve evil hayvan alınmıyor. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğiniz bahçeye giriş ücreti 2018 yılı için; 

Hafta içi: Öğrenci: 2 TL, Tam: 5 TL;

Hafta sonu: Öğrenci: 5 TL, Tam: 15 TL;

Siz yine ücretlerde bir değişiklik olup olmadığını sitedeki iletişim adresinden arayıp öğrenin.

İyi eğlenceler dileriz.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları