Kayak Mevsimi
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Kış mevsimi kapıyı çaldığında soğuklar ve beyaz örtüyle beraber akıllara ilk gelenlerden birisi de tabii ki kış sporları.
Bu yıl kendinize bir ödül verin ve yurt dışında kayak yapmak için kolları sıvayın yâ da kendinizi bize bırakın. Kış tatilini geçirebileceğiniz yerler arasında sizler için seçtiklerimiz,
Kayak yapmak istiyor ama nerede ve nasıl başlayacağınızı kestiremiyorsanız ve yurt dışı tatil planınız da varsa Fransız Alpleri sizler için ilk önerimizdir.

Dünyaca Ünlü Üç Vadi

Kuzey Alplerinin ortasında yer alan dünyaca ünlü Üç Vadi olarak bilinen Trois Valees tercih edebilirsiniz. Burada Courchevel ilk akla gelen ve Meribel, Val Thorence geçiş imkânı sağlayan oldukça avantajlı bir bölge. 600 kilometre uzunluğunda ki pisti ve 189 liftle dünyanın en geniş kayak alanlarından birisi olarak kabul edilen Courchevel farklı yüksekliklerde kayak imkânı yapma imkanı da sunuyor. Mimari özellikleriyle üç farklı bölümde hizmet veren bu bölge farklı bütçelere sahip herkesin hizmet alabileceği bir yer. 1850 metre yüksekliğinde ki en yüksek tepesi jet sosyeteye, 1650 metre yüksekliğinde yer alan seçkin otelleri ve ekonomik fiyatlarıyla daha çok genç sporcuların tercih ettiği bir bölgeyken, 1550 metre yüksekliği ise yeni başlayan kayakçılar için biçilmiş kaftan olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Yemek içme ve konaklama hizmetleri açısından her kesime hitap eden, gece hayatının renkleriyle de beyazın görkeminde unutulmaz bir tatil için Fransız Alpleri ilk tercihiniz olabilir. Biraz daha ekonomik bir tatil arayışınız varsa ve yine yurt ışında kayak tatili yapmak isterseniz o zaman Bulgaristan’da Pamporova listenize alabilirsiniz.

Bulgaristan’ın 4 büyük kayak merkezinden en gelişmişi olan ve yerli yabancı kayak severlere ev sahipliği yapmaktadır. Paporovo’da Rodop Dağları zirvesinde Snejanka Tepesi’ni de merkezin içerisinde yer almaktadır.

1600-1926 metre yüksekliğinde pistleriyle hizmet veren bu merkez bir adet yeşil, 3 adet mavi, dört adet kırmızı ve 3 adet siyah pistle hizmet vermeye devam etmektedir. Toplamda 11 pistiyle kayak çıkış kartları ve kayak derslerinin yanı sıra snowboard ders fiyatlarının da uygunluğu ile Avrupa’da ki diğer merkezlere göre daha uygun olması da ülkemiz içinde tercih edilen yerlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bulgaristan’a seyahat ederek kış mevsiminde unutulmaz bir kış tatili geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden uçak biletinizi alabileceğiniz gibi evinizden havalimanına ve oradan da konaklayacağınız yere kadar olan transferlerinizi, konaklayacağınız otele kadar bütün ayarlamalar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tur hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için ucuzauc.com web sitemizi veya mobil uygulamamız aracılığıyla da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında kayak pahalı olur ve zamanımda yok diyorsanız ve birde İstanbul’da yaşıyorsanız o zaman size Karatepe’yi önerebiliriz. Tepe tırmanışının 20-25 dakika aralığında olması sebebiyle de günü birlik olarak da kayak keyfi yaşayabileceğiniz bu bölge de dört ana lift,1 yeşil, 7 mavi, 2 kırmızı ve 2 siyah olmak üzere toplamda 12 pist bulunmaktadır. 400-3500 metre arasında değişen yükseklikleriyle de acemileri ve profesyonel kayakçıları da bir arada ağırlamaktadır. Kayak merkezi giriş ücretleri hafta içi ve hafta sonu farklılık göstermektedir. Sizin için en uygun planı yapabilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler için Uludağ ve Palandöken’de tercihleriniz arasında yer alabilir. Dünya’nın ikinci büyük kayak merkezi olarak hizmet veren Palandöken Kayak Merkezi 28 kilometre uzunluğunda pistleriyle dikkat çekmektedir. Palandöken’de farklı zorluk seviyelerinde 24 farklı pist bulunuyor. Ayrıca Palandöken’in Universiade Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliğini yaptığını hatırlatalım.

En sona herkesin en iyi bildiği ve en popüler kayak merkezi Uludağ’ ı sakladık. Uzun yıllardır hizmet veren Uludağ Kayak Merkezi snowboard ve kayak kampları ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Tecrübeli kayakçıların acemilere ders verdiği bu merkezde yeme içme olanakları ve gece hayatının renkliliği de tercih sebepleriniz den birisi olabilir.

Kış aylarında kayak yapmak isterseniz ve bu konuda nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız o halde doğru adrestesiniz. En uygun şekilde en konforlu tatili yapmanızı sağlamak için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları